Фан клуб: РК Пелистер

P

PewDiePie

Гостин
Убо имат речено постарите Битолчани и во право се ОД ГЛАТА СИ ПАТИМЕ НИЕ:D
После ќе кукаме,Скопје вака,Скопје така....
Луѓе,во Скопје луѓето работат,ама навистина РАБОТАТ!!!Лично се уверив во ова дури студирав....
Скопјанец не се срами да работи,имам пријатели од Скопје,луѓе шо биле некој и нешто на времето,изгубиле се,и пак работат,и то најниски работи,и то по две работи дневно...
Е па зато се успешни бе....
А кај нас,кабадајската,шо вика Гобац во филмот Кабадаја.....ШО ИМА ДА РАБОТАМ ЈАС БЕ СОЊА ЌЕ РАБОТИ ЗА МЕНЕ...
Сите сакат директори да бидат....
Скопјани со ВИСТИНСКА РАБОТА од селски клубој напраја ГИГАНТИ во вистинска смисла на зборот,а ние од кабадајлук од гиганти напрајвме клубој за потсмев,е па ќе ни се смеат сите сега....и треба да ни се смеат,оти за смеење е,за жалење сме ние...:tapp:
Сосема друг менталитет и начин на живот....зато се успешни.и допрва ќе одат напред....
Се се давало во Скопје,е па ќе се дава,ко се мангупи да си земат...тој шо работи ќе има...
Со зборање и кукање нема ништо...
Оти нашите партиски шефој не се мангупи и да речат ЧЕКАЈ БЕ ЛУЃЕ,АМИ ЗА БИТОЛА ШО ПРАЈМЕ?
Туку ќутат оти ќе ги сменат......
Локал патриоти сме биле,а ха да...:pos:Ни сме ни ништо.....:tapp:
Ние уште си го имаме ова кабадајското,живејме во минатото,конзулска Битола,историја,урбано живеење низ вековите:pipi: ,ДА,така било ама сега помина то....
Младите дремат на Широк Сокак,со изговор АБЕ АМАН ШО ЌЕ РАБОТАМ ЈАС,НЕМА РАБОТА!!!
И поубо е така да си велат да си се залажват отколку да си ја чукнат глата и да видат шо напрајле со животот.....(зошто ако го напрат то ќе видат дека ништо не напрајле)....
Со кукање и филозофирање нема ништо да напрајме...Сега е убо дури дават мама,тато пари по некоја година ќе видиме шо ќе се прај....:tapp:
За се во градот,почнувајќи од глумецот од градоналчник па се надолу,се остана на зборање,на фалење,ВАКА ЌЕ БИДИ,ТАКА ЌЕ БИДИ, а реалноста е нималку розова за градот....
Невработеност огромна,работа нема,а и таа шо ја има никој нејќи да ја работи:pos: се шлепаат партиски кадри сегде без разлика дали имал или не школија,ама мора да биди НИВНО ДЕТЕ...
Па другите ко ќе дојдат истото го прат и се вртиме во круг..
Шо остана од градот кажете?од кој чекаме да вложи?
Од газдите на кафичите да вложат во спортот?тие на келнерите не му дават редовно плата па за друго ќе дават....
Кој фирми останаја во градот,и тие шо се помоќни ги лапнаја странци,скопјани,зошто?Зошто нашите менаџери не ги биваше да работат,искрадоја се,и сега се си купија странците...
Е па нив уште помалце му е гајле шо немало во градот ништо..и не треба да му биди гајле ко нас не ни е гајле...
Реално ако се гледа знајме дека е така....
И сакаме промени?
Со кој бе промени?Со овие партии шо се сега во Битола?
Со навивачи шо А не кажаа во знак на протест....
Ичкртале некоја зграда низ Битола.САКАМЕ СПОРТ ВО БИТОЛА,море голема работа сте напрајле:)
Никаква навивачка свест да се немалои,апсолутно никаква,еден протест не се напрај,ништо...
И сакаме после да се нарекуваме голема навивачка група?каква група бе....
Од пусти страв од партијата А не смеат да кажат...
И после сакаме да не есапи некој?Никој нема да не поштова,оти сме кукајци...
И за потсмев сме....Град без навивачи,без свест,само си ќутат сите......
Кажват нема пари во клубот,нема пари во клубот....Кај се парите од ЕЛЕМ?Ојдоја за странците,за турнеите...
Пак ништо не кажват ШО Е ПРОБЛЕМОТ?
Решение има,за се има решение,само треба некој да застани и да речи крај,одиме да работиме....
Е па нема сега пари.......Се фрлија еден куп пари во ветар летото и зошто?и сега не сме влегле во СЕХА и ај то е...
Убо е ова со форсирање млади деца,одамна требаше да се напрај ова,да се испрај грешката на Циле,Спиро шо за сметка на нашите деца беа форсирани странци,и од другите градчиња играчи..шо се изгубија еден куп класа играчи шо ако беа денес во Пелистер ќе газевме,постарите на форумот знат шо играчи имавме на времето во младинци....
Е па сега тие играчи од малите градчиња станаја луѓе,репрезентативци,и ги боли таквото за Пелистер...заборават од кај излегле,дека кога дошле овде дошле по шангајќи,а излегле од Пелистер како репрезентативци.....и после ко ќе се вратат во Македонија од странство ќе си одат во Вардар,металург.шо барат во Пелистер ко нема пари...случајот со Манасков,заборај од кај излезе ко се врати од Цеље и наместо кај нас си ојде кај Михајло....и ред други примери....
Туѓиот играч не го боли за Битола како нашите деца,не дека грото од Битолчаните би одбиле понуда од Вардар,Металург,ама пак ги боли за Пелистер и имат респект кон клубот...
И сега ако ја повторат грешката ко фудбалот шо напраја со децата и то е..
Со децата треба да се потпишат договори,цврсти договори....
Ако сака Минчо да земи некој,пеки бате....искеширај 30.40 000 евра земи го детето...
А не за семки да ни бегат децата,и да си ги лапа некој в џеп како шо праеше Круме....
Пелистер со тие пари од децата шо требаше да ги земи сега ќе беше во прва лига во фудбал...
Самите треба да си го чуваме брендот БИТОЛА и се шо излегло од тука,а со зборање и кукање ништо нема да биди...10 години кукаме и ништо се нема напраено....
За 5 минути Двојче можи да го реши проблемот за многу прашања во градот,ама НЕЈЌИ...
Рибата од глата смрди,каков домаќин на градот,таков град....
Абе баталете го Скопје,баталете ги тие муабети скопјани работат се трудат ова она,кур работат поголеми кабадаји од битолчани се.
:D
Нема потреба од такви муабети зошто Битола(а и Охрид) се поубави градови од Скопје со повеќе историја и традиција,еве јас како роден во Скопје ви кажувам. Звучите искомплексирано а нема никаква потреба од тоа.

Вие треба да организирате протест,да ви изградат Музеј,да добиете 3Д кино,да изградат асален стадион,да ги кренат ракометниот и фудбалски клуб Пелистер на нозе....овде во ск и онака ни ја тутнаа Борис Трајковски ја усраа цела собира едвај 7.000-8.000 зошто да не се изгради најголемата сала во МК во Битола па таму да ги играме официјалните кошаркарски и ракометни натпревари,а може и некое првенство да организираме ?

И вие и Охриѓани незнам зошто седите со скрстени раце,а имате поголем потенцијал од Скопје. Треба да сторите нешто.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
то одамна требаше да се напрај не само протест туку да се покажат заби!оти сите гледаме во какво општество живејме,време во кое се сде гради во ск а другите градови нигде ѓи нема//посебно ИСТОЧНА МАКЕДОНИЈА,за жал заборавена тотално!!!!бев пред некое време натаму и од Велес према Штип и натаму ко ќе одиш на секој ќош знамиља македонски,лавој исцртани,графити шо уште не!!!сето вмровци патриоти луѓе..башка грујо и мијалков од Штип и шо напраја за штип???? НИШТО,жими универзитетот,а патот до него да стигниш колата на трупци да ја клајш!БЕВ И ВИДОВ!важно на оние предавниците и педерите во ск му напрај триуфмална капија...кој триумф го имат бе?абе само 63-та за нив и се ко кула од карти да падни,ама не се тие криви ние сме од другите градој,а и од кај нас БИТОЛЧАНИТЕ ГОЛЕМИ ко имаше митинг и ко праеја незнам шо вмро некоја забава или прославуваја нешто први тргнаја скопје да одат да слават!и јас сум за вмро,односно гласав ама јас НЕ ЗАМИНАВ за ск!!!!одат му ги лижат на скопјаните вмро вака сдсм онака,пред 2-3 години се сеќавам бранко ко повикуваше на тој бунтот во јуни месец ко го напрај пред владата големиот протест...па луѓе само од Битола колку автобуси јас шо ги видов заминаја!??!?АБЕ ШО ОСТАНА ОД ЛОКАЛ ПАТРИОТИТЕ АЛООО?ТРЧАЈТЕ ЗА СКОПЈЕ КРСТЕТЕСЕ ВО НЕГО!исто важи и за битолските политичари да му ги ебам жените јас,со прст не мрднаја за Битола....баталете ги вмро и сдсм гледајте локлано малку...ШО НАПРАЈА ЕДНИТЕ И ДРУГИТЕ ЗА БИТОЛА!!!!???????КУР СКШРИЈА
 
П

Паспарту

Гостин
^^ А ти што си направил за Пелистер / Битола освен големи постови по форумиве? Никој не бега од убаво... Па дури и да дојде таа твоја мочана 63та ти пак ќе бидеш обичен мрсул, бидејќи тој факт нема на тебе да ти донесе ништо добро.
 

Goebbels

Анархист
Член од
26 март 2011
Мислења
28
Поени од реакции
15
^ Нема потреба од навреди.. Мислам дека сите посакуваме се најдобро за Пелистер, без разлика шо мислиме за управа/влада.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
^^ А ти што си направил за Пелистер / Битола освен големи постови по форумиве? Никој не бега од убаво... Па дури и да дојде таа твоја мочана 63та ти пак ќе бидеш обичен мрсул, бидејќи тој факт нема на тебе да ти донесе ништо добро.
лично јас за Битола градот имам многу направено да знајш,делата мои ги имам докажано и сеуште тработам на то!а ти ме интресира од кај си и шо те боли шо пишиш тука?то ме чуди од кај си и шо коментираш?!?!!?!?!?!?!
 
П

Паспарту

Гостин
лично јас за Битола градот имам многу направено да знајш,делата мои ги имам докажано и сеуште тработам на то!а ти ме интресира од кај си и шо те боли шо пишиш тука?то ме чуди од кај си и шо коментираш?!?!!?!?!?!?!
Од Подржикоњ, паланечко...

Мене не ме боли ништо како што можеш да видиш од претходниот пост, а ако немаш одговор за тоа што те прашав тогаш така кажи, а не како дете од 2 години да го избегнуваш прашањето.

Клубот не ви е на ова дереџе поради Скопје, туку поради самите вас, односно таквите како тебе кои проблемот никогаш не го лоцираат во самите себе, туку некаде надвор. Преземи нешто додека клубот не отишол во неповрат, а насоката на движење е токму таа. 1963 година нема да ти го врати Пелистер, а уште помалку оние кои од мака од Битола избегале во Скопје.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Од Подржикоњ, паланечко...

Мене не ме боли ништо како што можеш да видиш од претходниот пост, а ако немаш одговор за тоа што те прашав тогаш така кажи, а не како дете од 2 години да го избегнуваш прашањето.

Клубот не ви е на ова дереџе поради Скопје, туку поради самите вас, односно таквите како тебе кои проблемот никогаш не го лоцираат во самите себе, туку некаде надвор. Преземи нешто додека клубот не отишол во неповрат, а насоката на движење е токму таа. 1963 година нема да ти го врати Пелистер, а уште помалку оние кои од мака од Битола избегале во Скопје.
превземам јас колку шо е во мој домен уживај ти за то...а шо демек сега вие скопјанците сте граѓани од прв ред?!?!така ми личи муабетот...демек се ситите дека од Битола доаѓале кај вас?па така ви е настанат градот ваш и арно шо се наполна од сегде да видиме кај е џганот собран и друга работа арно шо дојдоја од сегде луѓе да ве научат политературно да зборате
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.835
Поени од реакции
72.385
превземам јас колку шо е во мој домен уживај ти за то...а шо демек сега вие скопјанците сте граѓани од прв ред?!?!така ми личи муабетот...демек се ситите дека од Битола доаѓале кај вас?па така ви е настанат градот ваш и арно шо се наполна од сегде да видиме кај е џганот собран и друга работа арно шо дојдоја од сегде луѓе да ве научат политературно да зборате
:pos:

Друже да знаеш, никој во Скопје не се замара со Битоола, нити пак на некого некогаш ќе му текне да дава вакви коментари за Битолчани.
А и тоа што си го пишал во постов си го наметнувате самите вие. Никој овде не ни размислува на тие теми, дали ние сме биле граѓани од прв ред и незнам ти што.
Смешно е да пишувате дека луѓето ви се расипувале дека оделе да учат во Скопје :pos:
Демек ние сме ви наметнувале некаква култура, западњачка па луѓето ви се расипувале и затоа ви пропаѓал градот.
 
П

Паспарту

Гостин
превземам јас колку шо е во мој домен уживај ти за то...а шо демек сега вие скопјанците сте граѓани од прв ред?!?!така ми личи муабетот...демек се ситите дека од Битола доаѓале кај вас?па така ви е настанат градот ваш и арно шо се наполна од сегде да видиме кај е џганот собран и друга работа арно шо дојдоја од сегде луѓе да ве научат политературно да зборате
Другар, ти изгледа самиот со себе си имаш проблеми. Не се обидувај на педерски начин да излезеш жртва во ситуацијава. Дали јас некаде го спомнав она што ти си го напишал? Самиот си направи филм, па сега очигледно бараш камермани за да го снимиш истиот. Тешко на твојот клуб со вакви луѓе лимитирани како тебе, не за џабе ситуацијата ви е турлитава.

Во последниве 3 поста измеша се и сешто, од земјотреси, преку партии до џганови и граѓани од прв ред. Сам се стави онаму каде што не треба.
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.904
:pos:

Друже да знаеш, никој во Скопје не се замара со Битоола, нити пак на некого некогаш ќе му текне да дава вакви коментари за Битолчани.
А и тоа што си го пишал во постов си го наметнувате самите вие. Никој овде не ни размислува на тие теми, дали ние сме биле граѓани од прв ред и незнам ти што.
Смешно е да пишувате дека луѓето ви се расипувале дека оделе да учат во Скопје :pos:
Демек ние сме ви наметнувале некаква култура, западњачка па луѓето ви се расипувале и затоа ви пропаѓал градот.
Тука грешка си, за другото не ме интересира.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
Тука грешка си, за другото не ме интересира.
епа другар се гледа изгледа и по твојот пост дека вие поќе ѓи читате нашите проблеми отколку вашите,мислам јасно се гледа....ете кажи отворено ко така шо коментирате???оди слободно на страните на рк и фк вардар или металург и побарај дали сум коментирал...НИ СУМ ОТВОРИЛ НИ КОМЕТИРАЛ,си го гледам нашето гајле,истото го прајте и на јутуб поќе вие кометирате на нашите видеа отколку ние,само шо ќе излези некое видео од Чкемабри ново некое уште непоминати 20 минути веќе има 10 dislake и баш ми е мило за то,шо на некој му смета и лечи Bi komplexxx;)
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.371
Поени од реакции
4.904
епа другар се гледа изгледа и по твојот пост дека вие поќе ѓи читате нашите проблеми отколку вашите,мислам јасно се гледа....ете кажи отворено ко така шо коментирате???оди слободно на страните на рк и фк вардар или металург и побарај дали сум коментирал...НИ СУМ ОТВОРИЛ НИ КОМЕТИРАЛ,си го гледам нашето гајле,истото го прајте и на јутуб поќе вие кометирате на нашите видеа отколку ние,само шо ќе излези некое видео од Чкемабри ново некое уште непоминати 20 минути веќе има 10 dislake и баш ми е мило за то,шо на некој му смета и лечи Bi komplexxx;)
другар а да искулираш малце, да се опуштиш, да одиш цигара да запалиш па да се вратиш и да коментираш ? сигурно си од околните села, пошто ропаци ко тебе само од таму можат да излезат..
Понекогаш ми е срам шо сум од Битола ради таквите ко тебе.
 
Член од
17 ноември 2011
Мислења
887
Поени од реакции
360
другар а да искулираш малце, да се опуштиш, да одиш цигара да запалиш па да се вратиш и да коментираш ? сигурно си од околните села, пошто ропаци ко тебе само од таму можат да излезат..
Понекогаш ми е срам шо сум од Битола ради таквите ко тебе.
тебе ти е срам шо си од Битола поради мене??па пријателе кај те погодив толку шо си сентиментален,а инаку не сум од селата а сакам да сум од таму барем да имам кај да одам за викенд да одморам ;)
 

Кико Д.

ULTRAS - way of life
Член од
26 јануари 2010
Мислења
11.435
Поени од реакции
9.676
Дај бе шо се напнавте толку?
@za pelister: Не сме само ние, битолчани, граѓани од втор ред. И скопјани се граѓани од втор ред. Во нашата држава граѓани од прв ред се албанците.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom