Фан клуб - РК Вардар

Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
ги имам од ехфтв од арена спорт ги барам
Sorry не приметив дека пишува арена,ги имаа тука постирано на странава ама снимката е со слаб квалитет,јас го имам снимено цел фајнал фор сосе студио од Арена но ми е на мах тв ако некој знае како да го ставам некаде нека пише.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Sorry не приметив дека пишува арена,ги имаа тука постирано на странава ама снимката е со слаб квалитет,јас го имам снимено цел фајнал фор сосе студио од Арена но ми е на мах тв ако некој знае како да го ставам некаде нека пише.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
закачи ги на rutube.com
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Член од
4 март 2017
Мислења
2.033
Поени од реакции
5.477
Не е прв пат Атман да се поврзува со Вардар, приказната трае веќе неколку години. Во овој момент е голем ризик како трансфер, гледано како индивидуалец. Последниве две сезони глава не може да крене од повреди, дали има пет утакмици вкупно одиграно, па не знам колку може да се врати на она негово препознатливо ниво. Како "улога" во екипата/ростерот би дошол добро, со оглед на тоа што според мене фали играч како него кој може да одигра како среден, но и како лев бек. Нешто што Кара го правеше навистина добро. Но, дури и да се донесе таков, пак ќе фали уште еден класичен среден бек - разигрувач во ростерот, а нема премногу достапни квалитетни играчи на таа позиција во моментов. Има еден Русин кој што играше во Унгарија во Балатон - Јури Семенов. Дечково е Игор Карачиќ за сиромашни. Активно го следев последниве три сезони и стилот на игра исклучително многу потсеќа на тој на Кара, но нормално "плафонот" не му е толку висок. Ќе игра за Кокс наредна сезона, Финцине кои играа ЛШ за прв пат оваа сезона.
Да се цитирам самиот себе си еднаш. Вчера во мечот Кокс - Савехоф имаше шут 6/6 и 2 асистенции за гол ( имаше можеби и уште некоја асистенција , не ја следев утакмицата 100% фокусиран а, статистиките на ЕХФ се мизерија, нека се угледаат малку на СЕХА). Баш ме интересира како ќе ги одигра другите мечеви, вреди да се следи дечково и доколку некој од управа чита да се размисли за носење во Вардар. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom