Фан клуб - РК Вардар

Член од
17 април 2024
Мислења
134
Поени од реакции
323
Аххх ќе надените ако нејзе ја земете, барем вас нема да ве задоволи вие на др се палите...
Не бе нај искрено прашувам оти добар играч е Бранко во Партизан ко играше беше добар лев бек е, има поминато играно и за репрезентација на Црна гора. Само кај има заскитано во последно време не знам.
За него ќе да е, во Израел игра моментално
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
42
Многу сте песимисти. Ќе имаме каде каде појак тим. Со Кашпарек беше зборено и он прифати, ама има важечки договор со румуните кои бараат многу. Одиме понатаму!
Neznam zosto vie ste tolku pesimisti, vo najslabata sezona gi pogodivte skoro povekjeto igraci i go izvadivte maksimumot, taka da ne se somnvam deka nema da gi pogodite igracite. Za razlika od kaj nas na tolku pari nieden nemozat dapogodat ete vekje 2 godini i sega vlegvame vo 3 ta. Imate mn podobar menadzment za razlika od kaj nas za zhal.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
628
Поени од реакции
2.289
Neznam zosto vie ste tolku pesimisti, vo najslabata sezona gi pogodivte skoro povekjeto igraci i go izvadivte maksimumot, taka da ne se somnvam deka nema da gi pogodite igracite. Za razlika od kaj nas na tolku pari nieden nemozat dapogodat ete vekje 2 godini i sega vlegvame vo 3 ta. Imate mn podobar menadzment za razlika od kaj nas za zhal.
Е ова сакав да го кажам, кај вас проблемот е во менаџментот, само не знам зашто вака тераат, не се глупи вашиве газди па да не знаат како треба да се менаџира. Пелистер требаше а и мораше да има подобри резултати особено во лигата на шампионите. Јас се мислам да ви останеше тимот од првата година со скандинавецот тренер и само да го надградувавте ќе газевте дури и во лш.
 
Член од
23 мај 2024
Мислења
18
Поени од реакции
42
Е ова сакав да го кажам, кај вас проблемот е во менаџментот, само не знам зашто вака тераат, не се глупи вашиве газди па да не знаат како треба да се менаџира. Пелистер требаше а и мораше да има подобри резултати особено во лигата на шампионите. Јас се мислам да ви останеше тимот од првата година со скандинавецот тренер и само да го надградувавте ќе газевте дури и во лш.
Sepak mislam deka to trebase da se desi so babic..
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.737
Поени од реакции
6.058
Два саати подкаст со Мечка, право уживање, дечко на место, за мене идниот капитен на клубот.
 
Член од
17 април 2024
Мислења
134
Поени од реакции
323
Два саати подкаст со Мечка, право уживање, дечко на место, за мене идниот капитен на клубот.
Ако не ја здувне за Мелсунген добро ќе биде...
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.905
Поени од реакции
3.455
Солидно прво полувреме. Можеа бар уште малку да ја затегнеа одбраната и ќе беше уште подобро и веројатно некои +6 до 7.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.868
Се најавуваат помпезни планови за идна сезона, а први објави ни се Томе Стојановски и продолжување на Васил Гогов. Во меѓувреме си одат Томовски и Карапале, а Јасухира тешко да остане. Луд јебе збуњеног?
 

Hoy

Член од
7 септември 2017
Мислења
494
Поени од реакции
1.522
Се најавуваат помпезни планови за идна сезона, а први објави ни се Томе Стојановски и продолжување на Васил Гогов. Во меѓувреме си одат Томовски и Карапале, а Јасухира тешко да остане. Луд јебе збуњеног?
Кога се појави Борко на негова промоција со апостолките, го сместивте Вардар позади Алкалоид, тешка борба против Охрид и Тиквеш, а Еурофарм Пелистер дека лабаво ќе помине у Јане.

Воопшто не сум запознат за играчкиот кадар што ќе се носи, ама познавајќи го Борко верувај ќе лобира сегде кај што има авторитет да донесе што е можно поголем број на спонзори, а со тоа и поквалитетни странци.

Со овој буџет и досегашниот тек на настаните, мислам дека не разочара никој до сега…
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.473
Поени од реакции
5.383
Официјално од РК Вардар :)

Репрезентативец на Украина го засилува Вардар
Левиот бек Дмитро Горига (26) следната сезона ќе настапува за Вардар. Репрезентативецот на Украина игра во двата правца, и во напад и во одбрана и треба да ја засили конкуренцијата во тимот, и да го подигне квалитетот на играта. Иако имаше понуди и од други клубови, реши да дојде во Вардар. Горига ќе остане најмалку една сезона, со можност за продолжување на соработката ...

Некој повеќе што следи ракомет да пише нешто за играчов ? :)

Јас првпат го слушам ова име , секако не мора тоа ништо да значи бидејки и претходно јапонецот никој не го знаеше па сега ни е најдобар .. :)

Наскоро би требало да потпише и тој Пинто португалецот ..
 
Последно уредено:
Член од
4 март 2017
Мислења
2.103
Поени од реакции
5.795
Ejjj, Горига е супер играч! Само деснак повторно, кој ќе лета од Петриќ и Николиќ? Или па Николиќ ќе иде на среден?

Бек шутер, игра у два правци, последните три сезони во ЛШ имаше сериозен број на голови со Мотор. Има големо искуство од ЛШ, СЕХА и украинска репка.
 
Последно уредено:
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.589
Поени од реакции
69.868
Кога се појави Борко на негова промоција со апостолките, го сместивте Вардар позади Алкалоид, тешка борба против Охрид и Тиквеш, а Еурофарм Пелистер дека лабаво ќе помине у Јане.

Воопшто не сум запознат за играчкиот кадар што ќе се носи, ама познавајќи го Борко верувај ќе лобира сегде кај што има авторитет да донесе што е можно поголем број на спонзори, а со тоа и поквалитетни странци.

Со овој буџет и досегашниот тек на настаните, мислам дека не разочара никој до сега…
Не викам дека нема да лобира или дека нема да се засилиме.
Викам дека луѓето малку треба да си ги намалат очекувањата и да не паѓаат на некои шпекулации дека ќе правиме пак тим за ЛШ.

Утрото по денот се познава. Во ракомет играчи се потпишуваат многу порано, не е како други спортови.
Еве после Томе Стојановски, носиме уште едно засилување кое за мене е непознаница. Лев бек, шутер, кој играл и одбрана. Потпис на позиција на која веќе имаме двајца добри ракометари. Далеку од квалитетот на некои засилувања чии имиња се вртат во чаршијата.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
406
Поени од реакции
1.268
Се најавуваат помпезни планови за идна сезона, а први објави ни се Томе Стојановски и продолжување на Васил Гогов. Во меѓувреме си одат Томовски и Карапале, а Јасухира тешко да остане. Луд јебе збуњеног?
 

Attachments

Kajgana Shop

На врв Bottom