Фан клуб: РК Пелистер

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.242
Поени од реакции
19.452
Премногу ги потроши Бабиќ Мандалиниќ и Кушан во напад, цело време играа.
Посебно Кушан, се виде на крај дека падна зверот.
Не знам зошто не го пушта Граџан во игра, со барем 20 минути во игра ќе добиеме многу на свежина на линија.
Маркоски не е за во напад, ама Граџан има квалитет да игра на вакви утакмици.
Не можеше да оди на крај Кушан, не е ни чудо шо се случија тие промашувања, не по негова вина.
Се растури чоекот од играње во два правци, никогаш не сме имале толку јак пикер.
Ама треба да го одмара, тежок е, му треба одмор.
Исто и на Мандалиниќ му треба барем некоја минута одмор.
Јасно е дека е незаменлив играч во оваа екипа,ама ќе го прегорат ако го играт вака на сите утакмици.
Мора да се одмори во дел од утакмицата, најголемиот товар во нападот е на него, напаѓа зона, влегва во дуел, асистира.
Да останеше Јотиќ ќе беше добро покриена левата бековска линија,а ќе можеа и заедно да играт.
То е сега. ќе играме со то шо го имаме.
Треба да се проба и со Танкоски на лев бек, во комбинација со Периќ, ќе има проток на топка.
Стјепановиќ фали многу, не е истиот играч од лани, повредата си го зеде данокот, вака ако остани, подобро е прв десен бек да биди Мараш.
Велковски ќе менва, барем за додавања е арен. ,
За прва утакмица по толку време топ изиграја. заслужија барем бод.
Не е лесно да се игра со ваква екипа на Гудме, шо форсира таков брз ритам, не е ни чудо шо ни стегнаа 30 гола.
Ги потценив, мислев дека се послаби на бековска линија,ама не било така.
Питлик не отепа, универзален играч, сам играше во напад, 20за толку млад играч стварно добро изигра, и крилата страшни,ама имаа огромен простор за шут.
И Захаријасен доста не изнамачи, не можеа да го задржат. многу простор имаше за него.
Шо не ме чуди, премногу брзи и покретни беа бекојте на Гудме, не успевавме да напраме навремен прекин.
На крај дедото од голман не реши, посебно со зицерот на Кушан.:гик:
Ударот на Мараш на крај беше солиден, ама беше на средина, рутински го одбрани стариот.
Со Шафхаузен ако играме вака во Битола треба да добиеме.
Само лошо е шо ќе има пак подолга пауза.
Ќе треба добро да се спремат.
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
452
Поени од реакции
1.193
Abe ovoj Kushan ti e advanced version 2.0.1 na Zarkov duri i ista frizura imat...
20201031_155509.jpg
malce pogabariten i posnaodliv vo napad i podednakvo strasen :cool:
duri vtoro ko se umori pocna so sedenje da klava goloj :pos:
jas ne sum za kupvanje novi igraci vo ova nevreme mada Cile ne e za zalenje (se zdrobi od prodavanje vitamini i minerali)
edino me zagrizuva bledata uloga na makedonskite igraci vo pelister, djabe gi vikat za reprezentacija...
velkovski pocna da dava malce znaci na zivot...
kosteski ima liderski karakteristiki..
tankoski ne e losh...
madjovski standarden...
trajkovski i canevski solidni...
no ne gledam nekoj vo glavna uloga, na primer kako mitrevski lani...
ic ne mi praj keif da trupame stranci.
 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
ИМАЈТЕ УБАВО ПОПЛАДНЕ ПЕЛИСТЕРЦИ, ЧКЕМБАРИ!
Нашето време само што започна!

 
Член од
7 септември 2020
Мислења
68
Поени од реакции
179
Натпреварот со Кадетен Шафкаузен сепак ќе се играл наредниот вторник
 
Член од
18 септември 2020
Мислења
1.041
Поени од реакции
5.784
Пред натпреварот со швицарците, конечно Пелистер доби фан шоп. Засега само преку нет. Цените супер достапни шо е за поздравување.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.907
Поени од реакции
7.324
Пред натпреварот со швицарците, конечно Пелистер доби фан шоп. Засега само преку нет. Цените супер достапни шо е за поздравување.
Cenite se cudno mali orginal dres bez pari za 1100 denari a od pazar da kupvas se nad 700 denari nekoj imitacii a ovie orginal samo brojka si klavas i teras


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1.005
Поени од реакции
1.545
Cenite se cudno mali orginal dres bez pari za 1100 denari a od pazar da kupvas se nad 700 denari nekoj imitacii a ovie orginal samo brojka si klavas i teras


Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
Ајде бе незафркавајте да беа 2000 денари ке велевме скапи се, сега 1100 денари се евтини и се имитација.
Колку беа дресовите од Givova ( еден за 1500 денари вториот ако го купиш ти го дават на 50% попуст и идеше 2250 за два дреса така нешто ) кој ги продаваа во InterSport и сакате да кажите дека неквалитетни дресови беа тие. Ете го ден денес го имам. Тоа е и фората никој не ти дава квалитет за ти да го носиш повеќе од една година дресот. Ќе го носиш максимум две години за да те натераат да купиш повотрно. Цената е супер прифатлива за наши стандарди и со тоа прават супер потег за да со облечи цел град во зелено бело.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.907
Поени од реакции
7.324
Ајде бе незафркавајте да беа 2000 денари ке велевме скапи се, сега 1100 денари се евтини и се имитација.
Колку беа дресовите од Givova ( еден за 1500 денари вториот ако го купиш ти го дават на 50% попуст и идеше 2250 за два дреса така нешто ) кој ги продаваа во InterSport и сакате да кажите дека неквалитетни дресови беа тие. Ете го ден денес го имам. Тоа е и фората никој не ти дава квалитет за ти да го носиш повеќе од една година дресот. Ќе го носиш максимум две години за да те натераат да купиш повотрно. Цената е супер прифатлива за наши стандарди и со тоа прават супер потег за да со облечи цел град во зелено бело.
Nikade ne rekov deka se imitacija tuku deka vo pazarot so prodavaat po 600 ili 700 denari dresovi se imitacija a ovie za 1100 denari se top vo cenata a kvalitetot ke vidime ko ke go kupime najvazno e ubo sto ima da se kupi posle se drugo e sporedno...

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.083
Поени од реакции
1.910
So vaka drugari nisto ne prajme
Od 2 pobedi v race sho gi imaja so 0 ostanaja ista prikazna od lani bitno Struga ja osvoja...
 
Член од
27 февруари 2017
Мислења
1.045
Поени од реакции
688
tesko tesko ja smenaja taktikaata na 5-1 i odma se radturivme neznaevme kaj terame, nemozi se da se ceka na Mandalinic samo, treba i toj da odmori ovoe dr nemat madinja da sutnat.. Makedonskite igraci vo Pelister da gi klat da navivat pokje ke naprat nego da igrat...
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.907
Поени од реакции
7.324
Тренерот ја еба утакмицата од чиста добиена со 6 на полувреме наместо со 10 да заврши спасвавме нерешено чоекот се изгуби таман му тргнува на танковски го вади дава гол вегар го вади мараш дава го вади крилата ги ротира клава пикер не знаеше шо прај чоекот за голманите нема шо да се кажи нивниот голман омејер го напрајвме страмота освен стипе кој има мадиња и шутира другите се само да подаваат топка и се знај на пикер друга игра немаме ако не беа судиите и ќе загубевме за шо даваат толку пари нека се преиспита газдата и голман под итно освен стипе и тој радојќич во одбрана и до некаде маџовски другите се ради реда многу ни фали од лани јотич барем имаше мадиња шуткаше овие манакени ај први натпревари ќе видиме после ама паѓа играта на турнирот во Струга играа подбро по разновидно и со срце а сега се непрепознатливи освен мандалинич и пикерите

Sent from my CLT-L29 using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom