Фан клуб - РК Металург

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Годинава Металург е за класа посилен од лани....
Страшен напредок имаат многу од играчите....:eek:
Се вклопија коцките....се уиграа играчите,+ новите засилувања се покажаа во одлично светло...
Кога ќе се вклопи и Козлина во екипата ќе бидат уште посилни.....
Металург е во ТОП 3 екипи од бивша СФРЈ сигурно.....после Загреб според мене се најсилен тим од екс Југославија....Словенците некако уназадија во последно време....
Заедно со Унгарските тимови,пред се мислам на Веспрем овде...( ПикСегед не е то шо беше,Металург е посилен од Сегед оваа сезона)....,Металург и Загреб,+Констанца....се најсилни на Балканот....
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.045
Поени од реакции
534
Со услови какви што ви овозможува Минчо вие треба да сте најдобра навивачка група во Македонија ама делеку сте од тоа ,
 
Z

ziko bt

Гостин
Со услови какви што ви овозможува Минчо вие треба да сте најдобра навивачка група во Македонија ама делеку сте од тоа ,
Џабе му се услови и јаки клубој ко толку е максимумот на групата,за маалска група станва збор.(нема простор за зголемвање на бројка)
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
Со услови какви што ви овозможува Минчо вие треба да сте најдобра навивачка група во Македонија ама делеку сте од тоа ,
И шо имаат врска условите шо им ги дава Минчо на Пирати со станувањето најдобра група во Македонија?
И Лозари на времето имаа невидена помош од управата на КК ФЕНИ па не станаа најдобра група...
Најдобра група не се станува со помош на управа...
Многу пати се докажало ова....
Управата можи да ти помогни во пат,со пари...
Ама организицијата на групата ја прават самите членови...
Ако тука чкрипат работите не те спасуваат ни милион евра од чичко Минчо,ни директорот на Фени ни никој....
Класичен пример како треба една група да е организирана се Фемили....
Ете и тие се од една населба....да не речам навиваат за маалска екипа....па каква бројка само имаат,и какво навивање имаат....
Тие се пример како треба да изгледа една група...
Се е до ОРГАНИЗАЦИЈАТА И МЕНТАЛИТЕТОТ....
 
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.016
Поени од реакции
135
Класичен пример како треба една група да е организирана се Фемили....
Ете и тие се од една населба....да не речам навиваат за маалска екипа....па каква бројка само имаат,и какво навивање имаат....
Тие се пример како треба да изгледа една група...
Се е до ОРГАНИЗАЦИЈАТА И МЕНТАЛИТЕТОТ....
Еве еден клип од нив :cuc:
Сепак неможат со Чкембари во ракомет ама за во Скопје се No.1
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.045
Поени од реакции
534
И шо имаат врска условите шо им ги дава Минчо на Пирати со станувањето најдобра група во Македонија?
И Лозари на времето имаа невидена помош од управата на КК ФЕНИ па не станаа најдобра група...
Најдобра група не се станува со помош на управа...
Многу пати се докажало ова....
Управата можи да ти помогни во пат,со пари...
Ама организицијата на групата ја прават самите членови...
Ако тука чкрипат работите не те спасуваат ни милион евра од чичко Минчо,ни директорот на Фени ни никој....
Класичен пример како треба една група да е организирана се Фемили....
Ете и тие се од една населба....да не речам навиваат за маалска екипа....па каква бројка само имаат,и какво навивање имаат....
Тие се пример како треба да изгледа една група...
Се е до ОРГАНИЗАЦИЈАТА И МЕНТАЛИТЕТОТ....
Да ама ако некоја друга навивачка група би ја имала таа помош како Пирати ете на пример ние замисли колку повеќе би биле и на гостувања и на домашен терен секако.
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Еве еден клип од нив :cuc:
Сепак неможат со Чкембари во ракомет ама за во Скопје се No.1
Друже сепак не заборавај кој се No.1 во Македонија,мислам дека не треба да те потсетам;)
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.045
Поени од реакции
534
Друже сепак не заборавај кој се No.1 во Македонија,мислам дека не треба да те потсетам;)
Моментално тие се врвот сакале или не да веруваме и пред нас и пред вас се на сите утакмици ги има по 1500 барем не е важно со кој играат и се најдобро организирани
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.841
Поени од реакции
72.459
Моментално тие се врвот сакале или не да веруваме и пред нас и пред вас се на сите утакмици ги има по 1500 барем не е важно со кој играат и се најдобро организирани
Абе по 3 700....
Вистина е дека организациски се можеби најдобри, ама вистина е и дека кошарката се играб 40 минути, а фудбалот 90...;)
Не е исто да навиваш дупло минути повеќе.
Аеродром е во еуфорија, затоа ситуацијата е таква, и годинава се очекува многу осд нив:)
 
Член од
24 јануари 2011
Мислења
523
Поени од реакции
148
Моментално тие се врвот сакале или не да веруваме и пред нас и пред вас се на сите утакмици ги има по 1500 барем не е важно со кој играат и се најдобро организирани
Брат може да се пред вас,ама за да бидат пред нас има уште многу,и може се најорганизирани.Јане сандански е мала сала и лесно е да се напуни,па тоа е еден фактор плус да изгледа дека се "огромна бројка".
Иначе да не идеме надвор од темава за Металурк е :):cool:
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
177
Поени од реакции
595
Класичен пример како треба една група да е организирана се Фемили....
Ете и тие се од една населба....да не речам навиваат за маалска екипа....па каква бројка само имаат,и какво навивање имаат....
Тие се пример како треба да изгледа една група...
Се е до ОРГАНИЗАЦИЈАТА И МЕНТАЛИТЕТОТ....
МЗТ не е уопште маалска екипа, а и навијачката група не е исклучиво со членови од само една населба. Грешка си за ова. Да не праиме споредба меѓу Аеродром и Автокоманда. Општина Аеродром е поголема по население од сите градови во републикава, а Автокоманда е прилично мала населба со веројатно помалку од 10 000 луѓе што живеат.
Моментално тие се врвот сакале или не да веруваме и пред нас и пред вас се на сите утакмици ги има по 1500 барем не е важно со кој играат и се најдобро организирани
По 1 500??? Битолчанче, ти евидентно трипаш бре, момак!? Целиот капацитет на салата во Аеродром е тој што си го пишал, а не се сите таму присатни членови и на групата. Одлични си се момците, нема збор, али не моеш да праиш паралела со стадион. Две тотално спротивни ситуации.
 

Pelister 2008

Ветеран
Член од
28 ноември 2010
Мислења
1.045
Поени од реакции
534
Брат јас не сум ни за МЗТ ни сум од Аеродром ни ги мразам другите навивачки групи па сега затоа пишам и јас сум навивач и јас се надеваме дека Чкембари се најдобри но објективно од тоа што се покажа засега најповеќе се истакнаа Фемили немојте погрешно да ме сфатите само не реков дека салата е мала и затоа изгледа така ете има и помали сали па не е таква состојбата . И ај да не одиме офтопик од темата да завршиме тука со дискусијата оти на крај краеви ова е за РК Металург екипата која моментално најдобро не претставува во Европа !
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Абе што мешате МЗТ тука и навивачи споредувајте си ги во ракомет навивачите.
 
Член од
14 октомври 2009
Мислења
431
Поени од реакции
295
Со услови какви што ви овозможува Минчо вие треба да сте најдобра навивачка група во Македонија ама делеку сте од тоа ,
Џабе му се услови и јаки клубој ко толку е максимумот на групата,за маалска група станва збор.(нема простор за зголемвање на бројка)
Смрди на љубомора.:D
И немора да ме цитирате и да ми кажувате дека Пелистер на времето бил најдобриот клуб во земјава и што ти ја знам, го знам тоа и го почитувам Пелистер. Ама човече што и да се случи со Металург вие мора да просерете да беше ова во Пелистер ќе беше вака, ќе беше онака (секоја чест на исклучоци). Па јас би требало да имам "комплекси" (тежок збор ама ај) од Пелистер, ама не се замарам со тоа, а вие кај и да видите мора нешто да прокоментирате. И незнам што ви е Минчо крив што вложува во Металург, да не требаше првин кај вас да праша дали сакате да финансира па после да пробува во Металург.

Денес се одржа прес-конференција за натпреварот против Хамбург, па еве ги изјавите.;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom