Фан клуб - РК Вардар

Член од
13 август 2019
Мислења
532
Поени од реакции
2.862
Како за прв натпревар сезонава, солидно полувреме, интересно тимче ќе имаме годинава, одбраната со Аларов, Мечка и Који ќе биде одлична, голманчево доста добро се позиционира и чита удари, дај боже да се покаже цела сезона вака.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.374
Поени од реакции
4.092
Не дека Тиквеш е некој репер, ама одбраната е топ поставена. Ко што вика @EdenZivotEdnaLjubov - Мечка, Аларов и Који се ѕид. Интересно ми е како функционираат Хориха и Мечка. Еден куп асистенции му спушти во периодот дур играше. Исто ко што Еспиња му фрли еден куп контри на Хансер.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.171
Поени од реакции
6.078
И Горига и Танкоски океј изгледаат, Крсманчиќ и Ашраф и не баш. :D

Мора да се напомене и дека сме две недели понапред од Тиквеш со припреми, веќе изигравме и два пријателски натпревари против Бутел за разлика од нив.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.772
Поени од реакции
8.864
Вака по ова прво полувреме може да се каже дека воопшто не изгледаме лошо. Голманот е супер, украинецот на лев бек ке брка работа, со Петриќ ке бидат топ. Пак доаѓаме до проблематичната централна позиција каде направивме ужасна грешка која ќе не кошта многу. Замислете сеа што ќе беше во овој состав да го имаме Јапан, а вака треба да играме со Танкосен кој по тоа што го покажа во прво полувреме е кадарен за резерва централен, и со Крсманчиќ кој по тоа што го видов е полош од Карапале ( oсвен што по конституција се исти). Холандезот на пикер е добар , подвижен во одбрана и на црта во напад. Тунижанецот не покажа нишо, не ни шутна нешо многу за да оценам, чекам второ полувреме за да даам оценка. Иако секако ова е прв позначаен контролен турнир сезонава, уште се тешки нозе и се упознаваат играчиве, сепак не е лошо за почеток. Само не знам како ќе се вадиме на централна позиција, ќе биде ептен тешко. Ќе мора да се земе нешто јако на полусезона, тешко ќе иде со Танкосен и Крсманчиќ, бар по она што го видов во ова прво полувреме. Ќе видиме, има уште многу натпревари па може ќе се сменат некои работи.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
532
Поени од реакции
2.862
Не дека Тиквеш е некој репер, ама одбраната е топ поставена. Ко што вика @EdenZivotEdnaLjubov - Мечка, Аларов и Који се ѕид. Интересно ми е како функционираат Хориха и Мечка. Еден куп асистенции му спушти во периодот дур играше. Исто ко што Еспиња му фрли еден куп контри на Хансер.
Хориха има страшен преглед на игра, буквално дава пасови како да е среден, мислам дека ќе биде топ засилување… Од она што го знам од клубот е дека биле презадоволни од Танкоски како се вклопил, може ќе се врати у топ форма и он кај нас како Тале…
Автоматски споено мислење:

Вака по ова прво полувреме може да се каже дека воопшто не изгледаме лошо. Голманот е супер, украинецот на лев бек ке брка работа, со Петриќ ке бидат топ. Пак доаѓаме до проблематичната централна позиција каде направивме ужасна грешка која ќе не кошта многу. Замислете сеа што ќе беше во овој состав да го имаме Јапан, а вака треба да играме со Танкосен кој по тоа што го покажа во прво полувреме е кадарен за резерва централен, и со Крсманчиќ кој по тоа што го видов е полош од Карапале ( oсвен што по конституција се исти). Холандезот на пикер е добар , подвижен во одбрана и на црта во напад. Тунижанецот не покажа нишо, не ни шутна нешо многу за да оценам, чекам второ полувреме за да даам оценка. Иако секако ова е прв позначаен контролен турнир сезонава, уште се тешки нозе и се упознаваат играчиве, сепак не е лошо за почеток. Само не знам како ќе се вадиме на централна позиција, ќе биде ептен тешко. Ќе мора да се земе нешто јако на полусезона, тешко ќе иде со Танкосен и Крсманчиќ, бар по она што го видов во ова прво полувреме. Ќе видиме, има уште многу натпревари па може ќе се сменат некои работи.
Не ме сфаќај погрешно, ама ако Карапале и Крсманчиќ ти се исти по конституција тогаш или лоша ти е сликата на ТВ или не си го глеал Крсманчиќ… 10 кг и 10 цм е разликата меѓу нив, не би рекол дека се исти :D
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.772
Поени од реакции
8.864
Хориха има страшен преглед на игра, буквално дава пасови како да е среден, мислам дека ќе биде топ засилување… Од она што го знам од клубот е дека биле презадоволни од Танкоски како се вклопил, може ќе се врати у топ форма и он кај нас како Тале…
Автоматски споено мислење:


Не ме сфаќај погрешно, ама ако Карапале и Крсманчиќ ти се исти по конституција тогаш или лоша ти е сликата на ТВ или не си го глеал Крсманчиќ… 10 кг и 10 цм е разликата меѓу нив, не би рекол дека се исти :D
Не знам, може више по одењето со ноџињата криви, а и на тв не ми делуе нешо поголем тој Крсманчиќ. У глобала многу слична игра имаат, у превод тапа.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
532
Поени од реакции
2.862
Не знам, може више по одењето со ноџињата криви, а и на тв не ми делуе нешо поголем тој Крсманчиќ. У глобала многу слична игра имаат, у превод тапа.
Ќе видиме ајде, ја мислам дека може да ни заврши работа, не делува лошо, ќе биде уште подобар…
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.772
Поени од реакции
8.864
Ќе видиме ајде, ја мислам дека може да ни заврши работа, не делува лошо, ќе биде уште подобар…
Дај боже, еве прв натпревар, нов ракометар. Мене така на прва ми изгледа. Пошо да има нешо и себе колку толку ќе го покаже, на пример као Хорига и холандезот. Ама ајде да оставиме да видиме.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.748
Поени од реакции
71.388
Ептен ми одат на нерви помпезни најави од наши фан страни, воглавно произлезени од членови на Вардар фанс. Секој играч што ќе се потпише и во фудбал и во ракомет одма добива суперлативи дека е страшен, големо засилување, ако одигра една добра пријателска. Ќе газеа сите новопотпишани фудбалери, па видовме како се покажаа на прв посериозен тест.
Пријателските не се некое мерило, но може да се забележи дека имаме солиден тим, но по мене недоволен за титула во првенството, а да не коментираме за позначаен успех во Европа.

Конечно имаме повеќе конкурентни бекови, но ниту еден од нив не е класа и не двои премногу од останатите.
Страшно фали самурајот место овој Крсманчиќ.

Имам чувство дека Николиќ некако не се врати во добра форма по повредата која ја имаше лани. Некако се пази во дуели, не е веќе толку пробивен, што беше негова најдобра особина во првата полусезона.
Сепак, он уште ми е најголема надеж за разигрувач на среден бек.
Од Крсманчиќ немам некои очекувања. Он ми е бек какви што потпишувавме за време на ерата на Михајло на почетокот на милениумов.
За Танкосен имам поголеми очекувања. Искусен е за нашава лига, ќе сака да се покаже, има ракомет во него. Но, не е за прва опција на сресен бек. Ќе беше одлично да го имавме јапонецот, а Танкосен да беше бекап.
Украинецот доста форсираше во прво полувреме и се изнапромашува. Има добар преглед на играта, храбро пробиваше во втор дел и ќе биде солидно засилување. Сепак, разликата меѓу него и Петриќ не е толку голема. Не добивме некое надоградување на квалитет од светска класа, туку добивме на ротација со уште еден играч од трет ешалон европски играчи. За првенствово ќе биде топ. Ќе видиме како ќе се снаоѓа со погранитна одбрана.

На крај Јагуриновски пак ќе биде стартер на десен бек. Никако да ја засилиме значајно оваа позиција. Тунижанецов е подобар од сонародникот Бакар, неколку пати одлично проигра со "криви очи" до пикер, но не е некој бомбастичен леворак шутер, ниту пак претерано пробивен. Ми личи на доста бавен и лесен за поставување одбрана против него. Добро е што игра и во одбрана.

Холанѓанецот на пикер е веќе топ засилување. И за наше првенство и за во Европа. Снажен во одбрана, добар и во напад, доста подвижен. Општо, пикерската позиција ни е одлична, а позитивно е и што сите тројца играат добра одбрана.

Голманот мене ми личи дека е доста просечен. Не е лош, ама ништо посебно.

Се' на се', го имаме второто место во лигава. Треба ептен да ни се поклопат коцките за да завршиме пред битолчани, особено во новиот формат на натпреварување, каде што е реално дека ќе се кикснува и на друго место.

Они се во предност поради тоа што ќе го имаат духот на играчите од нивна школа (Фитиљ и Митревски), кои за лигава се измислени. И општо, имаат подобра стартна бековска линија и голмани, а ние сме подобри на внатрешната.

Колку ќе беше добро да спукавме некое засилување како Митев, па макар и помалиот од двајцата :D
 
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.789
Поени од реакции
6.626
Го гледав сега натпреварот, ништо ни повеќе ни помалку од тоа што го очекував кога беа потпишани играчите.
Од новите засилувања некако највеќе око ми фаќа голманот, мислам полн погодок ќе биде неговиот трансфер, би се осудил да кажам и дека е подобар голман од Томовски, правите негови квалитети ќе ги видиме на дерби дуелите, делува на голман што сака луди натпревари, навивање, атмосфера, секогаш сум сакал повеќе вакви мали и брзи голмани, отколку некои високи, тромави со долги раце и нозе.
Горига е добар лев бек, покажа дека има шут и осет за додавање, за разлика од Петриќ е доста поискусен, плус игра одбрана, така што тука сме сигурно подобро покриени од ланската сезона.
Танкоски веројатно ќе биде прв среден бек, има кај него желба да се докаже, сега ќе добие и поголема минутажа, очекувам да има добра сезона.
Крсманчиќ и Маргели не знам колку може да се наречат засилувања, без врска потпишани играчи, сигурно тука можевме многу подобро да испазариме.

Генерално на екипата и фали еден класа среден бек, да биде лидер и да организира акции за останатите, уште не можам да прежалам дека Косуке го испуштивме, како само ќе легнеше на овој состав...

Ако се споредуваме со Пелистер имаат далеку подобар ростер од нас, без разлика што ние имаме за нијанса подобар состав од ланскиот, пак тие се фаворити за титула, тоа е реалноста, колку и да не сакаме да се помириме со тој факт, мене искрено ми изгледа дека разликата во квалитет помеѓу нас е уште поголема од лани.
Ги имаат Ивиќ и Митрески на гол, за наша лига страшно голманско дуо, комбинирано ќе имаат на секој натпревар минимум 10-15 одбрани.
Го вратија Хосни на десен бек што ја познава одлично лигата и против нас е секогаш напален, плус Цехте го имаат тука.
Фитиљот за наше првенство е Карабатиќ од најдобри денови, Пешевски е искусен и секогаш на дербиња игра добро, Манасков сигурно ќе ја крене формата од минатата година, потпиша Абутовиќ, ќе се врати Костески од повреда, тука се и Тајник, Борзаш, Радивојевиќ...

Сепак не е дека немаме шанси, неколку натпревари се и се може да се случи, веројатно и оваа година детали ќе одлучуваат за титула.
Најбитно е што пак овие две екипи ќе се борат за врвот, секако за нашиот ракометот се добри вакви натпревари, се надевам само дека оваа сезона ќе имаме интересни дерби дуели со две навивачки групи.
 
Член од
19 април 2023
Мислења
185
Поени од реакции
215
Го гледав сега натпреварот, ништо ни повеќе ни помалку од тоа што го очекував кога беа потпишани играчите.
Од новите засилувања некако највеќе око ми фаќа голманот, мислам полн погодок ќе биде неговиот трансфер, би се осудил да кажам и дека е подобар голман од Томовски, правите негови квалитети ќе ги видиме на дерби дуелите, делува на голман што сака луди натпревари, навивање, атмосфера, секогаш сум сакал повеќе вакви мали и брзи голмани, отколку некои високи, тромави со долги раце и нозе.
Горига е добар лев бек, покажа дека има шут и осет за додавање, за разлика од Петриќ е доста поискусен, плус игра одбрана, така што тука сме сигурно подобро покриени од ланската сезона.
Танкоски веројатно ќе биде прв среден бек, има кај него желба да се докаже, сега ќе добие и поголема минутажа, очекувам да има добра сезона.
Крсманчиќ и Маргели не знам колку може да се наречат засилувања, без врска потпишани играчи, сигурно тука можевме многу подобро да испазариме.

Генерално на екипата и фали еден класа среден бек, да биде лидер и да организира акции за останатите, уште не можам да прежалам дека Косуке го испуштивме, како само ќе легнеше на овој состав...

Ако се споредуваме со Пелистер имаат далеку подобар ростер од нас, без разлика што ние имаме за нијанса подобар состав од ланскиот, пак тие се фаворити за титула, тоа е реалноста, колку и да не сакаме да се помириме со тој факт, мене искрено ми изгледа дека разликата во квалитет помеѓу нас е уште поголема од лани.
Ги имаат Ивиќ и Митрески на гол, за наша лига страшно голманско дуо, комбинирано ќе имаат на секој натпревар минимум 10-15 одбрани.
Го вратија Хосни на десен бек што ја познава одлично лигата и против нас е секогаш напален, плус Цехте го имаат тука.
Фитиљот за наше првенство е Карабатиќ од најдобри денови, Пешевски е искусен и секогаш на дербиња игра добро, Манасков сигурно ќе ја крене формата од минатата година, потпиша Абутовиќ, ќе се врати Костески од повреда, тука се и Тајник, Борзаш, Радивојевиќ...

Сепак не е дека немаме шанси, неколку натпревари се и се може да се случи, веројатно и оваа година детали ќе одлучуваат за титула.
Најбитно е што пак овие две екипи ќе се борат за врвот, секако за нашиот ракометот се добри вакви натпревари, се надевам само дека оваа сезона ќе имаме интересни дерби дуели со две навивачки групи.
Како го опиша ростерот на Е.Пелистер ќе помисли човек дека ова е Кил.Единствено на десен бек се подобро покриени,за голманите па и лани имаа врвни голмани и да не беше оној несреќен пораз од Тиквеш не знам дали ќе беа шампиони.Во сите сегменти Вардар е подобар со исклучок на десен бек и еднакви на среден бек.После турнирот може поинаку ќе размислувам.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
376
Поени од реакции
684
Го гледав сега натпреварот, ништо ни повеќе ни помалку од тоа што го очекував кога беа потпишани играчите.
Од новите засилувања некако највеќе око ми фаќа голманот, мислам полн погодок ќе биде неговиот трансфер, би се осудил да кажам и дека е подобар голман од Томовски, правите негови квалитети ќе ги видиме на дерби дуелите, делува на голман што сака луди натпревари, навивање, атмосфера, секогаш сум сакал повеќе вакви мали и брзи голмани, отколку некои високи, тромави со долги раце и нозе.
Горига е добар лев бек, покажа дека има шут и осет за додавање, за разлика од Петриќ е доста поискусен, плус игра одбрана, така што тука сме сигурно подобро покриени од ланската сезона.
Танкоски веројатно ќе биде прв среден бек, има кај него желба да се докаже, сега ќе добие и поголема минутажа, очекувам да има добра сезона.
Крсманчиќ и Маргели не знам колку може да се наречат засилувања, без врска потпишани играчи, сигурно тука можевме многу подобро да испазариме.

Генерално на екипата и фали еден класа среден бек, да биде лидер и да организира акции за останатите, уште не можам да прежалам дека Косуке го испуштивме, како само ќе легнеше на овој состав...

Ако се споредуваме со Пелистер имаат далеку подобар ростер од нас, без разлика што ние имаме за нијанса подобар состав од ланскиот, пак тие се фаворити за титула, тоа е реалноста, колку и да не сакаме да се помириме со тој факт, мене искрено ми изгледа дека разликата во квалитет помеѓу нас е уште поголема од лани.
Ги имаат Ивиќ и Митрески на гол, за наша лига страшно голманско дуо, комбинирано ќе имаат на секој натпревар минимум 10-15 одбрани.
Го вратија Хосни на десен бек што ја познава одлично лигата и против нас е секогаш напален, плус Цехте го имаат тука.
Фитиљот за наше првенство е Карабатиќ од најдобри денови, Пешевски е искусен и секогаш на дербиња игра добро, Манасков сигурно ќе ја крене формата од минатата година, потпиша Абутовиќ, ќе се врати Костески од повреда, тука се и Тајник, Борзаш, Радивојевиќ...

Сепак не е дека немаме шанси, неколку натпревари се и се може да се случи, веројатно и оваа година детали ќе одлучуваат за титула.
Најбитно е што пак овие две екипи ќе се борат за врвот, секако за нашиот ракометот се добри вакви натпревари, се надевам само дека оваа сезона ќе имаме интересни дерби дуели со две навивачки групи.
Две години имаат подобар ростер од нашиот и пак губат од нас, на добро поставена одбрана нивниот Карабатиќ ќе фрла топки во бунар веќе видено сценарио.Ние сме подобри во одбрана оваа година имаме подобра ротација и многу добро сме покриени на пикерската позиција и на левата бековска, Горига ќе биде страшен играч.Со три ипол играчи ги победуваме Еурофарм веќе две години по ред,оваа година имаме подобар ростер од лани и повеќе квалитетни играчи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom