Фан клуб - РК Вардар

Член од
23 март 2017
Мислења
313
Поени од реакции
521
Ovoj Petar pan masina, koj toa kaza deka ima sansi da go kupime nego na sreden, klasa igrac
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Ovoj Petar pan masina, koj toa kaza deka ima sansi da go kupime nego na sreden, klasa igrac
Jedino ako imal dobar odnos so Dejvis koa ovoj beše trener na Vesprem i so ogled na toa deka e vo godini da bide blisku do Srbija, jedino na taa karta. Finansiski ne veruvam deka možeme da se borime so drugi klubovi koi verovatno ke gi ima dosta zainteresirani za nego.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Igraa site i se mačea so faking Ohrid 56 minuti??
Го гледав само второ полувреме и игравме скоро со цела прва постава. Во напад игравме со Њокасите и Додиќ, на крила Дибиров и Џукиќ, а Тото на пикер. Прво бранеше Томовски, ама топка не фати, па влезе Борко. И во одбрана играа сите. Единствено не знам дали играше Моралес во напад, гледав на мобилен и ми се гледаше како Кевин да игра цело време. И овој Петров одигра некоја минута. Тале влегуваше во одбрана.

Инаку, Загреб го гази Кил на полувреме...
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Го гледав само второ полувреме и игравме скоро со цела прва постава. Во напад игравме со Њокасите и Додиќ, на крила Дибиров и Џукиќ, а Тото на пикер. Прво бранеше Томовски, ама топка не фати, па влезе Борко. И во одбрана играа сите. Единствено не знам дали играше Моралес во напад, гледав на мобилен и ми се гледаше како Кевин да игра цело време. И овој Петров одигра некоја минута. Тале влегуваше во одбрана.

Инаку, Загреб го гази Кил на полувреме...
Јас сега гледам реприза, до 20та мин сум цело време Борко брани, една топка не фате.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.694
Кил го доби Загреб со гол во последна секунда.
Веќе може да славиме пласман во наредна фаза.

Проблемот е што дали треба да прославиме дуел со Веспрем/ПСЖ/Барса :D
 
Член од
24 август 2021
Мислења
93
Поени од реакции
255
Ау какво голче им шибнаа на Загреб во последната секунда :D ајде со победа до 5то место
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
Кил го доби Загреб со гол во последна секунда.
Веќе може да славиме пласман во наредна фаза.

Проблемот е што дали треба да прославиме дуел со Веспрем/ПСЖ/Барса :D
Камара си обезбеди нов дог... ;)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Ја мислам на Веспрем ќе удриме. Ако ни дадат службеби со Мешков и со пораз сме 5ти.
Инаку Моралес не бил во составот денес, а голманиве труба.
 

Незапирливи 1903/87

Изгорен за Вардар
Член од
20 јули 2011
Мислења
3.496
Поени од реакции
9.988
Само кај мене не ја покажува темава во ракомет подфорумот? Морав на гугл да ја барам.
Не ја покажува ни кај мене, а често и нотификација не ми стига само од оваа тема.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
395
Поени од реакции
1.200
Грчевита борба меѓу Веспрем и Барцелона да го избегнат Вардар во осмина финалето :duel:
 
Член од
13 август 2019
Мислења
428
Поени од реакции
2.188
Утакмицава вчера, се понашаа како да не ја научија лекцијата Еурофарм 2... Ајде да кажеме дека е само лош ден и добро е што беше прво коло плејоф, па малку ќе се стегнат за следниве утакмици, со посериозен пристап... Иначе, и да победеше Загреб, ќе им сменеше само на нив :D дали ни дале службена со Мешков, дали им ги избришале резултатите, секако ќе бевме пред Загреб, зошто они имаат 3 бода од мечевите со Мешков...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom