Фан клуб: РК Пелистер

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.968
Поени од реакции
7.481
Se slozvam so pogolemiot del od postot samo ne znam zosto nekako mi se obrakjas kako jas da sum del od klubot. Mnogu dobro znam kako se vlegvase i kako se sedese porano v sala i mnogu dobro znam kako se bodrese klubot porano. Ova denes ne e ni 30% od to sho bese i od to sho go mozime ko navivaci i grad.
Уште малку и целосно ќе почниш да се сложуваш оти ќе видиш ти па и другите дека секоја критика е за поарно на клубот а не да се тапша некој по рамо и да му се крие вистината е тоа е само една Пелистер треба да земи играчи ,да се продолжи платформата и напрај нова сала се друго е куро пушење кај газдите на клубот требало време па буџет не можеле ова не можеле она се знај или ќе не биди како шо треба или пак како порано за топки и мрежи да немаме
За тоа дали можиме како порано сигурен сум дека и подобро од тоа ќе бидиме но нормална е смена на генерации друг тип на навивање се тера сега поќе на фудбалско од претходното само ракометно со свирење во одбрана и песна во напад но тоа е повеќе од доволно едино пољаците и португалците се нешто блиску до нас а другото се е театарска претстава така секаде клубот и резултатите на истито го водат да се има подобро навивање само кај нас се чека НГ секогаш да биди подобра од клубот и за тоа по тоа не знаат во Европа а не по кој е тренер,играчи и управа сите ќе си одат еден ден само Пелистер ќе остани и Чкембари а до тогаш ако има искрени намери шо викаше онај небото ќе ни биди граница ако не се знај два метри под земја

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.968
Поени од реакции
7.481
Искрено не можам да разберам...2023 сме а барате да се вратат 90-тите??? Гробари, Делије ма кој сакате земете за пример, милион пати побројни поорганизирани побудали од нас, влегват на стадион/сала со КАРТИ. Ете пробајте влезете на утакмица на КК Партизан без карта, или "на задна", или ај во гузвите ќе се турниме...
Давале гратиси на богатите, 100 карти шо се даени од страна на управата на луѓе кај шо гледат интерес треба нас да ни бодат очи??? Нас шо ни ни менват тие 100 карти, ги зеле од нас, некако се поврзани со нас????
Шо се сега барањата, картите 100 ден да се??? За Чкембарите 50? Деца да се пуштат неограничено? Ложа да нема?
Кој бара и кај бара да се вратат 90ти кој бара и кај бара и пишал или споменал нешто од ова твоето ?
Кога сите се разбравме дека треба мора и е страмота да не се плаќаат карти од кај излезе сега овај муабет освен дека имаше споредба дека некогаш не чинеле работите а сега е подобрени и дека треба реклама акција да се напрај за сезонски ,вистина не разбрав за шо пиша и ја сврти темата кај шо никој ништо не опонираше а прашањата три беа јасни за сите и дебатата треба да биди таму а не со ова за карти и подметнување на без врска муабет
1.Играчи и засилувања за достојно претставување во Европа
2.Продолжување на платформата и информации за планот на истата за следните 5-10 години
3.Правење притисок иницијатива се можно и невозможно од сите страни ,навивачи,гледачи,управата до општински и центерална власт за правење нова сала како шо заслужува Битола плус барање спонзори за истата па и за клубот а не фирми за да раситнуваат само ваучер

Од кај ти дојде жити младост дека е муабет за картите и дека некој не плаќа или не сака да плати па колку шо сега се даваат пари никогаш до сега да тргаш од лебот на децата дома за да одиш на утакмица плус ако е гостување да губиш и време нерви малтретирање за да го подржи клубот крв имаме проплукано за Пелистер шо не поминавме сито и решето барем ти знајш шо ти текна сега за картите а за воља на вистина на некој му се скапи но за тоа е крива државата и општеството а не клубот или гледачите но најмногу ми смета дека не се вреднува жртвата на навивачите шо секој ебан викенд се со клубот наместо со фамилијата поради љубовта према Пелистер а на тоа се гледа како да се некој будали пијаници и наркомани шо нема шо да прават во викендите а секој шо поминал знае за шо зборам и ти најдобро па така да карти се најмал проблем да се купат и платат кога глата вторба се пика за Пелистер а не да прајме тука муабет за 300 денари иако има и деца шо и тие пари не можат да си ги дозволат треба од ужината насколија да си укинат за да одат на утакмица викаат таму грлото го остават и болни после два дена за ништо ...

P.S. Ова не беше реплика директно за тебе туку општ муабет дека читаат сите па да знаат шо и како се дешава со еден обичен навивач а не да гледаат само преку нивни очи и најважно да биди да се плати карта

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.676
ГрадО на ракометот кој во 2023 та година салата ја загрева на плинско.

Тоа со однапред пополнета сала со сезонски билети е све супер , ама реално салата не исполнува услови за натпревари во мак лига а ние играме во Европа со таа истата .

Цела среќа во несреќа шо не сме 90-тите години , па сега поголемиот дел од нас низ Европа , па и во Скопје имаме видено мултифункционална спортска сала , каде има нормално услови за пред натпревар , за следење на нормален натпревар и после натпревар , а кај нас уште е заостанато времето во 95-та каде публиката како овци седат пред сала и пуштат по 10 луѓе за да влезат, каде немаш нормално услови да следиш натпревар , а за вентилација треба да си земиш боца со кислород .

Така да пред некој да пиши тие европско трендови и начин на функционира на клубовите во Европа , се запрашал ли некој .... Чекај бе на овај будалиот народ шо ја полни салата му исполнувам ли јас услови за барем нормално да гледа 60 минути ракомет , а можи некој е жеден има ли и смее од негде да купи вода итн.

Абе само овде во ова држава ништо никој не сака да инвестира , ама крив му е народот оти тој нечини. Ама дури има 30-40 и нешто поќе пијани и дрогирани будали кои одат да прат бељи на натпревари нема зима ....дури не остани клубот без спонзор , па пак тие истите 30-40 и нешто поќе будали ќе бидат со клубот.
Автоматски споено мислење:

Не можи бе за греота нема пари за леб одвај крај со крај врзва а пола Битола е негова а пола на тие од кај Стентонот
Sent from my SM-S901B using Tapatalk
Само златен Ердоган и Путин за ваквите .
Во Турција и Русија со диктат му диригираат да вложуват во градовите од каде што ги прат профитите било во спорт , култура или инфраструктура.
И не се само тие,туку сите фирми шо се во тендери во РЕК за почеток треба милиони да вложат во Битола , ама полесно му е во партија , а од таму во сопствен џеб на 5-6 души.
 
Последно уредено:
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.051
Поени од реакции
700
Ко ќе дојдам да читам на форумо (Рк.Пелистер) депресија ме мава :toe:
me too , samo negativnosti ,namesto da se zdruzime site sea e momento da se iskoristi sve so mozi nie se delime ... tipicno za bitola
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.357
Поени од реакции
5.676
me too , samo negativnosti ,namesto da se zdruzime site sea e momento da se iskoristi sve so mozi nie se delime ... tipicno za bitola
Па и јас тоа викам , да се сплотиме да искористиме моментот и да се бара нова сала.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.256
Поени од реакции
5.043
Темата слободно можи да се префрли во под-форумот "Љубов и секс" и да продолжи таму дискусијата....

Или во најбрзо време :kluc: па да се отвори таму негде пред лш.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Kolku ste negativni i nerealni citam i nemozham da si povervam. Nisto ne vi se godi, sramota. Ako zaminat segasnite sponzori ke ve vidam togas dali ke idite na - 10 v sala so borec da gledate. Nisto ne vi se godi oti ne odite nekoj lugje da bidite menadzeri na igracite pa da prajte transferi, sho mislite be ova igra e na playstation ke kupam koj sakam?? Ajde ete kupete zgrada so vashi pari pa bidete gazdi na zdrada. Ili nemate tolku pari za zgrada??? Snajdete se be kupete. Ne si prajte so umo bajram so ovaj budzet ova e maksimumo neka si rabotat lugjeto ostajte gi. Bitno ni e vo kontinuitet sa zemame tituli vo domashnoto prvensto za pocetok pa posle ke mu ja dumame za 2,3,5 pobedi vo grupite i sho i kako, dajte ne bidete tolku negativni i neblagodarni a vsala VE NEMA pokjeto sho izigravate struchnjaci tuka.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.968
Поени од реакции
7.481
Абе шо се прајте слепи или глуви едноставна е работата со кој играчи ќе играме ЛШ па и домашно првенство ,како ќе бидиме шампиони наредните години кога абер нема за продолжување на платформата и оти не ви е јасно дека караванот ќе си замини после пак ќе немаме за мрежи и топки за крај најважното ,ете се земат играчи па и во некој случај се продолжи платформата кај кур ќе играме ЛШ во Скопје или ќе молиме бога да не бидиме шампиони па да не се бара и прај сала за каков секс ,згради ,камиони и авиони прајте муабет кога после оваа година завршува забавата и следува сценариото на 1961 нели гледате се е на маса клаено а вие прајте глупи муабети а депресија ќе ве мани после оваа сезона оти абер нема ништо шо после средно ќе се вратиме на основно и сите вие наместо да си го клајте прстот а гла и да ги поставиме главните прашања ми зборате за светот на бајките од една полусезона и тоа под знак прашалник шо и како ќе биди

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.968
Поени од реакции
7.481
Na koj vi e bitno da zemate tituli ? Kolku tutuli vo kontinuitet za pocetok pred da mozi da pocni da se bara nesto poke ?
Струга турнирот ,супер купот ако не сме освојувачи на титула и шампиони оти не сака 1961 ама годинава ќе сака Алкалоид и така се по сценарио од точка до запирка и после можи да коментира за клубот, ледената дворана итн...

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.968
Поени од реакции
7.481
me too , samo negativnosti ,namesto da se zdruzime site sea e momento da se iskoristi sve so mozi nie se delime ... tipicno za bitola
Па то збораме сите, дека сега е моментот да се здружиме бараме Сала(да не играме скопје) и силен Пелистер сега (купување играчи за ЛШ) и наредните сезони(продолжување на платформата) ништо повеќе или по малку !

Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.087
Поени од реакции
1.921
Поздрав до некој подобри времиња
:kluc:
САМО ЕДЕН ТИМ Е ВЕЧЕН!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom