Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.071
Поени од реакции
5.612
Гледам РФМ го поместиле идното коло, па натпреварот со Алкалоид го играме во четврток (02.05.2024) од 18:00. Скопје ќе биде пола и поише празно со оглед на празниците, веќе денеска се осеќа. Претпоставувам дека бројот на публика ќе биде многу мал (барем што се однесува на домашни поддржувачи), а тоа е нешто што воопшто не ни одговара. Право на кикс немаме, повторување на резултатот од прошлата сезона (3-то место на крај на сезоната) во една ваква ситуација ќе не врати многу назад.
 
Последно уредено:
Член од
19 април 2023
Мислења
153
Поени од реакции
168
Гледам од РФМ го поместиле идното коло, па натпреварот со Алкалоид го играме во четврток (02.05.2024) од 18:00. Скопје ќе биде пола и поише празно со оглед на празниците, веќе денеска се осеќа. Претпоставувам дека бројот на публика ќе биде многу мал (барем што се однесува до домашни поддржувачи), а тоа е нешто што воопшто не ни одговара. Право на кикс немаме, повторување на резултатот од прошлата сезона (3-то место на крај на сезоната) во една ваква ситуација ќе не врати многу назад.
Не ми се јасни овие од управата на Вардар, кој фактор е Алкалоид иако по лошо ги памтиме..Очекувајте дека сите категории на ракометари на Алкалоид ќе бидат присутни.Парите за Алкалоид воопшто не се проблем.Доволно е да играат во малата сала .Разбирам за Е. Пелистер но не и за овие вчера излезени од пелени.Но свесен сум дека баш ваквите ќе ти го расипат есапот.Но што е тука е ,сериозно да ги сфатат и да не израдуваат со победа.
 
Член од
31 август 2020
Мислења
399
Поени од реакции
1.228
Pak pocnevte da gi tepate albancite sto nemat vrska so navivacki grupi
Ne gi brisite moji najavi, ke vi dojde denot ne se sekirajte!!!

Прегледај го приврзокот 414940
Ова е портал на оној буљашот Фуркан ???
Пошто текстот е оригинал како таа свињата да го пишувала , таман за пред избори да се ложи проста маса
 
Член од
25 октомври 2023
Мислења
39
Поени од реакции
197
Кај стигнеш,таму ги гази.И скоро имаше плачки,превоспитувања на Камени ама не зуцнаа шиптaрчињата ,затоа се јаки на 13 годишни деца маици да симнат а после нозе ќе искршат мостот да го поминат..:aplauz:
 
Член од
19 април 2023
Мислења
153
Поени од реакции
168
Страв ме фаќа од вештачкиве .Како ќе играат,ќе гинат за да покажат кои се.Се надевам дека Вардарци ќе бидат сериозни и нема да му пружат уште едно задоволство да бидат пред нас.
 
Член од
28 февруари 2023
Мислења
13
Поени од реакции
20
Страв ме фаќа од вештачкиве .Како ќе играат,ќе гинат за да покажат кои се.Се надевам дека Вардарци ќе бидат сериозни и нема да му пружат уште едно задоволство да бидат пред нас.
Za mene kako navivac na Pelister od edna strana e podobro da kiksninte uste denes ama od druga strana ne sakam da sme nie labavi so niv posledno kolo posto ako vie kiksnite so Struga sledno kolo veke ke sme oficijalno shampioni
 
Член од
27 јануари 2020
Мислења
243
Поени од реакции
272
А како може да се пред нас кога имаме боље меѓусебен дуел и боље гол разлика? Ваљда нема да изгубиме над 5 разлика ебате
 
Член од
19 април 2023
Мислења
153
Поени од реакции
168
А како може да се пред нас кога имаме боље меѓусебен дуел и боље гол разлика? Ваљда нема да изгубиме над 5 разлика ебате
Ни јас не верував дека ќе кикснеме со Тиквеш кој веќе нема шанси за Европа но се случи а за вештачките не можам да ги смислам .
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
5.011
Многу полна салата на градското :pos: екс европскиот првак е помалку следен од вторник навечер во спортлајф лш пренос....
И после некој ќе демантира заради безбедност купот е преместен ден порано, абе ај гитла, Стерјев и будала шо го игра воопшто купот на ова дупенка шо му ја мава Мукаетов и рфм...
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.449
Поени од реакции
22.837
Многу полна салата на градското :pos: екс европскиот првак е помалку следен од вторник навечер во спортлајф лш пренос....
И после некој ќе демантира заради безбедност купот е преместен ден порано, абе ај гитла, Стерјев и будала шо го игра воопшто купот на ова дупенка шо му ја мава Мукаетов и рфм...
porano ubavo si vikavte, povlecete se i igrajte tamu grcka, albanska liga ili bilo sto... sekako eve nikoj ne ve saka. te miho vi e kriv, te vardar bil favoriziran te sudiite, rfm, mukaetov sega... kalimerovci... vie i brachata, najgolemi placipicki na svetot...
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.236
Поени од реакции
5.011
Абе гледај си Австралија ти шутрак еден, шо се замараш за овде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom