Фан клуб: Работнички

Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
ne lazete mnogu za taa utakmica. ubavo vi kaza atanase deka nema da priznaete deka toj bese udren so sipka ali znam deka realnosta boli.

prvo se slucija sitnici incidenti koga naco, cejkata,... i tamu uste nekoi se obiduvaa da ve napadnat i bea odbivani od policajcite. i vas zatoa zatoa ve premestija skros vo gorniot agol vo kosot na salata i tokmu koga ve turkaa natamu edno dete od kavadarci 20 godini ima moj poznanik e go tresna eden od vasite so metalna sipka. po sto policijata ne go zabeleza vo samiot metez. podocna nacistot dojde i vi frli sise polno so voda po sto pogodi uste nekogo. sakas veruvaj sakas ne. pa i me boli kur ako ne veruvas. samo ke ti kazam znam deka realnosta boli ali toa e. a ti sugurno koga bese turkan vo kosot ne ti e snimeno toa. a dobro e toa za kamerata ne lazes stvarno snimase
А бе хулиган, па што не напраивте нешто кога бевме вториот пат во Кавадарци, туку има и клип се гледа како бегате надвор преку теренот доле.

Од кога бе вие тепачи станавте, навивачи одеднаш !? И што ако го удрил со шипка и избегал, и што направил??? Покажал дека е јак? НЕ!
Имате среќа што живеете надвор од Скопје па некои закони не важат како што важат во главниот град. Како на пример комотно да можеш да си внесуваш 1л. шише кисела вода, Кока Кола итн.

Второ полицијата секогаш гледа да ве заштити бидејќе сте мало место, секој со секого се знае, додека кај нас едвај чекаат да направиш грешка за да бутнат во станица.

А да. и пази што ми викаш ти, еден Кавадарчанец удри со метална шипка еден ваш член !? Не знам кај го има тоа во светот во сала да можеш да внесеш шипки, палки, боксирачи итн.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
А бе хулиган, па што не напраивте нешто кога бевме вториот пат во Кавадарци, туку има и клип се гледа како бегате надвор преку теренот доле.

Од кога бе вие тепачи станавте, навивачи одеднаш !? И што ако го удрил со шипка и избегал, и што направил??? Покажал дека е јак? НЕ!
Имате среќа што живеете надвор од Скопје па некои закони не важат како што важат во главниот град. Како на пример комотно да можеш да си внесуваш 1л. шише кисела вода, Кока Кола итн.

Второ полицијата секогаш гледа да ве заштити бидејќе сте мало место, секој со секого се знае, додека кај нас едвај чекаат да направиш грешка за да бутнат во станица.

А да. и пази што ми викаш ти, еден Кавадарчанец удри со метална шипка еден ваш член !? Не знам кај го има тоа во светот во сала да можеш да внесеш шипки, палки, боксирачи итн.
Човек тоа беше друго време кога беше Фени слаб тогаш беше лудница јас секој натпревар на терен мавав по нешто:):):)
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Човек тоа беше друго време кога беше Фени слаб тогаш беше лудница јас секој натпревар на терен мавав по нешто:):):)
Па не би рекол дека во финалето со Струмица (последната утакмица во Кавадарци) Фени бил слаб. Тогаш да те потцетам кога изгубивте имаше мал прекин поради фрлени флаши во терен и најтрагичното е што не сте казнети ниту еден натпревар без публика.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Па не би рекол дека во финалето со Струмица (последната утакмица во Кавадарци) Фени бил слаб. Тогаш да те потцетам кога изгубивте имаше мал прекин поради фрлени флаши во терен и најтрагичното е што не сте казнети ниту еден натпревар без публика.
Друже јас гарантирам дека Лозари не мавнаа ни едно шише и не свиреа на играчите и не викаа оди си Емил :toe:
Едит:Не се кажујте ви,ни барем не маваме со огромни камења и со мобилни:):):)
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Како на пример комотно да можеш да си внесуваш 1л. шише кисела вода, Кока Кола итн.
Не знам кај го има тоа во светот во сала да можеш да внесеш шипки, палки, боксирачи итн.
Историја е тоа веќе, забрането е со шишиња во сала.
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
Чисто информативно ме интересира од кога не смее со шишиња во сала?:smir:

Од оваа сезона, и тоа од турнирот кој се одржа минатата недела за прв пат не дозволуваа да внесуваме шишиња, мислам дека и во текот на сезоната ќе биде вака.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Во аеродром шише не смее да се внесе од 97 бар од тогаш памтам бев ептен мал ама во сала не даваа шишиња
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
А бе хулиган, па што не напраивте нешто кога бевме вториот пат во Кавадарци, туку има и клип се гледа како бегате надвор преку теренот доле.

Од кога бе вие тепачи станавте, навивачи одеднаш !? И што ако го удрил со шипка и избегал, и што направил??? Покажал дека е јак? НЕ!
Имате среќа што живеете надвор од Скопје па некои закони не важат како што важат во главниот град. Како на пример комотно да можеш да си внесуваш 1л. шише кисела вода, Кока Кола итн.

Второ полицијата секогаш гледа да ве заштити бидејќе сте мало место, секој со секого се знае, додека кај нас едвај чекаат да направиш грешка за да бутнат во станица.

А да. и пази што ми викаш ти, еден Кавадарчанец удри со метална шипка еден ваш член !? Не знам кај го има тоа во светот во сала да можеш да внесеш шипки, палки, боксирачи итн.

more huliganu ti vikam toj sto go udri mi e prijatel i zaedno doevme nakaj sala i mi go pokaza. go vidov i momentot koga go udri i ke ti kazam so sto go udri. na metalen pendrek na otvaranje. epa ako sakas veruj ako ne me boli kur. znam kako e realnosta boli. deckoto vazno go izede pendrekot

a toa e tocno sto povece nema da se vnesuvaat sisinja i sl vo sala od ovaa sezona
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
142
Поени од реакции
1
А бе хулиган, па што не напраивте нешто кога бевме вториот пат во Кавадарци, туку има и клип се гледа како бегате надвор преку теренот доле.

Од кога бе вие тепачи станавте, навивачи одеднаш !? И што ако го удрил со шипка и избегал, и што направил??? Покажал дека е јак? НЕ!
Имате среќа што живеете надвор од Скопје па некои закони не важат како што важат во главниот град. Како на пример комотно да можеш да си внесуваш 1л. шише кисела вода, Кока Кола итн.

Второ полицијата секогаш гледа да ве заштити бидејќе сте мало место, секој со секого се знае, додека кај нас едвај чекаат да направиш грешка за да бутнат во станица.

А да. и пази што ми викаш ти, еден Кавадарчанец удри со метална шипка еден ваш член !? Не знам кај го има тоа во светот во сала да можеш да внесеш шипки, палки, боксирачи итн.


nitu sum begal nitu planiram da begam od decinja od 16-17 god. togas se pravevte jaki posto bevte 220-250 dusi i sekogo bi se pomestil a sigurno i ti da te plukaat 200 dusi. sepak na taa tribina pod vas se obicnite gledaci ali ke se vidime pak i ovaa sezona ke videme koj ke bega. togas nemase ni dobra organizacija nitu kaj navivacite nutu kaj ostanata publika pa ke vidime ovaa sega sto ide....
 
Член од
19 март 2007
Мислења
372
Поени од реакции
2
Kolku sto me drzi sekavanje vie go krknavte u aeorodrom , i posle se bunevte kako oni bile divljaci a vie civilizirani navivaci :pos2: . Znaci potocno , kabriolet avtobus i incident vo vcto
Аууу браво мајсторе не очекував одбрана од најголемите ривали

П.С. ако ова не ви е доволно што да ви кажам повеќе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom