Фан клуб: Работнички

Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68


Од лево сигурно има уште 10-20 луѓе.180 моја проценка имаше вчера.Битно СРВ беа присутни, за разлика од форумџиите...
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
За кои дербиња збориш?За она минатата година во февруари кога се собрала детската градинка и решила да навива против Аеродром?Па тогаш бојкотиравме бе братучед.:wink:
Во последните 2 и пол години двете навивачки групи само два пати се сретнале на трибина.И двете во Јане Сандански.На првата во 2007 на нивната прослава Ф.А. си признаа пораз во своја сала, на своја прослава.

Башка, да збориме за оваа сезона.За сегашноста, а не за минатото.Јас секогаш гледам само за сега и за утре.
Значи Оваа сезона СРВ се далеку подобри од Ф.А. кои не знам од кои причини речиси на секој натпревар имаа проблеми со навивањето.

Јас се надевам дека ќе се вратат што поскоро бидејќи без двете навивачки групи, кошарката во Македонија е неинтересна и рамно на нула.СРВ полека се консолидираат на организациски план по подолгиот бојкот.Им фали поголем маркетинг за повотрно да се вратат старите навивачи на Работнички, а и да се привлечат нови.Од претходнава утакмица почна да се работи и на тоа.

Eве една слика од СРВ вчера.


Шо го гледав клипот шо го постирал Инфектед,ми изгледа дека повише навивачи има на МЗТ,одколку на Работнички во Градски Парк,сега незнам кога се случувало тоа...и ми изгелда поголема трибината каде што треба да бидат гостинските одколку домашните навивачи...:pipi:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Од лево сигурно има уште 10-20 луѓе.180 моја проценка имаше вчера.Битно СРВ беа присутни, за разлика од форумџиите...

Друже ја ти кажувам дека до сега како што гледам и читам ФА за разлика од вас се подобри. А за иднината ако зборуваш дај предвиди нешто мајке му...

Инаку и ФА беа присутни минатата сезона,а тогаш вие бевте форумџии т.е бојкотиравте.

Така да,мислам дека нема што да зборуваш за тоа.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
se jacate na 180 brojka..... hahahaha lani vo park otidovme 600 dusi be, ja prevrtvme cela sala vo vozduh.... energi ostaj gi be oni 5 godini bojkotiraat neznaat zoso...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
se jacate na 180 brojka..... hahahaha lani vo park otidovme 600 dusi be, ja prevrtvme cela sala vo vozduh.... energi ostaj gi be oni 5 godini bojkotiraat neznaat zoso...

600 души ги сметаш и индијанците што ви доагаат и кога ке дојде време за тепачка први ги палат патиките а?:pos2::pos2::pos2:Нема што јака навивачка група сте.Поздрав од момците од Ѓорче:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Друже ја ти кажувам дека до сега како што гледам и читам ФА за разлика од вас се подобри. А за иднината ако зборуваш дај предвиди нешто мајке му...

Инаку и ФА беа присутни минатата сезона,а тогаш вие бевте форумџии т.е бојкотиравте.

Така да,мислам дека нема што да зборуваш за тоа.
Види друже миантата сезона они го имаа најдоброто гостување во Парк околу 400 луѓе (Зоки друже неможеш да кажеш 600 затоа што салата во Парк собира 1200 луѓе.И ние на минатата утакмица бевме 400-тини а пред 2 сезони имавме гостување во Аеродром во кое имаше над 350 луѓе.

Значи во Македонија не постои група која е константна.

http://i369.photobucket.com/albums/oo137/cityparkboys/Mzt4.jpg
-Од предпоследното дерби.

Башка , во бројноста на групата делуваат и многу други фактори.Се на се сум задоволен.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Види друже миантата сезона они го имаа најдоброто гостување во Парк околу 400 луѓе (Зоки друже неможеш да кажеш 600 затоа што салата во Парк собира 1200 луѓе.И ние на минатата утакмица бевме 400-тини а пред 2 сезони имавме гостување во Аеродром во кое имаше над 350 луѓе.

Значи во Македонија не постои група која е константна.

http://i369.photobucket.com/albums/oo137/cityparkboys/Mzt4.jpg
-Од предпоследното дерби.

Башка , во бројноста на групата делуваат и многу други фактори.Се на се сум задоволен.
Друже најискрено на кого ќе докажеш бе некои работи????
Остај ги самобендисани се,нели гледаш дека не преизнаваат ништо.Се тие најаки се,најако гостување,најаки тепачки прават демек и се по ред.
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.194
Поени од реакции
13
Види друже миантата сезона они го имаа најдоброто гостување во Парк околу 400 луѓе (Зоки друже неможеш да кажеш 600 затоа што салата во Парк собира 1200 луѓе.И ние на минатата утакмица бевме 400-тини а пред 2 сезони имавме гостување во Аеродром во кое имаше над 350 луѓе.

Значи во Македонија не постои група која е константна.

http://i369.photobucket.com/albums/oo137/cityparkboys/Mzt4.jpg
-Од предпоследното дерби.

Башка , во бројноста на групата делуваат и многу други фактори.Се на се сум задоволен.

јас ти гарантирам дека беа поделени 590 карти + 30 души си отидоа дома немаше карти... кој палел патики бе вие си живеете во некој нереален свет, па ваш член кажа како беше ( мичка ) коа се пушти дефендерот само се повлековме, ние ако се уплашивме немаше ни да се пуштиме на група 4 пати побројна од нас...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Можеби не постои група која е константа,но кога игра МЗТ на домашен терен во споредба со Работнички на домашен терен кога игра,секогаш ФА се побројни од вас СПБ. Доста клипови имам гледано по нет и читано некои статии.Неможеш да го смениш моето мислење за тоа.:smir:

Вчера кога гледав утакмицата на МТВ кога ве даваа вас СПБ,видов доста млади деца(мислам на малечарки од 14-15 години).

Кога ФА дојдоа во Струмица на гостување не видов некој таков. Сите беа доста возрасни дечки и немаше малечарки. Можеби не дошле на гостување,но тоа го немам приметено ни во Јане Сандански.

Мислам дека си имаат навивачка подгрупа т.е Young Team Family и дека членуваат помладите навивачки(ако сум грешка поправете ме).

Се на се мојот заклучок од ова е дека ФА се подобри од СПБ.

Не сум пристрасен ни кон едните ни кон другите,туку ова го кажувам како неутрален гледач. Можеби ке ми замери некој но тоа е тоа што јас го мислам за овие 2 навивачки групи.

Aјт. Поз.:smir:
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
Оффф на кого се докажувам па и јас...Не ми се верува дека уште пишувам.
Ти моментално збориш за група која е во бојкот подолго време што значи е отсутна од тифо сцената и не може да биде во овој момент подобра ниту од Овчари Свети Николе.
А ти не викаш нас деца, а Ф.А. најголемиот проблем им е(беше) тоа.Што немаат квалитет на трибина...Ако го дале во кадар средишниот дел од трибината може си видел "деца" (16-17), бидејќи постарите опфаќаат посебен дел од десно и тоа е 'закон' на трибина кај нас.
И колку пати треба да пофторам дека во СРВ се работи на консолидација по бојкотот?!
 
Член од
3 август 2008
Мислења
54
Поени од реакции
3
Можеби не постои група која е константа,но кога игра МЗТ на домашен терен во споредба со Работнички на домашен терен кога игра,секогаш ФА се побројни од вас СПБ. Доста клипови имам гледано по нет и читано некои статии.Неможеш да го смениш моето мислење за тоа.:smir:

Вчера кога гледав утакмицата на МТВ кога ве даваа вас СПБ,видов доста млади деца(мислам на малечарки од 14-15 години).

Кога ФА дојдоа во Струмица на гостување не видов некој таков. Сите беа доста возрасни дечки и немаше малечарки. Можеби не дошле на гостување,но тоа го немам приметено ни во Јане Сандански.

Мислам дека си имаат навивачка подгрупа т.е Young Team Family и дека членуваат помладите навивачки(ако сум грешка поправете ме).




Се на се мојот заклучок од ова е дека ФА се подобри од СПБ.

Не сум пристрасен ни кон едните ни кон другите,туку ова го кажувам како неутрален гледач. Можеби ке ми замери некој но тоа е тоа што јас го мислам за овие 2 навивачки групи.

Aјт. Поз.:smir:

greska si so toa young team family..znaci ne e taka tuku e YOUNG TEAM AERODROM-toa e podgrupa na FA i vo nea sme 50 dusi na vozrast od 17 d0 21 god...samo za ova ke te popravam energie za drugoto sve si vo pravo...pozz
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
Оффф на кого се докажувам па и јас...Не ми се верува дека уште пишувам.
Ти моментално збориш за група која е во бојкот подолго време што значи е отсутна од тифо сцената и не може да биде во овој момент подобра ниту од Овчари Свети Николе.
А ти не викаш нас деца, а Ф.А. најголемиот проблем им е(беше) тоа.Што немаат квалитет на трибина...Ако го дале во кадар средишниот дел од трибината може си видел "деца" (16-17), бидејќи постарите опфаќаат посебен дел од десно и тоа е 'закон' на трибина кај нас.
И колку пати треба да пофторам дека во СРВ се работи на консолидација по бојкотот?!
О ти светски познавачу колку сме ние во бојкот???? Дај кажи ми.. Гробари знаеш колку време беа во бојкот, дај не ги треси зелениве... Цпб не се знае кога се во бојкот, кога се во најдобри денови... И за вас оваа бројка од 180 души е „ВРХУНАЦ“, а на Фамилијата им е под просек против екипи како Торус...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
О ти светски познавачу колку сме ние во бојкот???? Дај кажи ми.. Гробари знаеш колку време беа во бојкот, дај не ги треси зелениве... Цпб не се знае кога се во бојкот, кога се во најдобри денови... И за вас оваа бројка од 180 души е „ВРХУНАЦ“, а на Фамилијата им е под просек против екипи како Торус...

Сега ке ги споредуваш ЦПБ со ГРОБАРИ???:tapp::tapp::tapp:Браво браво:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom