Фан клуб: РК Пелистер

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.601
Поени од реакции
69.990
Со последните реченици сега гледа кој е селанец,на многу пониско интелектуално ниво си од мене,ама сепак ај ке ти одговорам јас уште овој пат само.Ако не си слеп тогасш ке видиш дека дадов критика дека требаше да се пее скопјани а не комити.Се до саботата бевме со вас,и на форуми и на се,имаше триесетина чкембари спремни саботата да се појават на кале,и плус 2 автобуси од Битола забранија полицијата да тргнат.А тоа што не сте се организирале што ве наметиле тогаш тоа е ваш проблем,ваш минус.А за Јохан пак ако го извадите во црвено-црна кореографија ке го пцујат во Битола оти тогаш вие веќе го славите како комита а не како македонец,зошто кореографијата не беше црвено-жолта во боите на Македонија?И те молам ајде одговори на моето прашање што е е невистина во песната???
Јас едно ти зборам, ти друго ми кажуваш. Кај бевте со нас во саботата бе??? Видов колку сте биле со нас. Наш минус или не, тоа си е наша работа. Ете го калето, на него се вее македонското знаме, на него си славиме Пивофест, на него кој сака си оди секој викенд на излет. Калето е Македонско.Уште барал од мене да му кажам што не е точно во песната???
Абе не смееш да помислиш да испееш таква песна бе, море суртук еден. Сега не ти чинела песната, ама во сала си пеел. Затоа сега цела Македонија ви се смее, затоа не излегува никој од вас да искоментира пошто и самите сои знаете дека то е СРАМ за вашата група.
Ти кажав, не си компетентен да зборуваш што се случува во Скопје.
Битките со Шверцери си се наша ствар. Да во оваа битка загубивме, но не беше тоа битка само со Шверцери туку со цела албанска јавност и со Македонската полција. И уште ме тера да признаам што не било точно во песната.
Ти кажав тоа е исто како ние да ви пееме, дека сте биле пички во војната, дека вашите загинале, дека не сте знаеле да ја одбраните државата.
Е тогаш ќе те видам дали ќе збориш како што сега трескаш глупости.
Ама ние сме Македонци пред се, и знаеме каква е ситуацијата во државата, а не сме малоумници со воџа АВ АВ....
За тоа со Јохан каква глупост тресна :pop:
Јохан е Комита и македонски херој. Зар треба да ви смета што пееме Еден е Јохан??
Зар сред Битола, да дочекаме некој да ни пее НА ЈОХАН ДА ЈА ЕБАМ ЖЕНА МУ???
И уште ми наоѓа изговори :pop:
Па сегде го носиме тоа знаме па никој не го сватил како провокација, туку сме биле поздравени со голем аплауз. Ама ете вие сте најпаметните. АВ АВ
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
110
Поени од реакции
63
Кореографија и знаме исто е за тебе???Куртон еден знамето на јохан го кренавте и од околу црвено и црна кореографија напрајвте.Или појма немаш за тоа.
Ако тебе не ти смета што сред скопје се одудија Албанците да туркат црква,тогаш ете зошто максимално сте ја заслужиле песната.И како можиш да речиш дека ние како битолчани ништо не сме направиле ко загинале наши војници??Алоооо дали ти гледаш што пишуваш??И ако не е наша работа вашите грешки шо куро ми ти се замараш со нашите грешки?Шо се замараш со тат,стопанска шведска млекара итн итн..Продолжете да си прајте пивофест,шеткајте низ кале и покрај урнатините на црквата и ич куро да не ве боли што Чкембари пееле дека не сте постапиле онака како што требало.А дека имаше Чкембари спремни да дојдат во саботата 19.02.2011 биди сигурен дека е така и не можиш то да го негираш
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
ТЕМАТА Е РК ПЕЛИСТЕР !!!
па на натпревар на РК Пелистер направивте таква СРАМОТА т.е. битолска храброст:kesa:

--- надополнето ---

Кореографија и знаме исто е за тебе???Куртон еден знамето на јохан го кренавте и од околу црвено и црна кореографија напрајвте.Или појма немаш за тоа.
Ако тебе не ти смета што сред скопје се одудија Албанците да туркат црква,тогаш ете зошто максимално сте ја заслужиле песната.И како можиш да речиш дека ние како битолчани ништо не сме направиле ко загинале наши војници??Алоооо дали ти гледаш што пишуваш??И ако не е наша работа вашите грешки шо куро ми ти се замараш со нашите грешки?Шо се замараш со тат,стопанска шведска млекара итн итн..Продолжете да си прајте пивофест,шеткајте низ кале и покрај урнатините на црквата и ич куро да не ве боли што Чкембари пееле дека не сте постапиле онака како што требало.А дека имаше Чкембари спремни да дојдат во саботата 19.02.2011 биди сигурен дека е така и не можиш то да го негираш
а дали тие Чкембари ја оправдуваат таа ваша песна....т.е. која е поентата да пееат таква песна а истовремено да им "помагаат" на Комити???
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.601
Поени од реакции
69.990
Кореографија и знаме исто е за тебе???Куртон еден знамето на јохан го кренавте и од околу црвено и црна кореографија напрајвте.Или појма немаш за тоа.
Ако тебе не ти смета што сред скопје се одудија Албанците да туркат црква,тогаш ете зошто максимално сте ја заслужиле песната.И како можиш да речиш дека ние како битолчани ништо не сме направиле ко загинале наши војници??Алоооо дали ти гледаш што пишуваш??И ако не е наша работа вашите грешки шо куро ми ти се замараш со нашите грешки?Шо се замараш со тат,стопанска шведска млекара итн итн..Продолжете да си прајте пивофест,шеткајте низ кале и покрај урнатините на црквата и ич куро да не ве боли што Чкембари пееле дека не сте постапиле онака како што требало.А дека имаше Чкембари спремни да дојдат во саботата 19.02.2011 биди сигурен дека е така и не можиш то да го негираш
Абе читаш ли ти за што ми враќаш на мене???
Кој рече дека ништо не сте направиле откако загинале војниците, туку реков дека тоа што вие го пеете сега го пеете е во корист на оние кои тие наши војници ги утепаа. Што не ти е јасно???
Пеете албанско Скопје. Ако не сте знаеле Скопје е дел од Македонија, и со самото тоа што го пеете само ги подржувате Албанците. И пак реков нема да ви земрам за тоа пошто е во рамки на дебилни провокации како што се ТАТ, Стопанска банка, земјотресот, иако во вашиот случај се работи за измамени луѓе, а во нашиот, т.е. во вие тоа што го пеете всушност величате СМРТ НА НАД 1000 Македонци...
Имавме кореографија за Јохан, и плус знамето, и дали со тоа човекот кој ја бранмеше МАКЕДОНИЈА ги заслужи вашите зборови???
Како можеш да најдеш опоравдување не ми е јасно :tapp:
А за последното ќе ти поверував, да не ми пишеше ден претходно еден ваш член од форумов за тоа што сте решиле на состанокот ваш :wink:
Што не дојдовте ако бевте толку спремни :wink:
Немора да доаѓате бе, идете во Тетово ајде, идете исчистете ги. Идете со Шкендија на гостување, идете со Тетекс на гостување па истепајте ги. Еееее што е лесно така да си збориш од 100 км подалеку...
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Ај бе не ја тупете темата.... овде можиме до в година да се расправаме!!!
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.639
Поени од реакции
2.814
Абе читаш ли ти за што ми враќаш на мене???
Кој рече дека ништо не сте направиле откако загинале војниците, туку реков дека тоа што вие го пеете сега го пеете е во корист на оние кои тие наши војници ги утепаа. Што не ти е јасно???
Пеете албанско Скопје. Ако не сте знаеле Скопје е дел од Македонија, и со самото тоа што го пеете само ги подржувате Албанците. И пак реков нема да ви земрам за тоа пошто е во рамки на дебилни провокации како што се ТАТ, Стопанска банка, земјотресот, иако во вашиот случај се работи за измамени луѓе, а во нашиот, т.е. во вие тоа што го пеете всушност величате СМРТ НА НАД 1000 Македонци...
Имавме кореографија за Јохан, и плус знамето, и дали со тоа човекот кој ја бранмеше МАКЕДОНИЈА ги заслужи вашите зборови???
Како можеш да најдеш опоравдување не ми е јасно :tapp:
А за последното ќе ти поверував, да не ми пишеше ден претходно еден ваш член од форумов за тоа што сте решиле на состанокот ваш :wink:
Што не дојдовте ако бевте толку спремни :wink:
Немора да доаѓате бе, идете во Тетово ајде, идете исчистете ги. Идете со Шкендија на гостување, идете со Тетекс на гостување па истепајте ги. Еееее што е лесно така да си збориш од 100 км подалеку...
Brat ne si normalen covece so prosta masa ti kazav nemozes da se razberes, ziti mene ostaj gi seljacive, nemaat sto drugo da pravat pa pesni k izmisluvt makar i so gjavolot bi se zdruzile samo da se sitat sto peat pesni protiv SKOPJANI. Koga sam bitolcanec kazuva deka nema eden pameten bitolcanec ondak se e jasno ponatamu

P.S. NEKA PATAT!!!
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.489
Поени од реакции
5.437
Разбирам ривалство меѓу нас,али таква песна да се пее и да се пука сеир е стварно срамота!
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Достате бе - па вие шо кажвате вие поарни сте.. ај сега да не се расправаме ако сакате отворете друга тема, дека ке кажваме овде ке решиме се!!
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Brat ne si normalen covece so prosta masa ti kazav nemozes da se razberes, ziti mene ostaj gi seljacive, nemaat sto drugo da pravat pa pesni k izmisluvt makar i so gjavolot bi se zdruzile samo da se sitat sto peat pesni protiv SKOPJANI. Koga sam bitolcanec kazuva deka nema eden pameten bitolcanec ondak se e jasno ponatamu

P.S. NEKA PATAT!!!
Абе и ти не знајш шо пишиш! Со каков ѓавол би се здружиле за против скопјани море? Кажавме во претходните постови дека, ако беше на крајот беше „СКОПЈАНИ“ наместо „КОМИТИ’’ песната ќе беше ОК! А и како да не бидиме бе против Скопјани кога до некни го правевте калето само Скопско, а сега викате дека е МАКЕДОНСКО? Јас велам дека е МАКЕДОНСКО ама кај беа тие 5-600 000 народ Македонски што живеј во Скопје да излези да го брани калето бе? Вие се организиравте за тоа еден ден пред тоа и ај кажи кога да се организираме ние и да дојдиме? Секоја чест за тие што беа таму нема врска дали биле Комити или билокои други! Или тие 5-600 000 народ велеше: Абе ај што кур ме боли мене за калето кога има некои будали што ќе го бранат и ќе јадат ќотек?

И да, ај кажи ми за што да патиме ние?
 
Член од
8 декември 2008
Мислења
643
Поени од реакции
41
Само ќе ви кажам дека немате поима што се случува во Скопје и како ние се бориме, а воедно и што се случуваше горе кога беше инцидентот, не ви е на место песната само тоа ќе ви кажам, се бориме со сите наши сили, ама неможеш да идеш против нешто во што е умешана цела држава и што е однапред наместено, пак ќе спомнам, не можете ни да замислите што стварно се случува кај нас
Поздрав...
 

i'm

*
Член од
11 февруари 2009
Мислења
128
Поени од реакции
21
Значи како и секогаш еве и сега кога скопјани ке се посрамотат со нешто кривицата е кај нас,лично јас сум против оваа песна бев Скопје кога се испеа,значи ако ние треба да се засрамиме од песната вие скопјани треба да се удавите во вардар со тоа што ви се случува во вашиот град а се разбира тоа не засега овај пат и нас,и затоа поке не доагајте тука да бистрите политики како најдобрите навивачки групи ги има во скопје,најголеми патриоти и што ли уште не слободно одете пиете си кафе
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.267
Поени од реакции
5.102
А дали не е срамота од 500 000 МАКЕДОНЦИ во Скопје, на проторестот да излезите само 50 и тие деца под 18 години ??? Абе момче и тоа е голем срам за Македонија, ајде каде сте сега ?? (само немој да ми кажиш оти вие не дојдовте)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom