Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889
Член од
23 февруари 2012
Мислења
304
Поени од реакции
214
Па после ќе ви бидат пак другите криви што има да ја прекинувате утакмицата јасно ви е дека Вардар е каде каде подобар тим и успех за вас ќе биде ако по некое чудо извадите нерешено
На цела Македонија му е јасно сега во моментот колку е појак Вардар од нас,а тебе ич да не ти е гајле ние дали ќе ја прекиниме или не, ако имаш да кажиш нешто арно, ако не дојди ко ќе биди со Вардар и гледајси утакмица. Секако дека нема да има никакви прекини утакмицата, не сме ние ракометни садомазохисти,ние го сакаме ракомето, купо лани од раце ни го зедоја судиите никому ништо па сега со Вардар, големио кур. Ама пак јас ќе речам дека нема лесно да биди, иако нашиот Пелистер е толку ослабен. Поздрав
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
726
Поени од реакции
1.019
ЈАС ЌЕ РЕЧАМ ДЕКА СЕКОГАШ Е ТЕШКО ВО БИТОЛА И НАШЕТО ПЕКОЛ ВЕ ЧЕКААААААА :D
 
Z

ziko bt

Гостин
Прво коло 24/25 Март Рк ПЕЛИСТЕР - вардар !!!!!!
Ова сигурно е?Знам дека така пиши на сајтот на РФМ,ама глеам по весниците пиши дека првото коло ке се играло на 10/11 Април,ај Кирка ти си поинформиран дај кажи кој се во право. :D
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
Најверојатно колото ќе се игра по завршвањето на олимпискиот турнир.......пред то ќе има припреми на репрезентацијата,така да замина месецот...
Па изгледа ќе биди како шо пишеа по весниците.....
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
треба поактивно ширење!кузнај низ град дали има на повече места објавени флаери,треба сите придоенс да донесиме
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
9.175
Поени од реакции
7.889
Не знам оти ама се ми се чини дека на оваа утакмица ќе има најмалку луѓе до сега и повеќето сакаат да одат Струмица на фудбал :DКако и да е важно да дадат максимум ракометарите и дај боже да не израдуваат со победа што многу тешко со овај состав ќе ја добиеме
 
Член од
2 декември 2008
Мислења
773
Поени од реакции
344
Колку и да ширите и слично, нема да има полни трибини, па дури и тие шо ќе дојдат само ќе се разочараат :unsure:. За мене, чудо би било и да изгубиме со пристојна разлика...
Во Битола трибините се полнат само кога има резултати, тие што одат и кога клубот губи се многу малце и то е то. За жал нема никакви планови за клубот да се врати онаму кај што припаѓа... Нема ни интерес, нема ни амбициозни луѓе, единствено има неколку што нешто им значел Пелистер и колку толку го одржуваат во живот.
Порано барем им текнуваше на Пелистер пред избори па ќе даеа некоја си надеж дека вака ќе биди, така ќе биди. Сега ни то го нема...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.292
Поени од реакции
5.176
Сигурен сум дека ќе има 4000 публика !!! Сигурно !!!
Барем со Вардар стално се полни салата и порано Пелистер бил слаб па пак имало публика, барем на вакви утакмици...

А за пораз не ни бега поразот...
Го гледав Вардар на неколку утакмици во СЕХА лигата и моментално е 2 класи над нас !!!
Типувам на пораз од 7-8 разлика, ако изгубиме со поќе ќе биди СРАМ !!!
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.530
А шо има врска колку публика ќе има?
Голема работа ако има или нема над 4000 гледачи во салата...
Туку друга работа..
Гледам за купот во 1/4 финале играме со Овче Поле..
Кај ќе се игра оваа утакмица?:unsure:
Со наддавање требаше да биди....
Ко шо ми се гледа ќе си играме изглеа во Свети Николе,а таму жустро ќе биди,па ништо чудно и да испадниме во купот:D
 
Член од
28 септември 2011
Мислења
726
Поени од реакции
1.019
со тинекс и во битола ќе се игра другата сабота ќе има и на телевизија највероватно
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
И колку сме слаби пак нивни судии
Начевски - Николов се судии на дербито
Се знаеше пред време дека ке си местат пак со суди (како и стално)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Туку друга работа..
Гледам за купот во 1/4 финале играме со Овче Поле..
Кај ќе се игра оваа утакмица?:unsure:
Со наддавање требаше да биди....
Ко шо ми се гледа ќе си играме изглеа во Свети Николе,а таму жустро ќе биди,па ништо чудно и да испадниме во купот:D
Прво требаше да вкрстат победникот од Група 1 со победникот од Група 4 и од Група 2 со Група 3... Однсоно Куманово - Тинекс и Овче Поле - Пелистер... Ама имало некој глупости, се бунеле демек наместено било, па одличија да има нова ждрепка, сега испадна Овче Поле - Куманово и Пелистер - Тинекс... А каде ќе се играат овие мечеви, ќе се знае за некој ден :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom