Фан клуб: Работнички

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
e jas ti garantiram deka ni eden ne padna... i samo edniot go zakaci...
да бе јас тебе те видов сите ги претепа после викаа лелееее зоко што ни напраи више не идеме у аеродром...не за друго само заради зоко многу ни е страв од тебе зоране да знаеш више незнам кај да бегам страв ми е да ти одговарам на твоите постови рацеве ми се тресат се бунам у пишување знфиусеххбпнѕгвтефмкптѕиогум види види
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
да бе јас тебе те видов сите ги претепа после викаа лелееее зоко што ни напраи више не идеме у аеродром...не за друго само заради зоко многу ни е страв од тебе зоране да знаеш више незнам кај да бегам страв ми е да ти одговарам на твоите постови рацеве ми се тресат се бунам у пишување знфиусеххбпнѕгвтефмкптѕиогум види види

Го јадевте во Аеродром а причи можете да вадите до сабајле..Имате клип имате муабет..Е сеа вие фантазирајте си до сабајле ако сакате ама важно се знае кој е кој..Поздрав нежни брзи момчиња (DHL) :pos2:
 

city park boy

Red Legend Sınce
Член од
30 март 2007
Мислења
2.338
Поени од реакции
22
леле какви банови ке летаат и тоа перманентни
 
Член од
3 јуни 2008
Мислења
494
Поени од реакции
0
Странците во Ф. Работнички играат на диво
Поради нерегулиран престој во Македонија кошаркарите на Филиповиќ и Љуца не добија визи од амбасадата на Бугарија во Скопје да патуваат со екипата во Софија на мечот со Левски

Требаше некоја наша екипа, кошаркарска, да се подготви да замине надвор од нашата земја, да одигра официјален натпревар и на виделина да излезе скандал. Странците во Македонија играат на диво, без регулиран престој. И скандалот да биде поголем тоа му се случи на нашиот "најорганизиран" клуб Ф. Работнички кој утре гостува во Софија, каде во рамките на редовното коло од Балканската БИБЛ лига треба да одигра со домаќинот Левски. Тренерот Марин Докузовски ни крив ни должен денеска на пат за Софија ќе мора да ги поведе само домашните кошаркари, додека странците од Србија Владимир Филиповиќ и Ерсид Љуца остануваат во Скопје бидејќи амбасадата на Бугарија не сакаше да им издаде визи, поради нерегулиран престој во Македонија.
Во Кошаркарската федерација на Македонија велат дека странците за играње во Македонија треба да достават исписница и сертификат од федерацијата, односно земјата од каде доаѓаат. Се друго е во надлежност на клубовите вклучувајќи го и регулираниот престој во Македонија.
- Точно е дека не добивме визи за нашите играчи странци во амбасадата на Бугарија бидејќи ни фалеше еден документ. Денешното заминување за Софија, во раните утрински часови, ќе го одложиме за одредено време да ги повлечеме патните исправи на Филиповиќ и Љуца од амбасадата на Бугарија во Скопје и врз основа на тоа подоцна да го добиеме потребниот документ и визи за комплетни да заминеме во Софија. Верувам дека за кусо време ќе ја завршиме целата работа, вели директорот на КК Ф. Работнички Горан Костовски.
Во целата срамна ситуација тој само заборави на едно, Филиповиќ и Љуца не се од вчера во Скопје и се знае каква е процедурата кога странци подолго време престојуваат во Македонија. Многу интересно ќе биде ако се ѕирне во другите кошаркарски клубови од Македонија кои имаат по најмалку двајца странци. Ќе излезе дека имаме диво првенство, со диви кошаркари.
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
946
Поени од реакции
21
ако вас ве запознал со него немора и нас ајде дружете си се давајте си го таму тука не ни се мешајте


Никој не може да си го дава како вас..Нежните момци од луна паркот:pos2::pos2::pos2::pos2:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom