Фан клуб - РК Вардар

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.454
Поени од реакции
1.792
Da pustime eden paket krem banani da ti se kreni sekjerot ili da ti kazam deka pak kje bidime sampioni dogodina da ti se kreni pritisokot ili da ti kazam deka lekot za prav navivach e vo pivoto ne vo krem bananite i paganskite rituali.....daj malce zaozbilete se, deca....go naprajvte forumot Branko kockica
Или да ти се крени тебе притисокот со фактот дека и десет животи да живеете никогаш нема да го доживеете она што ние двапати го доживеавме а тоа се двете европски титули. Да не зборам за петте Сеха титули. Како ти се допаѓа фактот дека ќе си одите од овој свет во јад и чемер со 0 титули ЛШ, 0 титули СЕХА и О ЛЕ.?
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
279
Поени од реакции
661
Ne si odime od ovoj svet, ne se sekiraj....tuka ke bidime da ve terorizirame uste najmalku 10 vasi zivoti
Inace, jas ne ti posakuvam da si odis od ovaj svet (nedaj Boze)... sekoj eden covecki zivot e mnogu povazen od bilo koe sportskoto rivalstvo...
 
Член од
22 февруари 2009
Мислења
1.050
Поени од реакции
2.804
Абе терајте си у вашата тема, не замарајте тука, ќе му се кренел притисокот, ќе му се кренел шеќерот. Лига на шампиони ќе играте гледајте да не ви се крене паркетО.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.650
Поени од реакции
70.640
Додиќ го шутнале од Загреб, осеќам дека ќе го собере некоја македонска екипа, а најверојатно нема да бидеме ние.

Нели е блиску тој и до играње ко македонски играч?
 
Член од
2 август 2017
Мислења
264
Поени од реакции
367
Нема да биде лош составот за наредна сезона,само да останат Деки и Мартин и мора да се донесе квалитетен десен бек за два правци и по можност уште еден бек да не го оптеретува и така тенкиот буџет од типот на Тоше Ончев. Само најголем проблем ќе биде ако остане ресенскиот мурињо :facepalm: . Ако не можеме да донесеме некој класа тренер,тогаш Михајло може да го исконтактира барем Игор Котевски кој е 10 класи подобро решение од бутинот.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.134
Поени од реакции
5.920
Додиќ го шутнале од Загреб, осеќам дека ќе го собере некоја македонска екипа, а најверојатно нема да бидеме ние.

Нели е блиску тој и до играње ко македонски играч?
Во Целје оди две сезони како позајмен играч. Сеуште е под договор со Келце.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.728
Поени од реакции
8.691
Врањеш е искусен пикер, има играно во големи клубови, плус игра одбрана и напад. Е сеа, има 35 години и прашање е во каква форма е. Позитивно е што игра во два правци и со него би имале искуство на позиција пикер. Со оглед на ситуацијата во која сме не е лошо засилување. Доколку потпише секако.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
Кој пикер ќе си оди? Делува дека Столе би бил најреална опција, иако немам некако впечаток дека ќе се пензионира оваа година.

Треба добри бекови шутери да се донесат, и асален тренер.
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.358
Поени од реакции
4.020
Знам колку се (не)веродостојни информациите на Wikipedia, но да прокоментирам дека кај тимот на Гумерсбах некој додал информација дека Немања Зеленовиќ би се приклучил на Вардар идната сезона. Дури и да е вистина, иако е играч со страшно искуство во Бундеслигата, Целје и Висла, оваа сезона изиграл само 4 натпревари и во октомври 2022 направил операција на рамото. Ама ај да видиме прво колку има вистина во ова.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.134
Поени од реакции
5.920
Само такви играчи можеме да привлечеме во овој момент (повредени, надвор од форма), бар што се однесува до странски играчи. Но, искрено Зеленовиќ за мене би било рамно на чудо во оваа ситуација.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
685
Поени од реакции
2.631
А бе ги читам ова лигушиве по порталите, кога Вардар носи странци а бе само гомна јадат. Каде се македонските играчи, немаме ли ние деца, кур се тресе во ладна вода. Ама кога нивните никакви клубови носат странци тогаш е во ред. А бе затоа никогаш нема да ги сакам и сакам да пропаднат скроз. Да не беше Вардар сега ќе играа претквалификации лига на шампиони, лига на Европа и слично. Неблагодарни.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.187
Поени од реакции
4.149
Само такви играчи можеме да привлечеме во овој момент (повредени, надвор од форма), бар што се однесува до странски играчи. Но, искрено Зеленовиќ за мене би било рамно на чудо во оваа ситуација.
Се согласувам дека само вакви играчи ќе носиме, или овие младиве што ги носиме со надеж дека ќе блеснат, ама јас се сомневам во тоа. Инаку Зеленовиќ не би ме изненадил да дојде, зошто мислам дека он долго време ја влечеше таа повреда, со години, и пред да се оперира, паузираше, па нешто играше, па паузираше. Така што, него кариерата најверојатно готова му е на некое топ ниво. Неверувам дека некој во бундес ќе го земе сега. Не знам дали после такви паузи/повреди е и паметно да се зимаат играчи во 30-ти. Јас не би ризикувал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom