Фан клуб: Работнички

Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ama nesto najavuvavte deka ke ima dva avtobusa ali mene mi se vide samo 30 luge ispravete me ako gresam
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
Фени пак со неговата шут три поени игра успеа да оствари победа. некако фершпед паднаа на психолошки план, поточно кажано, психолошкиот притисок кој го имаше Фени се пренесе на Фершпед благодарение на среќните шутеви на Фени. Играчите на Фершпед ги фати нервоза, едноставно како да се збунија, не очекуваа таква игра, всушност видоа дека неможат против среќните шутеви па како бунило се најдоа, неможеа да се консолидираат, колку ли само промашени топки имаа, колку ли само избрзани акции правеа. Ај се надевам дека вавквата лоша игра нема да продолжи во Јасмин.

Сакам ланско финале :smir:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
585
Поени од реакции
1
ostaj ti so sakas gledaj ja malku realnosta
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
2.247
Поени од реакции
57
ostaj ti so sakas gledaj ja malku realnosta
Абе да гледам ја реалноста, знам тешко после овој пораз Фершпед да се врати, не ја искористија предноста на домашен терен, па сега фени е на чекор до финалето, а фершпед за спас мора да направи уште еден брејк и одлучувачката да се игра во Скопје. ама се си бива, знаеш се надевам дека со нив ќе сме во финале ако поминеме понатаму (за да не излезе ај провоцирам, да дочекаме крај на полифинале па после ќе разговараме).
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
ama nesto najavuvavte deka ke ima dva avtobusa ali mene mi se vide samo 30 luge ispravete me ako gresam
abe amir moze da puste i 10 avtobusi...........abe 30 bevme i navivavme so srce i amir bil mnogu zadovolen od nas :toe: ......nema vrska kolku dusi sme bile a inaku ne bevme 30 nego 32 bevme:jaj:
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Абе да гледам ја реалноста, знам тешко после овој пораз Фершпед да се врати, не ја искористија предноста на домашен терен, па сега фени е на чекор до финалето, а фершпед за спас мора да направи уште еден брејк и одлучувачката да се игра во Скопје. ама се си бива, знаеш се надевам дека со нив ќе сме во финале ако поминеме понатаму (за да не излезе ај провоцирам, да дочекаме крај на полифинале па после ќе разговараме).
luge abe dajte veke so tie gluposti fersped ke ode ova ona glej malce realno na rabotite
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Фени пак со неговата шут три поени игра успеа да оствари победа. некако фершпед паднаа на психолошки план, поточно кажано, психолошкиот притисок кој го имаше Фени се пренесе на Фершпед благодарение на среќните шутеви на Фени. Играчите на Фершпед ги фати нервоза, едноставно како да се збунија, не очекуваа таква игра, всушност видоа дека неможат против среќните шутеви па како бунило се најдоа, неможеа да се консолидираат, колку ли само промашени топки имаа, колку ли само избрзани акции правеа. Ај се надевам дека вавквата лоша игра нема да продолжи во Јасмин.

Сакам ланско финале :smir:
Ti definitivno neznaes so lafis...Ako spored tebe sutot za tri go resi pobedniko togas si vo golema zabluda.Feni postigna 11 trojki a Fersped 10.Ima golema razlika?Ili samo da se pisuva nes protiv Feni?Aj molimte pred da pisis nesto razmisli...Sutot za tri na Feni gi zbunil kosarkarite na Rabotnicki?Lele de molimte
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
a inaku ne bevme 30 nego 32 bevme

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:

kolku sme tolku sme jaki sme

:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:


А зашто бегавте пред почетокот на натпреварот? Кога се симнавте од автобус и тргнавте накај сала, четворица ви дофрлавме од страна цело време и се упрпавте.. само не гледавте ништо не ни рековте. Сите 30 (пардон... 32:pos:) се упрпавте. А можевте да ни се стрчате. Ве чуваа 5 полицајци (најобични.. желки скоро и немаше).


Ili samo da se pisuva nes protiv Feni?Aj molimte pred da pisis nesto razmisli...

Факт е дека цела сезона ви помагаат судиите.:tapp:
 

Madrid

Timeless
Член од
23 март 2008
Мислења
3.899
Поени од реакции
154
А зашто бегавте пред почетокот на натпреварот? Кога се симнавте од автобус и тргнавте накај сала, четворица ви дофрлавме од страна цело време и се упрпавте.. само не гледавте ништо не ни рековте. Сите 30 (пардон... 32:pos:) се упрпавте. А можевте да ни се стрчате. Ве чуваа 5 полицајци (најобични.. желки скоро и немаше).

Факт е дека цела сезона ви помагаат судиите.:tapp:

Абе повелете во Кавадарци и 100 души ако сакате па ќе видиме како ќе се понашате..

Друже ти да не си некој пират па се едно око гледаш? :tapp:
Нас ни помагале судиите, ај не тропај глупости, после секој пораз од Фени навивачите на противничката екипа само туку си барат некои оправдувања, ти сигурно не со ја гледал првата утакмица у Кавадарци па да видиш шо ни правеа скопските судии, особено у 1 полувреме.
И у иднина причината за поразот не ја барај одма во судиите туку прво опули се на твојте изгубени кошаркари, преиспитај се они како играа и нашите како играа па може ќе видиш зошто изгубивте.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Факт е дека цела сезона ви помагаат судиите.:tapp:[/quote]

Nema vrska...Jas pa custvuvam deka sme osteteni.Toa e samo nekoa pristrasnost za timovite sto navivame.A inace gore dole ima korektno sudenje
 

Kajgana Shop

На врв Bottom