Фан клуб: РК Пелистер

П

Пљампач

Гостин
Пуштам тв да видам дали амблемот на дресојте го имат барем сменато и ко ќе видам шо да видам... Тајм аут и сите играчи во еден глас си кажаја за кој клуб настапуваат

Племе и семе да ви е**м !!!
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Пуштам тв да видам дали амблемот на дресојте го имат барем сменато и ко ќе видам шо да видам... Тајм аут и сите играчи во еден глас си кажаја за кој клуб настапуваат

Племе и семе да ви е**м !!!
Za toa ke gubat i air nema da vidat!

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
25 август 2019
Мислења
291
Поени од реакции
385
Plus mene ne mi e jasno segde farmacevti se vikat taka ke bidi i so eurofarm pelister1 i 2???
p.s. RK PELISTER se znaj kako se ama izgleda site zaboraja:(
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Nedozvoliva greska, katastrofa!
Ovie sakat i toj mal rejting od 5 % sto go imat vo Bitola da go zapustat.
Alo koj Rabotnik, koj farmacevti?
Ako si sakavte to, da ne potpisvavte dogovor.
Ili sega Paca notarkata e na prodolzen vikend Grcija, pa nema koj shtembilj da klaj na dogovorot.
Abe oti si mislat deka se mozi da prat oti imat pari?
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
Пуштам тв да видам дали амблемот на дресојте го имат барем сменато и ко ќе видам шо да видам... Тајм аут и сите играчи во еден глас си кажаја за кој клуб настапуваат

Племе и семе да ви е**м !!!
866DE4C0-A79B-4B20-A0AB-CCBBBABF0B06.png
 
П

Пљампач

Гостин
Шамари само за вакви лигуши !!!:mad:
Некни ечеш салата на тајмаут - " Работник" а сеа слики ќе ми клават демек се поправаат.
На сите му е јасно сеа дека со овај договор, името и брендот Пелистер се маргинализирани и свесно ставени во сенка на компанијата Еурофарм. Играчите не се пелистерци него фармацевтти, не се веќе ни зелено-бели и ништо освен амблемот на Пелистер, кој btw сеуште не фигурира на ниеден натпревар, ништо, ама апсолутно нишшто не асоцира на Пелистер од овај вештачки клуб.
Посетата на трибина во плејофф ќе биди многу јасна порака до дебелио и компанија потрчковци на партијата, дека со пари и задкулисни игри не се стекнува слава а уште помалце доверба кај навивачите.

Да не се повторвам по 100 пати, за мене овај договор е погубен и нема ништо добро да донеси во иднина. Штетата која е нанесена, ќе остај траен белег шо нема баш така лесно да се тргни од Пелистер во блиска иднина.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Се согласувам со Пљампач се што напиша. И јас сум таков ортодоксен навивач. Еднаш бев на натпревар на Работник, одвај дочекав да заврши.
Со сила ништо не бива, ете не ме влечеше утакмицата.
Но ете да погледниме малку пошироко. Македонци во државава сме останати милион и нешто и се ситниме.
Зошто ни се случува тоа? Само заради поделбите. Овој е поголем Македонец од другиот, другиот е поголем битолчанец од третиот, бидејќи овој не бил пет колена од Широк сокак, четвртиот бил поголем Чкембар од петтиот оти овој не знам што правел.
Секој ден по Широк сокак, а поготово за викендите сретнувам тајфи турски туристи, и си мислам, море оваа Турција што сила ке беше, 80 милиони луѓе, ние македонците не сме едно преградие на Истамбул. А замислете дошле во Европа со 200 шатори. Да ама тие не се занимавале со поделби. Знаете ли колку народи интегрирале во себе да живеат под едно знаме?
Зарем Ајри Демировски не беше Чкембар? Зарем Кемал Ататурк не беше битолчанец?
Ако деца голобради се сликале и напишале Еурофарм Пелистер немора тоа одма на нож да се дочека.
Не е големината да го плукаш некого, и да му викаш ти не можиш да бидиш како мене, туку да го направиш да биди поголем фанатик од тебе.
Впрочем, сите екипи во модерниот ракомет се групи на јаничари кои немат врска со клубот во кој играт, и сите екипи се со придавки, наставки.
Јас сум уверен дека тие играчи ке станат поголеми Пелистерци од нас по првиот аплауз на отворена сцена.
Тоа е помало предавство од егзодусот што му се случуваше на Пелистер 20 години.
 
Член од
2 септември 2016
Мислења
611
Поени од реакции
1.092
Се согласувам со Пљампач се што напиша. И јас сум таков ортодоксен навивач. Еднаш бев на натпревар на Работник, одвај дочекав да заврши.
Со сила ништо не бива, ете не ме влечеше утакмицата.
Но ете да погледниме малку пошироко. Македонци во државава сме останати милион и нешто и се ситниме.
Зошто ни се случува тоа? Само заради поделбите. Овој е поголем Македонец од другиот, другиот е поголем битолчанец од третиот, бидејќи овој не бил пет колена од Широк сокак, четвртиот бил поголем Чкембар од петтиот оти овој не знам што правел.
Секој ден по Широк сокак, а поготово за викендите сретнувам тајфи турски туристи, и си мислам, море оваа Турција што сила ке беше, 80 милиони луѓе, ние македонците не сме едно преградие на Истамбул. А замислете дошле во Европа со 200 шатори. Да ама тие не се занимавале со поделби. Знаете ли колку народи интегрирале во себе да живеат под едно знаме?
Зарем Ајри Демировски не беше Чкембар? Зарем Кемал Ататурк не беше битолчанец?
Ако деца голобради се сликале и напишале Еурофарм Пелистер немора тоа одма на нож да се дочека.
Не е големината да го плукаш некого, и да му викаш ти не можиш да бидиш како мене, туку да го направиш да биди поголем фанатик од тебе.
Впрочем, сите екипи во модерниот ракомет се групи на јаничари кои немат врска со клубот во кој играт, и сите екипи се со придавки, наставки.
Јас сум уверен дека тие играчи ке станат поголеми Пелистерци од нас по првиот аплауз на отворена сцена.
Тоа е помало предавство од егзодусот што му се случуваше на Пелистер 20 години.
:cuc:
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Kupija ime i grb na subjektot rabotnik go dodadoa Pelister.E sega da vidime kolku publika ke soberat i dali ke ja kupat i nea?
KUPIVME SLAVA KUPIVME SRCE IDOLI SME VASI!!!!! Onie koi raboteja da go unistat Pelister mu uspea sekoja cest za prodaenite dusi.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
Kupija ime i grb na subjektot rabotnik go dodadoa Pelister.E sega da vidime kolku publika ke soberat i dali ke ja kupat i nea?
KUPIVME SLAVA KUPIVME SRCE IDOLI SME VASI!!!!! Onie koi raboteja da go unistat Pelister mu uspea sekoja cest za prodaenite dusi.
koj se nazivite na dvata subjekti i kakva e nivnata sopstvenickata struktura?
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
EMBS na Pelister A.D. e 7049510 Оva e klubot so tradicija i tituli simbol na gradot a drugiot subjekt samo go daodade imeto Pelister t.e go kupi imeto a ne klubot. I vo 2 kluba se 75% so 25% samo sto edniot ke zamini vo istorija za brzo.
 

nikucremo

Чкембари Битола !!!
Член од
23 февруари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
325
ne go kupil klubot a ima 75% ne mi si jasen
subjekt 1 EUROFARM PELISTER 75:25 akcii
subjekt 2 EUROFARM PELISTER 2 75:25 akcii
Eurofarm PELISTER spored dogovorot so opstinata e praven naslednik na cela istorija na klubot, ima pravo na amblem i imeto PELISTER!
mesto da si srekjen so voopsto ke se spomenva negde PELISTER, oti treba i da sme srekjni i samo radi to, ako vidime vo poslednite 20god so se desavase so klubot.
 

razbirashh

No puedo,tengo nobio.
Член од
11 мај 2014
Мислења
983
Поени од реакции
2.202
Че навиваат Чкембари за овој Франкештајн клуб?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom