Фан клуб: РК Пелистер

И

Игнориран член

Гостин
http://www.gol.mk/rakomet/neloski-trenira-so-metalurg-2-idninata-se-ushte-neizvesna

Наводно нашите доставиле понуда до Металург за да го превземат ова сезона на позајмица кај нас со можност по истекот на договорот да го откупат целосно.
Исто и Работник пројавиле интерес да го земат кај нив.
Се чекало од Металург за одговор.

Според мене мислам дека не е потребно засеа да се носи лев бек, мада ваков играч секогаш е од корист.
Попаметно да донесат некој среден бек, пошо овај хрватот не е класичен среден. Можи ќе покрива дури да се опорави Богдан, ама сепак попаметно е да се земи некој класичен плеј шо ќе ја затвори та позиција.
Незнам шо напраја со онај Ласко од Пролет... Тој таман ќе се вклопи со Везенио моментално.
Идеално ќе беше Димитриевски да потпишеше, ама ете го прелажа стариот мудрец ни го чапна од пред очи дури нашите чекаја двојче да ги отвори "понудите" за продажба на акциите.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
izgubivme na prijatelska denes vo Bitola od Besa od Kosovo so 1 razlika... ajde se tesham sho e prva utakmica ajde mozi ne se uigrani ushte... za natamu nejkjam da slushnam za vakov poraz!!
 
Член од
16 ноември 2007
Мислења
3.637
Поени од реакции
3.260
Знаеше некој дека играме денес во Битола? :D
 
И

Игнориран член

Гостин
Ко ќе ми текни дека до пред некоја сезона на Ефто му замервавме зошто сме губеле дома од Струмица а имаше екипа шо ја држеше без пари со по некој шамар на полувреме, а овие спичкаја во 3 сезони преку 600 илјади евра, се срамам самиот во себе...

Дури почнува да ми недостига тој период на Пелистер. :place:
 
Член од
10 јуни 2016
Мислења
84
Поени од реакции
119
Ех животе и то стигнав да го видам.Пелистер да изгуби од Беса од Косово.Алооооооо ПЕЛИСТЕР е не е Струга или Гостивар или Преспа ... То е то ... Па уште СЕХА ... Можи СЕХА ама редари да бидиме.
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Slabo reakcii za treneristeto koe go imame ili taka mi se cini, ama sepak treba da pocekame mislam ke ne iznenadi ova e pocetok
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
http://24rakomet.mk/четири-домашни-екипи-на-турнирот-мил/
Ко Арсенал сме,една титула годишно,макар и неофицијална:pipi:,ама то е,пехар си е пехар.:kruna:
За 12 години од ко станавме ЈО-ЈО клуб:icon_mrgr: ја освоивНе следната колекција на одличја:

-1(една)титула во Струга-2010 година
-1(една)тутула на некој си турнир во Грција,во конкуренција на полуаматерски екипи:гик:.
-1(една)титула на турнирот 2013 шо го организираше Тушнико,
-1(една)титула во Струга 2013,последната,најверојатно на неа ќе останиме,а и не не викат појќе педерчињата:kuracc:
-1(една) титула во Прилеп 2016

ТИТУЛА ВО ПРИЛЕП 2017.pending:vozbud:
ЛАПАЈ СИ ПЕХАРЧИЊА,нека се полни полицата:kruna:,ПАТЕТЕ ДУШМАНИ:kuracc:
 
Член од
5 јули 2017
Мислења
139
Поени од реакции
59
Stevce Alusevski smenet na negovo mesto naznacen Borce Markovski selektorot na zenskata juniorska makedonska reprezentacija?
 
И

Игнориран член

Гостин
Сите екипи одат напред, ние се враќаме назад.

Стевче, КУР да те отепа!!!
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.210
Поени од реакции
4.951
Ако е ова вистина, тогаш уште поголем револт внесе кај битолчани таа гнасата.
Стевче да ти го истинкам на ќељајца брич еден селски, тој ќе го кренел Пелистер умрен еден, да те кренат четворица од Пурино :mad::mad::mad:
 
И

Игнориран член

Гостин
Убо му имаше пишано еден лик во коментар пред некое време, во смисол, уште од техничко шо немате изгубено.
Е сеа буквално така дојде ситуацијата со клубот.
Кој стигна не товари. Незнам дали некој ќе победиме ние воопшто.
Следен контролен натпревар е во петок против работник. И тие нека не ишлакат и нека му ги дат клоците на Аљушо.

Доста е!
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom