Фан клуб: РК Пелистер

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Добри се Нексе, тука на ниво на вас, али можевте да ги поминете, штета. Требаше таа првата да заврши 1 разлика, али џабе, дома потфрливте :(
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.014
Поени од реакции
7.730
atmosferata ja praj igrata, mnogu upo pocnavme i momentot ko trebashe da prekrshi bozic pavletic da ti ebam dvete preziminja kontrata ja eba za +4 i brodot trgna udolu za da prodolzi so najmrtva igra rakometna od tret vek.... zeljko babic ako ne ja donesis titulata bitola gol treba da si odis se iznalapavte pari za kuro zdravje anti rakomet mame ni ebavteee
pak ke recam ne se krivi lugeto to e sho mozis da izvadis so ova anti rakometna igra, edno e da ima protok golovi shutovi, nie pocetok na vtoro 6 minuti shut na gol nemame a ne pa gol i da mu naprajs pritisok ne mozis nikakov
plus od golmanska strana ni pet intervencii nemame, so vardar kizic ni ja donese pobedata denes zeljko pedero ne oseti ic i nula minutaza za kizic da te ebam vo gazo pak ke recam ne otkorna
 
Член од
10 јуни 2008
Мислења
470
Поени од реакции
852
Море ова Бабиќ превара од тренер, план Б нема една тактика има и толку. Очобол ракомет ко Русија во 96-та, четири измени напад со одбрана.
Три години е тренер екипата нема никаков напредок, време е да му се манат клоците и да се донеси некој тренер шо ќе форсира поагресивна игра. Ова денес беше резил, од игра, тактика и залагање. Како на ревијална утакмица да се на припреми.
За Нексе само пофалби, права тимска игра уиграни секој си ја знај позицијата, со лимитиран буџет, без преплатени ѕвезди, покажва солидни резултати.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.769
Јовиќ нов тренер на Пелистер ќе биди. Е те уморни биле 5 утакмици во 9 дена имаа, сега нека одмарат 20 дена пред најбитниот меч и да ги оправдат парите даени за нив во овие две години
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Полека малце, и Нексе се добра екипа, со скоро дупло поголем буџет од вашиот ако не се лажам.
Каков дупло поголем буџет, можеби е поголем за 200, 300к.
Небитно тоа, екипата е горе долу таа. Без одбрана не можеш ни Радовиш да ги добиеш. Ин гејм менаџмент 0 има ликот, труп. Јовиќ од трибини да го слезеа и да го ставеа на клупа, ако не ја добиеше утакмицата јас гол ќе шетам. Овој пораз 70% оди на душа на Бабиќ.
Кога ќе додадеш на ова и тоа што екипата не знае да игра кога е под притисок и тоа е тоа.
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.040
Поени од реакции
5.769
Гледам се коментира за атмосферата, не знам како изгледаше на тв ама до 20-та некаде минута салата се тресеше, беше топ. Потоа како паѓаа нашите, паѓаше и атмосферата и се навиваше само од чкембарскиот коп. На 30-ти треба и ние и играчите да сe надминиме
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Sramota denes da reci nekoj deka ne grmese vo salata vnatre sekoja cest za site!
Ednostavno ko da ne mu se igrase denes kako da nemaja den ili neznam so ama ne e opravduvanje to sepak... ke imat sansa da dokazat na 30ti dali se vistinski sampioni koj ke gi pamti cela Bitola zasekogas!!
 
Член од
11 август 2017
Мислења
422
Поени од реакции
342
Автоматски споено мислење:

 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
propustivme golema sansa, mozebi i za final four vo liga Evropa.
Drzi argumentot deka bukvalno bea iscrpeni. Mnogu lesno i so Ohrid mozese da izgubime, imase moment koga bese nereseno i srekjata ne spasi, nekolku odbrani, kontri i se vrativme vo zivot.
Ovde srekata ne ne posaka. Dva momenti bea klucni, penalot na Taboada za -1 na gosti, i stativata na bozic pavletic za +4, od togas sve otide nadolu.
Ako bese -1 na gosti drug ke bese pritisokot pri krajot na utakmicata kade poradi maliot broj golovi ke ni trebase bilo kakva pobeda.
Nexe impomiraja so svojata fizicka snaga, bukvalno ne nadsilija. Imam vpecatok deka ne pobedija na ist nacin kako sto nie go pobedivme vardar, so besprekorna odbrana.
Tamse fala bogu celosno go nadmudri Babic, iako stilot na rakomet e ist kaj dvata treneri.
Ova e maksimumot vo Evropa so ovaa sala.
Pri pogolema sala i poeftini karti, ke imame mesto i za Ckembari,i za pozeri, i za siromasni, bogati, site...So samoto toa sto ne se opfati cela publika, toa e.
Zosto se napravi kamerite i Ckembarite da bidat na ista tribina? Ne se dolovuva ni malku atmosverata vo salata voopsto na tv.
So vardar na 30ti ke bidi ruski rulet, ke pobedi toj sto ke ima poveke srekja toj den...
imame i nekolku teski gostuvanja koi ne treba da se potcenat...
 

bitolcanec_1

ветеран од златното време
Член од
6 јуни 2011
Мислења
698
Поени од реакции
1.203
Пошто беше избришан пост на одговор на провокација, јас да си споделам то за кое не се бриши од колективна меморија.

Нек пукну душмани :cool:

 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
А зошто Бабиќ не се појавува на пресови после значајни порази? Не му е прв пат ова. Треба да биде професионалец и тој.
Бабиќ и професионалец се два скроз разчични поими. Не знам како успеав да ги сместам дури и во иста реченица.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Бабиќ и професионалец се два скроз разчични поими. Не знам како успеав да ги сместам дури и во иста реченица.
ako ni donesi titula, se ke mu bidi prosteno :cool:
jas mislam sekako ke si odi...
se komponira nekoja nova ekipa...
za novava ekipa najpovekje odgovara za trener tomce petreski :pos:
e sega prasanjeto e dali ke si odi kako pobednik ili ne babic :rolleyes:
 

AAbrat

*******
Член од
28 октомври 2015
Мислења
704
Поени од реакции
1.585
По инстаграм ко шо видов видеа од почетокот изгледа, беше снимано од спротивна трибина од Чкембари цела сала со се публиката пееше та песната на на на "Пелистерци".
После ваљда со лошата игра и паднало и навивањето :)
 
Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
А зошто Бабиќ не се појавува на пресови после значајни порази? Не му е прв пат ова. Треба да биде професионалец и тој.
Затоа што е мочко. Мудрец за паметување, дела слабо.

ako ni donesi titula, se ke mu bidi prosteno :cool:
jas mislam sekako ke si odi...
se komponira nekoja nova ekipa...
za novava ekipa najpovekje odgovara za trener tomce petreski :pos:
e sega prasanjeto e dali ke si odi kako pobednik ili ne babic :rolleyes:
За титула и без тренер треба да земат, чисто на мотивација, нема што многу да се тактизира.
За таа утакмица доволно е Цане Крстевски да го седнат на клупа, ама овие ќе се помочаат уште толку кога ќе му згрми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom