Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 февруари 2019
Мислења
53
Поени од реакции
99
Дибиров имаше валдиден договор од 2014. Он пред да почне новата сезона ќе наполни 37. Каде и да отидеше, ќе се соочеше со големо намалување во платата. А плус и со кризава.
Каде и да отидеше Тимур ќе имаше за 50% повисока плата од онаа што досега ја добиваше. Човекот просто и едноставно се најде себеси у Вардар и остана и со помала плата . Нема потреба од филозофирања , кај ќе ни беше крајот и другите да размислуваа како него
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Човекот е поголем Македонец и од многу Македонци.
Секој чест, што многупати можеше да си иде али остана, со своите дела покажа лојалност, можеше како и многу други да чека прва шанса да си иде и да чека клубот да му плати оштета.
Легенда, играчи како Столе, Чупиќ, Кара и Дибиров се реткос а и во наш случај симбол на Вардар.
Со нив у тим и добар тренер(досега што видов и слушнав, Стевче барем за сега не е во оваа категорија, дај боже да ме демантира)
Така да чим остануваат овие имаа добра подлога за креирање на победнички менталитет, а со тоа ќе има борба, ќе се тресат многу екипи у Јане.
А тоа е најважно, да се задржи душата на овој тим и неговата претпознатливост, атмосферата, другарството, борбеноста и пожртвуваноста.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
не и во Мешков + капитенска лента!
Нема шанси тие да му дадоа толку пари ко што зимаше тука. Зошто он го потпиша договорот кога беше Вардар финансиски јак, а и он беше во врвот. Сигурно ќе земаше доста повеќе од новиот договор, но причина зошто овие играчи остануваат тука е зошто имаат пуштено корени. Чупиќ има 4 ќерки мислам што одат во школо тука. Тимур исто има две деца. Стресови се тоа за фамилии со мали деца да ги селиш во туѓа земја.

Јас верувам дека им е мил клубот и се тоа. Но, има многу фактори за сите овие одлуки. А плус, и несигурна е ситуацијата секаде.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Дибиров е светски играч, сигурно во топ 10 ракометари кои се активни во моментов.

Мене ме секираат руските бекови, досега продефилираа неколку и никој не остави особен впечаток. Деревен беше надежен пред да се повреди, после се изгуби, Горбок не покажа многу исто ради повреди, Кисељев мек и исплашен, Растворцев ништо посебно, Атман изгубена самодоверба.
Незнам сега Санталов што ќе покаже, но претходните ме тераат да не бидам оптимист.

Прва постава за напад:
Ристовски,
Дибиров, Чупиќ,
Санталов, Дисингер, Карапалевски,
Стоилов
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.183
Јас па мислам дека Санталов ќе биде ок. Нема да биде светска класа, ама по градбава мислам дека нема да го има бар тој проблем со повреди, као овие кристаливе од претходно. Има топ у рука, тоа е доста важно, се надевам дека и ќе поднаучи доста ствари кај нас и ќе напредува уште повеќе. Ајде да видиме уште што ќе биде со голман, среден и десен бек.
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.705
Поени од реакции
5.672
Имам читано дека татко му на Тимур има некои фирми во Русија,има пари колку сака,така да на Тимур не му се проблем парите.

Инаку Пелко си заминува,ќе играл во Шпанија.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Досега потврдени играчи:
Ристовски, Кизиќ, Чупиќ, Дибиров, Дисингер, Санталов, Стоилов, Јагуриновски, Димитриоски, Кукуловски, Карапалевски, Мишевски, Костески
Горпишин, Пелко и Калараш засега 50-50.
Ако останат сите погоре наведени, тимот ќе наликува на оној фудбалскиот од оваа сезона. Млади и по некој искусен.
Кукуловски потпиша за Еурофарм, иначе Митревски 99% не иди (ако не и потпишал за Порто во меѓувреме) трет голман дефинитивно ќе има, а има големи шанси да е Гогов.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Мешков има пари,да ги собере,Ландин,Хансен,Сагосен и Гансмајер у еден тим.
Иначе Тим и Хабиб се од едно племе.Уште од царска Русија,се познати како многу лојален народ.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Сериозен си?
Пелко никад нема да биде играч,а не па како Столе.
Една нога на Столе се колку двете негови,со такво листче у одбрана си само подвижни 2 минути,ништо поише.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Како Столе нема ни да биде, но дека ќе биде доста добар, тоа да.
Искрено ретко шанса добиваше, а и за тоа што го доби, се покажа колку толку дека има потенцијал во него и може многу да напредува.

Горпкшин време е да се шутне. Нека си го земат Пелистер.
Автоматски споено мислење:

Мешков има пари,да ги собере,Ландин,Хансен,Сагосен и Гансмајер у еден тим.
Иначе Тим и Хабиб се од едно племе.Уште од царска Русија,се познати како многу лојален народ.
Нов газда?
Од каде одеднаш пари за такви играчи?
 
Член од
27 мај 2018
Мислења
754
Поени од реакции
1.304
Пациентот од Куманово јадел измет за ФК И РК по фејс,колку сум среќен што немам фб иначе око ќе му вадев ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom