Фан клуб: РК Пелистер

Член од
11 август 2017
Мислења
421
Поени од реакции
342
Ремиво и враќањето од минус 8 ќе биде алиби да остане Бабиќ :ROFLMAO:
 
Член од
2 август 2011
Мислења
1.137
Поени од реакции
1.314
Sho e to so komentatorot ? So se desi ?
Nisto posebno samo kaza deka ne se krivi sudivkite posto gore dolu imaja ist kriterium deka majmun e Tankovski a i ostanatite koi ironicno aplaudiraja na dve tri odluki na sudivkite. Da bea drugi sudii i Kukovski ke jadese 2 min za aplaudiranje i Tankovski crven karton.

Sent from my M2004J19C using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
Selfie naprajle v soblekuvalna be za nereseno izvadeno edvaj :facepalm: abe pak zvezdi ke se naprat sega pak se ke ni se vrati nazad ke ne tresi nekoja ekipa od zemja i to ubo... Za sho se radvate za nereseno izvadeno so prosecen Svajcarski tim???? Abe odi trenirajte rabotete da dojdi seriozna ekipa na gol nema da sutnite za grev ste...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.215
Поени од реакции
4.959
Бод вреден победа, после -8 негатива и враќање во мечот !
Очекувано тешко гостување, опасна екипа се, добро шо се вративме во мечот и не ојде утакмицата во вода уште во 10 минута.
МарОш какво играчиште кај нив, арно се лизна, се повреди, грч можи нешто последниот напад и излезе, сигурно ќе превземеше се во свои раце, опасно ќе беше, тоа ти се вика бек, не кај нас МарАш :D

Добра ни беше играта на пикер кај нас вкупно 8 гола, Џулииии 4 гола, многу корисен денес во напад, браво за Никола Маркоски - Џули солиден меч, 4 гола нема даено од памти век :pos: Функционираше играта со два пикера, имаше асистенции од Периќ и Велковски.
Мандалиниќ :unsure: Последните 10 минути го немаше, не влезе ич, не знам за шо се работи, а од ко излезе па тогаш се доближивме :pos: Шала на страна ни требаше шутер, особено тој, можи нешто ситно се повредил или тактизираше Бабиќ, а всоблекувални знај да тропа на плеХ и ламарини :P:pos:
Па ни Обрадовиќ не го кладе и експериментот Бабиќ, џокерот го пронајде во Марио Танковски :facepalm::shook:
Каков ИДИОТ е дечкото, абе овај треба ластици в сала да јади :facepalm:
Последно додавање му беше нив и мораа да шутират од прекин и зелката оди до нив, го враќаат два пати да се врати на 3 метри, па мафта со раката демек кај да одам на клупа нешто !?!? И ете ти 2 минути и сега ќе одиш на клупа, па уште кога излегва му аплаудира демек мажо јак, каков АМАТЕР си ти сељак еден, оди во преспата бери јаболка, чекаме ракомет од него :jajce:

М В П- Јосип Периќ :oleee:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
Losi denes ama realno da si kazime pred da pocnime nekoj da ni dadese nereseno so dve race ke zemevme posle na krajot ko vidovme deka mozi da igrame site zalime so ne pobedivme a sudivkite da ne dupeja i toleriraja 3 minuti pasivna na krajot i glupoto isklucvanje na tankovski ke pobedevme no i vaka e dobro so se krenaa malku od malku pa so AEK ke vidime kolku vredime no Babic mora da si odi vo sekoj slucaj iako ke treba nad 80 000 evra da mu se platat ili taka nesto bese za spogodbeno oti ne e budala da si odi osven ako ne mi se kara na sekoe pa mozi ke zamini

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
nesto se desava, ne sme tolku slabi da gubime so tolku razlika na pocetok dvete utakmici.
i so Nim da imase uste 10 minuti ke gi stignevme :P
ja gledav Nim-AEK, francuzite izgubija doma a cela utakmica vodea.
Prvo neka vidat nasite kako se ureduva zidot zad golot, prekrasni grafiti i crtezi, a ne kaj nas najloni kako prase da ke kolime...
Vtoro AEK imase zavidna grupa navivaci vo francija- ete navivacki predizvik za domasnata utakmica. Retko vo bilo koj sport se srekavame so grcki ekipi.
So ovoj bod kadeten ni se odolzi za bodot sto ni go zedoa lani na ist nacin. Vo sekoj slucaj zlato vreden bod.
i na Babic malce mu se vrati krvotokot, koga pocnaja 5-0 ko zavodija ala Ole Gunar Solsker bese :eek:
Ovaa evroliga e izrazito teska za igranje, vrvni ekipi nakurceni so ne igrat liga na sampioni...
Ne razbrav dali bratot Lazarov ne odmazdi so Lemgo? :pos:
Bolka mi e sto ne sme vo grupa stariot nas poznanik...
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
131
Поени од реакции
266
Искрено, Бабиќ не да го плукаме, не да го тепаме, шо и да било тој не си оди.Ако имаше некое достоинство тој ќе си одеше уште лани Вардар го не изгази во лигата, а после то и во купот. Реално со Пелистер покажа ама никаков успех така да тешко да најди следн ангажман и притоа да биди исто платен ко овде.Едноставно многу тешко да си замини пред истекот на договорот, до некни со Ним се надевав можи има шанси,ама после таа утакмица поќе надеж ич. Во однос на екипата освен неколку играчи шо се ко цирконки сите др имат пуштено стомачиња.Ниту тренираат, ниту играт,ниту пак имат желба да тренират. Стипе ко дојде лани 9 гола на ГОГ му даде ,ѕвер беше, сега се молиме да излези. Мараш знаеше да чукни неколку проектили,сега од 5 шута 4 му се изблокирани. Лево крило катастрофа жива,пикер исто. За македонските играчи воопшто да не коментираме,ама никој не го бива.Многу тешко дека ќе крениме глава пред 2023(попрајте ме ако имам грешка).Треба да сме среќни барем еден професионален кондиционен тренер да се донеси, па овие нашите принцези забораја да трчат. Најлошо од се, е то шо рибата смрди од глават,односно целосно ко колектив не се работи ко шо треба.Во втората екипа се носат непотребни играчи, пр Дарко Димитровски,кој сигурно поќе не се надеж на мак ракомет.Второ до пред две-три недели,немаа физо ,тој шо дојде е дете,еј дете со средно мед ќе се учи на професионални спортисти. И трето во младинската исто така не функционираат нај нај работите. За прв пат има опрема и се шо треба,ама нз од колку тренери вкупно шо се ,ракометни кадри од нив можи да изват само Кире и Зарков.Најискрено мн тешко дека пред 23/24 год ќе напрајме нешто то ест видиме некој резултат.
п.с.#БАБИЧОУТ
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.241
Поени од реакции
19.440
Бодче, бодче кој ти го дава.
Премија беше минимален пораз од оваа утакмица, по таков развој на настаните во прво, бод е веќе сензација.:D
Зато Стипе толку среќно тропаше во соблекувалната по утакмица, од радост.
Го бива за тапанар.:cool:
По аматерскиот, скандалозен почеток покажаа дека барем минимално ги заслужуваат енормните плати шо ги земаат ( за МКД услови ).
За Европа треба далеку појќе.
Иста приказна како со Ним, само тука успеавме некако да ја пребродиме таа криза.
Ете и Ним покажа дека не е екипа од која треба да се тресат сите во групата.
Ако имаш самодоверба можиш да го тепаш секој.
Арно ама за нашите не важи ова.
Треба да губат со 8 разлика во 20та минута за да се разбудат и да се вратат во реалноста, дека не играат со Пролет, Бутел и Скопје 2010.
Добро е шо и Кадетен грешеше во второ, ги принудивме да играат индивидуално, да шутираат од неизградена позиција.
Се затвори средината, почнаа да играат погрубо малку и одма се виде разликата.
Во прво полувреме имаше кратери на лево крило и на пикер.
Чиста среќа шо нема Шафхаузен некој широк ростер на бековска линија, посебно на десен бек, ако не се лажам не ни дадоа гол од десен бек, на поставена зона.
Не успеаа да ја држат разликата, плус се повреди Марош и тука паднаа.
Малку и среќа на крај со погрешната измена, инаку ако напаѓаа до крај сигурно ќе го влечеа Швајцарците нападот до крај.

Кога сме кај последниот напад.
Добро бе, имаат идеја, тактика ШО ПРИ ВАКВИ СИТУАЦИИ?:eek:
Изгледа НЕ.
20 секунди до крај, имаме 2 ( два ) играчи појќе во поле.
Исто ко со Вардар на турнирот во Струга.
20 секунди до крај и за малку немаше ни удар да упатиме кон гол, со 2 играчи појќе.
Греој, си ја подават Периќ со Мандалиниќ топката, небаре на тренинг 15 секунди.
Ја фрла Периќ без врска до Маџоски топката, овај од пусти страв наместо да влегва, имаше АГОЛ КРАТЕР, ја враќа назад.:pos:
Од немајкаде зеде Периќ ја акна.
Каде бе, во најгустиот дел од одбраната се пикаме, идеја никаква, движење никакво, стојат играчите, статисти, ни движења, ни промена на места, ништо, а имаме 2 играчи појќе.
Арно шо немаа доволно играчи Швајцарците во поле, да напрат само еден прекин на игра.
И толку ќе беше од успехот на Бабиќ.
Како беше насмеан, небаре ЛШ освои.:vozbud:
Куртули царо, шо ти е среќа ко ќе имаш..:icon_mrgr:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.878
Поени од реакции
7.264
More aj godinava ke isturkame nekako i drugata ama posle ko ke ima dozvola samo za 6 stranci ke treba samo so makedonski igraci da igrame duri togas ke go vidime popot vo belo plus ke treba da se igraat kvalifikacii za evro liga ili ls duri togas ke vidime maka ili ke treba 25 igraci edni za evropa edni za doma oti si ja naredi Krili Lazarov za godina dve so negociot tim da bidi glaven konkurent plus sudiite ne rabotata kaj nas ke bidi teska rabotata ama vazno ke bidime radovicstay a babicout i ako se znaj deka za dve sezoni zavrsva dogvorot so opstinata ke se namali budzetot e togas ne znam so da recam oaven deka pak ke gazime vo kalta a za vtoriot tim deka gi krevame vo oblaci nekni so tikves i struga vidovme deka da se vo prv tim ke se izgubat decata za toa raduvajte se i na ova duri traj oti so glupi kazni od 10 000 evra za pusenje cigari vo salata nema daleku da odime vo Makedonija a ne vo Evropa a koga sum kaj salata pokraj pet rekontrkucii na krovot uste teci i vo pomosnite prostorii se gleda neboto so treba da ni bidi granica arno ama i zemjata e sega kaj ke bidime vremeto ke pokazi barem da se kreni skolata i liga po ucilistata da izlezi nekoe dete ako ne da barame kako i sekogas struga i drugite gradoj da izvajme nekoj igrac

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.002
Поени од реакции
1.535
Има некој инфо за Табоада оти не патуваше во Швајцарија? Не е вакциниран па ќе мораа по карантини да седи или пак од некој морални причини остана МКД?
Детето пополека ги вади на виделина неговите можности, дефинитивно во вториот дел од сезоната ќе биде незаменлив лидер.
Дај нека изгуркат до полусезона некако па ако најдат еден пикер и десен бек ( Мараш нека го фрлат во втор тим се виде од него) па да го префрлат Кузманоски назад во првиот тим. Очајни се на лево крило.
 
Член од
6 февруари 2011
Мислења
638
Поени од реакции
2.613
Kakvi smesmi odluki nosat sudiite normalno na nasha steta , neka prodolzat samo vaka mudonji
 

Kajgana Shop

На врв Bottom