Фан клуб - РК Вардар

Член од
29 септември 2020
Мислења
82
Поени од реакции
82
Од кај може да се купи карта за во недела? Колку пари е ?
 
Член од
2 декември 2022
Мислења
160
Поени од реакции
403
Барем јас не чуствувам никаква еуфорија за утакмицава,јака муда ако играме со пелистер.Поголема еуфорија ме пука за мечот со Саса за две недели кој мора да го добиеме.Презаситени сме од титули кај Рк Вардар тоа што РК ни го даде на нас мислам дека ПСЖ,Веспрем и гиганти како нив може да го сонуваат.Може во недела да се подржи ама шуриве се небитни.
Јас па повеќе еуфорија имам него ли финалињата во ЛШ
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Какво муце битолско ќе ни суди во недела :D
на Кире кумот... јбг Киро ја води федерацијата, мора малку да го протурка сега и овој, нема смисла 50 години има начукано а суди Радовиш-Голден Арт... едина добра работа е што откако ќе ги тепаме и со овие судии, ќе престанат да плачат дека судиите суделе за нас само зошто биле од Скопје...
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.244
Поени од реакции
5.358
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
на Кире кумот... јбг Киро ја води федерацијата, мора малку да го протурка сега и овој, нема смисла 50 години има начукано а суди Радовиш-Голден Арт... едина добра работа е што откако ќе ги тепаме и со овие судии, ќе престанат да плачат дека судиите суделе за нас само зошто биле од Скопје...
Колку за инфо, истиве судеа лани на ф4 Лига Европа, на мечот за 3то место Висла Плок со Нексе или и таму Киро го протурка?
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Колку за инфо, истиве судеа лани на ф4 Лига Европа, на мечот за 3то место Висла Плок со Нексе или и таму Киро го протурка?
Да имаш судии што судат финалиња на СП, ЕП и Олимписки игри и да ставиш судија што има профилна слика на ФБ со пелистер, и што најголем успех му е 3то место Ф4 Лига Европа на 50 години е у најмала рака дискутабилно... Сакаш да кажеш дека Киро не раководи со федерација или ? да не сум грешка нешто....
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.050
Поени од реакции
4.011
Да имаш судии што судат финалиња на СП, ЕП и Олимписки игри и да ставиш судија што има профилна слика на ФБ со пелистер, и што најголем успех му е 3то место Ф4 Лига Европа на 50 години е у најмала рака дискутабилно... Сакаш да кажеш дека Киро не раководи со федерација или ? да не сум грешка нешто....
Па ете 15 утакмици со ред судеа тие што судат финалиња на СП и ЕП кои се од ист град како вашиот што нешто нигде го нема во светот, па никому ништо. Зошто други да не судат? А за Киро не викам дека нема удел во одлуките ама да го поврзиш со делегирање на судии на Вардар Пелистер ми е смешно.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
416
Поени од реакции
2.111
Па ете 15 утакмици со ред судеа тие што судат финалиња на СП и ЕП кои се од ист град како вашиот што нешто нигде го нема во светот, па никому ништо. Зошто други да не судат? А за Киро не викам дека нема удел во одлуките ама да го поврзиш со делегирање на судии на Вардар Пелистер ми е смешно.
Дечко глуп се праиш сега нешто? Славе и Џоле суделе 30 утакмции меѓу Вардар и Пелистер и на ниедна од тие немало тенденциозно судење, тоа што во Битола не можат да земат титула и во секој можен спорт нив судии ги крадат дали фудбал дали кошарка дали ракомет (а поготово во фудбал сезонава на секоја можна утакмица судиите им прогледуваат низ прсти) не значи дека треба да се учат судии на најголемото дерби кое го имаме во државава... Чим мислиш дека Киро нема удел во делегирањето, види кои судии најмногу суделе на Алкалоид сезонава, кои судии ги протнаа на Ф4 во купот сезонава и размисли уште еднаш :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom