Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.919
Секој со свој гледишта. Секој од Комити ќе одговори дека Кале е број 1. Не за друго затоа што салата собираше некој си 1500-2000, а на јаки дуели Имаше +1000 во салата. Мал беше внатре делот трибините беа одма до теренот, лоша вентилација и буквално на теренот беше пекол за секој противник. Не се опишува навивањето со Барселона со Магдебург па и со Металург, и секако последната со Вујо. За Јане никогаш нема да се каже истово затоа што место публика до терен има вип фаци кои не знаат зошто и како се нашле во салата.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Секој со свој гледишта. Секој од Комити ќе одговори дека Кале е број 1. Не за друго затоа што салата собираше некој си 1500-2000, а на јаки дуели Имаше +1000 во салата. Мал беше внатре делот трибините беа одма до теренот, лоша вентилација и буквално на теренот беше пекол за секој противник. Не се опишува навивањето со Барселона со Магдебург па и со Металург, и секако последната со Вујо. За Јане никогаш нема да се каже истово затоа што место публика до терен има вип фаци кои не знаат зошто и како се нашле во салата.
Со барса не сум бил, али од Магдебург уште ме носи еуфоријата и ми зујат ушите, иако се работеше за неатрактивно првенство и помалку атрактивен(кадекаде) противник од Рајн.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.919
Со барса не сум бил, али од Магдебург уште ме носи еуфоријата и ми зујат ушите, иако се работеше за неатрактивно првенство и помалку атрактивен(кадекаде) противник од Рајн.
Тие се тие утакмици што остануваат во сеќавање. Поготово кога игравме со Динамо и уште 2 утакмици само никако да ми текне со кој игравме. Памтам дека за ги игравме преку еден ден. После тие 3 утакмици требаше боледување да земам затоа што секој што ми збореше го слушав со зуење, а гласот не ми функционираше. Моментот кога се правеше зига зага на мостот, кога тие што беа на средина урлаа да не се скока и ред други утакмици што се за паметење.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Тие се тие утакмици што остануваат во сеќавање. Поготово кога игравме со Динамо и уште 2 утакмици само никако да ми текне со кој игравме. Памтам дека за ги игравме преку еден ден. После тие 3 утакмици требаше боледување да земам затоа што секој што ми збореше го слушав со зуење, а гласот не ми функционираше. Моментот кога се правеше зига зага на мостот, кога тие што беа на средина урлаа да не се скока и ред други утакмици што се за паметење.
Ауууу, опасно беше тогаш.. со Будуќност и Бешикташ уште игравме. Со Динамо од нерешено на полувреме, на крај 10 разлика кога тепавме.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.919
Ете како сите ги фалат тие викенди :D Памтам првата утакмица бевме 200 и нешто па втората 500 за последната пекол да биде.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Вујо беше казнет, и на крај со Динамо, му дофрли на Мараковиќ да шутира под зона, и овој го послуша и ја запали!

Таа е сезоната кога отиде Наум, а дојдоа Бранче,Раде и Диви. И наредната сите играчи ни ги земаа.

Е пријатели, се врти кругот. Еден е ВАРДАР:
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.919
Се крстевме у Раде, ама повредите и годините си го направија своето. Тоа беше сезоната кога ни вадеа пароли "Гомната од Металург одат во Вардар". За на крај они да ни ги земат сите играчи. :pos:
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
236
Поени од реакции
422
Имаме најубава и најтопла атмосфера алал да ви е дечки прекрасно се тоа изгледа :)

И многу сте фини со Ауфвидерзен (Auf Wiedersehen!) тоа му доаѓа како пријатно до следното видување и се користи во културно фина конотација. Би требало да го замените со:
Ама затоа секој ден бацуеш и лижеш газ на Шваби таму. Треба да ве исклоцаат сите од таму и да ве вратат во оваа џунгла да живеете тука.
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Комита Ултрас напиша:
Се крстевме у Раде, ама повредите и годините си го направија своето. Тоа беше сезоната кога ни вадеа пароли "Гомната од Металург одат во Вардар". За на крај они да ни ги земат сите играчи. :pos:
Полошо беше од тоа. Беше " Пецаковски, Ангеловски, Алушевски. Сите гомна водат во Вардар".

"тимот- репрезентацијa"
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.340
Поени од реакции
27.919
Полошо беше од тоа. Беше " Пецаковски, Ангеловски, Алушевски. Сите гомна водат во Вардар".

"тимот- репрезентацијa"
Е немам толкава меморија да памтам како идеше. :D Во секој случај смешни беа тие сезони кога играчите ни ги лапаа само за да дремат на клупа. Играчите што кај нас беа првотимци кај нив дремеа на клупа. Ама со такви играчи Вујо ги ебеше на секое поле.
 
Член од
3 ноември 2009
Мислења
6.166
Поени од реакции
35.386
Утакмицата со Караш Северин беше многу јака, ден или два после дешавките на Кале за црквата мислам беше. Противник мизерии ама пароли кортео пиц пец :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
На Вујо му прекипе кога се случи Додер гејт :D најдов пред некој ден снимки во ПЦ од финалето на купот во 2012, Левче зад гол кога ги тормозеше судиите, Миркуловски и Станиќ кога покажуваа .!. и на крај го сркнаа :D ќе аплоадирам утре.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.472
Поени од реакции
68.824
Утакмицата со Караш Северин беше многу јака, ден или два после дешавките на Кале за црквата мислам беше. Противник мизерии ама пароли кортео пиц пец :D[DOUBLEPOST=1413238611][/DOUBLEPOST]Утакмицата со Караш Северин беше многу јака, ден или два после дешавките на Кале за црквата мислам беше. Противник мизерии ама пароли кортео пиц пец :D
Грешка си, Вардар-Копенхаген беше некој ден после дешавката на Кале, а наредната беше со Караш Северин.[DOUBLEPOST=1413238909][/DOUBLEPOST]
На Вујо му прекипе кога се случи Додер гејт :D најдов пред некој ден снимки во ПЦ од финалето на купот во 2012, Левче зад гол кога ги тормозеше судиите, Миркуловски и Станиќ кога покажуваа .!. и на крај го сркнаа :D ќе аплоадирам утре.
Лелелееее сега ми текна дека тогаш ми вети дека ќе ги аплоудуваш и уште не си ги ставила :pos::pos::pos:
Кога им викав на џандарите дека си го оставаат Левче што сака да прави, а мене три пати ме вратија од ограда пошто сум вршел притисок :pos:

Иначе Феникс Битола-Вардар Јуниор (Мрк Вардар требале да го крстат, а не да ги копираат педерларине) 17-28!
РК Вардар:Чаневски (8 одбрани), Иваноски (7 одбрани), Недановски 1, Чурлевски 5, Ангелов 1, Тренчески 3, Андовски 4, Спасовски, Ѓоргиевски, Органџиев, Стефанов 4, Ристов 2, Василевски, Попоски 8

Кој беше овој Попоски не се сеќавам дека го споменуваа во подготвителниот период?
Тренчески е пикерот што го донесоа, Чурлевски сите го знаеме, Боби Андовски и порано играше за МРК а сега дојде од Тинекс заедно со Стефанов и уште еден играч, не знам точно кој. Органџиев мислам дека е од Текстилец...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom