Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Пичкици кои живеете во друг свет,тоа сте и тоа ќе останете. Толку сте исперени во мозоците и у некои свои заблуди што многу пати излегува на виделина и меѓу самите вас.Фаворито рито зборува за бројка,ја наполнал салата повеќе,со кој бе дечак? Со Вардар? Погледнете се на фудбал што личите,фејсбук навивачи.Учете и се гледаме,многу фурни леб имате за јадење ;)
Ova za motivacija pred drugarite vo toa vizbite ko ke odis Kisela Voda a ne na forumot za pickici se gledame slednata sezona a ne e samo fudbalot treba da odite I na rakomet detence mrsulavo

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2022
Мислења
250
Поени од реакции
522
Ova za motivacija pred drugarite vo toa vizbite ko ke odis Kisela Voda a ne na forumot za pickici se gledame slednata sezona a ne e samo fudbalot treba da odite I na rakomet detence mrsulavo

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Goran,a na kosarka pak da ne prajme muabet,ama ete ke pocnele da ragbi da odat od sledna sezona ,
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Не им замерувајте, реално големи се и општо познати како уникатна врста на сончоглед која се вика Буљаш и исклучиво успева на кираџиска почва.
 
Член од
31 мај 2009
Мислења
1.159
Поени од реакции
1.984
Ova za motivacija pred drugarite vo toa vizbite ko ke odis Kisela Voda a ne na forumot za pickici se gledame slednata sezona a ne e samo fudbalot treba da odite I na rakomet detence mrsulavo

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Фудбал е фудбал , се знае на отворено стадион и преку 90 мин навивање .

А вие нежни у сала преферирате

:)
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.263
Фудбал е фудбал , се знае на отворено стадион и преку 90 мин навивање .

А вие нежни у сала преферирате

:)
Шо има врска каде ,важно да се дружиме

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
2ката денес значајна победа имаа, браво за пожртвуваноста.
Цел пех низ сезоната се честите повреди и овај тим скоро ниеднаш не изигра комплетно.
Наредно коло играат против Прилеп во Битола треба да им се даде било каква поддршка.
Тој ебан поршаз од Аеродром во првата фаза скапо ги кошта.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
122
Поени од реакции
482
Вчера во фокусот беше победата на вториот тим, шо значи многу во нивната битка за плејаут. Неможам да се помирам како дозволи управата да го остај Пинки да ги донеси до ситуација да де борат за опстанок со таква генерација на играчи. Се надевам дека ќе ја корегираат та глупост веднаш по завршувањето на сезоната.

Првиот тим очекувано го решија мечот лесно уште во прво полувреме и беа поштедени неколку клучни играчи и голманите.
Следно коло според мене е мечот кој ќе значи премногу за понатамошниот тек на сезоната. Ако ќиксниме во Автокоманда ќе се искомплицира целиот план. Финале за нас ова сезона е наредно коло. Доколку победиме, ќе имаме право на ќикс веќе по три дена против Вардар. Ако недајбоже изгубиме следно коло, ќе немаме право на ќикс до крај на сезона.
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Влегваме во најинтересниот дел од плејофот.
Сабота. во 18:00 со Алкалоид.
Можеби клучен меч шо ќе ја реши титулата.

Ако ја играме онаа игра како со Охрид би требало да добиеме.
Но, мора да се влези максимално претпазливо и сериозно.
Не е Алкалоид така слаб како шо изгледаа со Тиквеш и посебно со комшиите дома.
Имаат играчи за ротација, спремни се кондиционо, имат многу незгоден голман ( Благојче), кој ако се разбрани ќе биди многу заебано.
Зато мора да се дат шо појќе лесни голој и да се префрли притисокот врз нив,појќето се млади и неискусни и паѓат под притисок.
Не се шутери надвор од 9, ама се опасни во таа игра во простор меѓу 9и6 и игра со пикер, посебно незгодни за чување се Митев и Ѓорѓиев, брзи се и не можиш да ги пратиш лесно да напрајш навремен фаул.
И Џонов е доста солиден бек. има дуел игра и не се плаши да нападни дирек на гол.
Серафимов ја нема та висина за бек шутер, сака да шутка, е сега со добро и навремено изглегвање да се принудва да игра надвор од 9 ќе биди таман.
Велковски не е опасност за шут од надвор, ама не смеат да го остават слободно да напаѓа и да се движи во зона.
Ако ја затвориме та средина меѓу 2и5 и да нема простор за отворени дијагонални влезој на некој од бекојте треба да е завршен добар дел од работата.
Пикерите Петров и Стојковиќ се појќе од солидни, посебно Петров, ама не се толку незгодни аа чување како Лазаревски, па ваљда ќе излезиме на крај со нив, пред да примат топка внатре во 6 метри.
Важно ќе биди да нема некои дупки по лево крило, кај Бинго, доста играат преку него, десно со Савревски не се некоја опасност од мали агли.
Брзо одлепвање и да се контролира мечот од старт, то е клучот.
Очекувам пак Киро ко лани да излези со некоја 5-1. 4-2 зона во одбрана,
Да не тупиме, одбраната е клучна, ваљда ќе влези во ритам некој од голманите.
Тука ќе треба да се дај акцент и ако е можно појќе да се ротират играчите во одбрана појќе, да се зачува свежината за напад.

Да не се трошат 60 минути Фитило и Цехте во два правци.
Нападот не е ни е толку проблем, имат искуство да држат топка и да најдат некое чаре за гол, дури и кога играме слабо.
Да не се дозволи ко лани, да се влези во завршница на една топка, во вакво сценарио се бива.судии, притисок, грешки.
 
Член од
19 јануари 2024
Мислења
122
Поени од реакции
482
Едноставно, треба да излезат на терен без никаков респект и да му удрат ќотекво одбрана, до фаза да почнат топките сами од раце да му паѓат. Нити имат ширина во ростер, нити пак имат квалитет за да изненадат.
Тиквеш во последна минута прокоцка шанса да ги добие во Автокоманда, Охрид и Вардат ги демолираја.
За нас е меч топка овај натпревар... Ако го добиеме, ќе завршиме огромна работа во делот на одбрана на титулата. Ако недајбоже ќиксниме, ќе мора сите утакмици до крај да ги добиеме и притисокот ќе биди огромен кон играчите.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
100
Поени од реакции
386
После 4 години прв пат гледам толку хемија, сплотеност, жар и желба кај играчите за освојвање на титулата и купот. Мислам дека сите тимој ќе ги демолираме до крај, посебно екипата на киро ќе го крка калапо најмногу осеќам.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Едноставно, треба да излезат на терен без никаков респект и да му удрат ќотекво одбрана, до фаза да почнат топките сами од раце да му паѓат. Нити имат ширина во ростер, нити пак имат квалитет за да изненадат.
Тиквеш во последна минута прокоцка шанса да ги добие во Автокоманда, Охрид и Вардат ги демолираја.
За нас е меч топка овај натпревар... Ако го добиеме, ќе завршиме огромна работа во делот на одбрана на титулата. Ако недајбоже ќиксниме, ќе мора сите утакмици до крај да ги добиеме и притисокот ќе биди огромен кон играчите.
Не ми се верува да кикснете во Автокоманда, прво поквалитетни сте, второ поискусни сте, трето имате подолга клупа и четврто и според мене најбитно го имате Бранко на клупа. Ќе биде исклучително мотивиран да го надигра Кире, а го познава многу добро.

Алкалоид според мене игра полошо низ целава сезона не само плејоф. Веројатно во најголема мера се должи на тоа што веќе сите знаат што да очекуваат од нив за разлика од претходната кога беа некое мало изненадување.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
12
Поени од реакции
19
Sigurna pobeda so Alkaloid,minatata sezona gi pobedivme macno samo poradi sudiite koi sudea katastrofalno, sega gledajki deka ke sudat Nachevski/Nikolov prva rab nema da mozat da pravat pritisok od Alkaloid drugo ke ima sudenje na nivo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom