Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
Од сите што заминаа пред да освоиме европска титула, највише ми е криво за Тоскиќ, заслужи и он да се радува со дечките.
Неможе само Тоскиќ, и Брумен беше одличен.
Ама ете, можеби со нив немало Вардар да освојат.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.615
Поени од реакции
2.711
KOa veke pocnavte so igracive mene za Reznicek najvise mi e krivo...
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.532
Поени од реакции
21.402
KOa veke pocnavte so igracive mene za Reznicek najvise mi e krivo...
Добри беа со Тихомир Додер и Чантурија, ама никако неможат да се споредат со никој од скорешниве играчи.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.289
Поени од реакции
15.490
Неможе само Тоскиќ, и Брумен беше одличен.
Ама ете, можеби со нив немало Вардар да освојат.
Да, ама него некако цигарите му беа побитни од ракометот и Вардар, затоа не го ставив.

А Додер ако добро памтам потпиша педерски кај Лино пред завршување на сезоната.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Брумен оџак беше, на спирометар најтапа резултат од цела екипа вадеше а тоа е нешто.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Дечки џабе е да се лажеме ама со Брумен, мојот човек тоскара и Прибак немаше да забележиме вакви успеси, на луѓето им фалеше онаа класа повеќе за ф4 и титула и тоа е тоа.

Секоја чест и огромна благодарност што беа дел од оној Вардар кој полека се градеше и стануваше страв и трепет во Европа ама лимитот им беше тој и не за џабе не беа во плановите на клубот.

Сега не очекува лудо лето, мораме да се засилиме асално, баш ме занима да видам што има Кокшаров како план за новата сезона, ако муабетите погоре се вистински тогаш сериозно не знам што се чека, Калараш заслужи нов договор и доколку го земеме тогаш има една главоболка помалце и тоа битна главоболка.

Лошо е секоја година да бараме нов дефанзивец после Илија, ретко се наоѓа некој што може да го исполни неговото место и да ги задоволи нашите критериуми.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.558
Поени од реакции
8.142
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
http://www.g-sport.mk/vest-statija/77253/najdena-li-e-zamenata-za-karachikj?fbclid=IwAR2TkQPuhOaOI7AwUO9o5SZjYce9W13qcQg-QDZeqQl6hWRe-8TqIJjoJRQ

Не знам колку е сериозен порталов, поише ми личи колку да се напише нешо... ако е вистина, можеме ли да го воскреснеме овој:)?
Не знам колку и Атман ќе ни заврши работа. Добар играч е, нема што, али не сум сигурен дека е доволен. Ни таа опција Житников да се носи, не ми се допаѓа. Ако морам да бирам од нив двајца, најверојатно Атман би го избрал.

Критично е да се донесе добар среден бек. Јас искрено немам многу доверба во Скубе. Не го изигра Ф4-от на ниво. А, ни вториот дел од сезоната општо. Точно е дека он има некои соло продори, ама ако се види нашата игра, Кристопанс и Игор ги проигруваа доминантно пикериве и крилата. Скубе прилично послабо. Плус и многу технички грешки знае да прави. Лоши додавања, му испаѓаат топки од рака. Со Барса слабо и го пушташе Парондо, а со Веспрем на крај во клучен напад се сплетка сам и му испадна топката од раце. Ни би сакал он да ни ја држи играта сам по 40-45 мин.

Вујовиќ во тоа студиото на арена даде некое негово видување дека Скубе е добар играч, али он сакал се да се врти околу него, он да ја контролира играта. Кога имало друг креативен играч во игра, он почнувал да се губи. Тоа е некоja перцепција на Вујовиќ.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Не беше лош Атман додека играше за Металург,па и после за Мешков,солиден играч беше само последниве години откако отиде во Германија мислам дека доста падна,не сум го гледал многу па ептен да зборам ама и повреди гледам го зафатија доста,светсково го пропушти,пред тоа Русија не играше на европското така да не сум го прател баш откако е во Хановер.
Плус и стар е веќе 30+ години,незнам дали ќе може да ја врати формата.

Сепак мислам дека подобро би било некој млад талентиран играч да земеме на таа позиција.
Меѓу Атман и Житников би го бирал вториов,мислам дека боље би се снашол во Вардар,и има доста голем потенцијал кој мислам дека не го има исполнето,ама и он не е баш млад.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
599
Поени од реакции
615
Како што рече Илуминус што све нема да прочитаме овој период поврзано со трансфери за Вардар.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.294
Поени од реакции
13.156
Не беше лош Атман додека играше за Металург,па и после за Мешков,солиден играч беше само последниве години откако отиде во Германија мислам дека доста падна,не сум го гледал многу па ептен да зборам ама и повреди гледам го зафатија доста,светсково го пропушти,пред тоа Русија не играше на европското така да не сум го прател баш откако е во Хановер.
Плус и стар е веќе 30+ години,незнам дали ќе може да ја врати формата.

Сепак мислам дека подобро би било некој млад талентиран играч да земеме на таа позиција.
Меѓу Атман и Житников би го бирал вториов,мислам дека боље би се снашол во Вардар,и има доста голем потенцијал кој мислам дека не го има исполнето,ама и он не е баш млад.
И јас сум,за варијанта Житнњиков.Многу ми се допаѓа како играч.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.172
Поени од реакции
4.093
Житников се запали против нас во Сегед, ама вака колку што гледав, немаше некоја минутажа низ сезонава.

Инаку, Гумберсбах испадна од Бундес лигата. Така што сега Ивиќ може ќе биде слободен за трансфер. Јас и него не го сакам во Вардар. Но, имам некое чувство дека на овој Гедбан, нема да му го продолжат договорот. Он имаше 1+1 договор.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.054
Поени од реакции
5.549
Не е прв пат Атман да се поврзува со Вардар, приказната трае веќе неколку години. Во овој момент е голем ризик како трансфер, гледано како индивидуалец. Последниве две сезони глава не може да крене од повреди, дали има пет утакмици вкупно одиграно, па не знам колку може да се врати на она негово препознатливо ниво. Како "улога" во екипата/ростерот би дошол добро, со оглед на тоа што според мене фали играч како него кој може да одигра како среден, но и како лев бек. Нешто што Кара го правеше навистина добро. Но, дури и да се донесе таков, пак ќе фали уште еден класичен среден бек - разигрувач во ростерот, а нема премногу достапни квалитетни играчи на таа позиција во моментов. Има еден Русин кој што играше во Унгарија во Балатон - Јури Семенов. Дечково е Игор Карачиќ за сиромашни. Активно го следев последниве три сезони и стилот на игра исклучително многу потсеќа на тој на Кара, но нормално "плафонот" не му е толку висок. Ќе игра за Кокс наредна сезона, Финцине кои играа ЛШ за прв пат оваа сезона.

Околу Калараш... Јас лично би сакал да остане во тимот, навистина има голем придонес во одбрана. Е сега, претпоставувам дека управата бара играч кој може да даде повеќе придонес и во двата правци, па затоа и сеуште му немаат понудено договор. Макар што Калараш играше супер и во напад додека играше за Запорожје, па можеби ако добива поголема минутажа во напад би можел да се врати на тоа ниво, не знам.

Ќе видиме, се додека не дојдеме до информации околу финансиските можности на клубот, можеме само да нагаѓаме за трансфери.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.701
Поени од реакции
5.620
Житников се запали против нас во Сегед, ама вака колку што гледав, немаше некоја минутажа низ сезонава.

Инаку, Гумберсбах испадна од Бундес лигата. Така што сега Ивиќ може ќе биде слободен за трансфер. Јас и него не го сакам во Вардар. Но, имам некое чувство дека на овој Гедбан, нема да му го продолжат договорот. Он имаше 1+1 договор.
Реално Ивич тапа беше во Киелце,имаше и доста повреди,откако стана втор голман не памтам добар натпревар да имал,сезонава влегуваше од клупа ама ништо не направи,буквално што ќе му шутнеа тоа ќе влезеше.
Додека беше во Заграб беше топ голман,му предвидуваа блескава кариера и се тоа ама...Незнам колку е паметно да тргнат по таков голман.

Мислам дека Портнер би бил подобра опција.

Туку кога сме кај Гуменсбах,оној десниот бек Мартинович може да биде огин играч,кога играа со РНЛ 13 гола даде,го гледав и на младински првенства се работи за стварно добар играч.
Би можел да се собере и онака Киселев си оди,а Криштопанс само уште една сезона ќе игра овде.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom