Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.183
Поени од реакции
4.146
Се изгоре еднаш, нема да даде некој пак да му го скрши срцето. Не се врзува сега долгорочно. Или 1+1, или пат под нозе.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.651
Поени од реакции
2.625
Гурбиндо беше најголемата превара што некад потпишала негде у ракомет, ја немам видено некој 1-2 месеци да седи у клуб и да му ја кидне.. добро до душа послабо пратам ракомет од фудбал и тенис, ама пак срамота беше тоа што го направи.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.632
Поени од реакции
8.376
Гурбиндо беше најголемата превара што некад потпишала негде у ракомет, ја немам видено некој 1-2 месеци да седи у клуб и да му ја кидне.. добро до душа послабо пратам ракомет од фудбал и тенис, ама пак срамота беше тоа што го направи.
Usluga ni naprai seljoto:) Kuni za nego e Lazarov. A i karakterno Kuni pokaža deka e Vardar (rakometar so muda da odgovori na predizvik), a ne kao Gurbindo koj e karakter mrtvo puvalo.
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.896
Поени од реакции
3.437
Гурбиндо беше најголемата превара што некад потпишала негде у ракомет, ја немам видено некој 1-2 месеци да седи у клуб и да му ја кидне.. добро до душа послабо пратам ракомет од фудбал и тенис, ама пак срамота беше тоа што го направи.
Да не го заборавиме и Толедо, човекот во кој сите се крстеа, а вечито беше повреден и изигра само неколку утакмици, кои повеќето под просек.
 
Член од
14 декември 2021
Мислења
611
Поени од реакции
2.206
Од тоа што видов денес врамени Вардар дресови добија: Диало, Додиќ, Валчак, Тото и браќата Њокаси. Значи тие дефинитивно си одат.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.348
Поени од реакции
3.940
Ми се допаѓа начинот на кој ги добиваме натпреварите во последно време, вака требаше од почетокот на сезоната. Евидентна е промената што ја донесе Дејвис. До последно да се надеваме дека ќе остане и следната сезона.

Честито титула другари. Заокруживме петнаестка. Нека ни се множат.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.183
Поени од реакции
4.146
Зошто Борко ги прима пехариве?
 
Член од
24 јуни 2016
Мислења
1.092
Поени од реакции
1.938
Иако има неколку изроди тука на форумот сепак има и коректни момци на кои треба да му се честита.
Честита титула ривали :)

Дај боже да ви е последна :cool:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom