Фан клуб - РК Вардар

Член од
20 март 2022
Мислења
1.385
Поени од реакции
3.513
Моралес повреден е или запали веќе за Бахреин?
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
1.859
Поени од реакции
3.335
Некоја снимка има на нет од утакмицава? Не ја фатив, ама успеав голот на крај да го видам - најбитниот момент! :cool: Кое торпедо, оној Секељи гарант уште вечерва си има отидено назад за Унгарија.
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
699
Поени од реакции
1.290
Некоја снимка има на нет од утакмицава? Не ја фатив, ама успеав голот на крај да го видам - најбитниот момент! :cool: Кое торпедо, оној Секељи гарант уште вечерва си има отидено назад за Унгарија.
На јутјуб каналот на РФМ би требало да има, обично таму ги даваат сите.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
879
Поени од реакции
2.700
Дерби, во вистинска смисла на зборот беше ова денеска.
Не знам зошто воопшто го немаше никаде Моралес, тоа што игравме со браќата на бековските позиции не исфрли од баланс и можеше по кој знае кој пат да изгубиме поради нивните грешки.
Денеска успеавме, но нареден пат екипа како Вардар не би требало да се доведува во ваква позиција.
Карапалевски за кратко време со две асистенции и гол и го заковаа на клупа, еве не знам зошто, од друга страна Додиќ направен неколку грешки и повторно беше у игра.
Се на се, сума сумарум, имаме одличен потенцијал, шампионски дух, микс на младост и искуство би бил полн погодок, и со неколку засилување би можеле да бидеме тврд орев за сите во ЛШ.
Позитивните вибрации нека продолжат па наредните недела да се порадуваме и на уште постабилен РК Вардар.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Дерби, во вистинска смисла на зборот беше ова денеска.
Не знам зошто воопшто го немаше никаде Моралес, тоа што игравме со браќата на бековските позиции не исфрли од баланс и можеше по кој знае кој пат да изгубиме поради нивните грешки.
Денеска успеавме, но нареден пат екипа како Вардар не би требало да се доведува во ваква позиција.
Карапалевски за кратко време со две асистенции и гол и го заковаа на клупа, еве не знам зошто, од друга страна Додиќ направен неколку грешки и повторно беше у игра.
Се на се, сума сумарум, имаме одличен потенцијал, шампионски дух, микс на младост и искуство би бил полн погодок, и со неколку засилување би можеле да бидеме тврд орев за сите во ЛШ.
Позитивните вибрации нека продолжат па наредните недела да се порадуваме и на уште постабилен РК Вардар.
Моралес мислам се повреди на првенствената со Еурофарм 2.
 
Член од
25 декември 2019
Мислења
1.747
Поени од реакции
2.669
Додиќ против Пелистер 2 одигра одлично, како врвен среден бек, но на сериозни утакмици некако се губи детево.
Карапалевски беше добар, постигна добар гол и имаше добри асистенции, многу по сигурно делува на вакви средби.
Иако мислам дека Додиќ можеше да се проба на десен бек а Карапалевски да си играше среден, мислам дека подобро ќе одговореше за разлика од Њокасиве кои не играа апсолутно ништо и сите топки ги фрлаа во аут.
Со Додиќ барем ќе имаше пробивност и игра еден на еден.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.578
Поени од реакции
5.480
Иако мислам дека Додиќ можеше да се проба на десен бек а Карапалевски да си играше среден, мислам дека подобро ќе одговореше за разлика од Њокасиве кои не играа апсолутно ништо и сите топки ги фрлаа во аут.
И јас на тоа помислив во еден момент.
Инаку не заборавајте дека Додиќ е сеуште доста млад, и нормално е да има греши, допрва ќе расти како играч тој.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.471
Поени од реакции
68.816
Добар е Додиќ, одлично би било да го задржиме за во иднина.
Оставете што прави грешки, млад е уште. Со добра работа ќе биде класа ракометар. Нема искуство, нормално е да се губи со јаки противници, кога претходно играл само македонска лига. Има муда, се пробива, само треба да се работи на движењето, шутот, додавањата.
Тале не го препознавам, изгази, пее со Комити, муда до колена. Највеќе ми е мило за огромната промена кај него и што лека полека почнува да се гради како добар играч. Игра во два правци, презема одговорност, уште греши, ама ова е еден нов играч кој го гледаме на теренот. Браво и за Дејвис и за Кире за овие промени.
Дејвис повторно по старо, не бара тајм аути кога ни прават пресврти. Не ми е јасно зошто...
Ако ви се верува, откако влеговме на трибина, Вардар даде 3 гола за 25 минути! Во тие 25 минути, едно 16 минути немавме дадено ниту еден гол. Оној Граџан не утепа.
ВО второ полувреме, насетував дека може да ја завртиме, особено по повредата на Периќ. Малку Радовиќ не размрда со голот кој ни го даде од долу, па ја измотивира публиката.
За мене game changer е и менувањето на песните за навивање, второ полувреме целосно навивање за Вардар. Лудило беше на трибина, ги понесовме играчиве и ја завртеа.
Кога Дибиров тргна во контра за израмнување, се вртам на друга страна и само се прекрстувам и осеќам како се урива трибината :D
За последниот напад уште откако им ја украдовме, знаев дека ќе ја добиеме. Се изгубија, ја фрлија во аут.
Да го имавме Моралес, па и здрав Гаџа, ќе ги скапавме полесно, ама вака со Њокасите одеше тешко. Сто грешки и пробивања направија. Натпреварот го добивме со добрата одбрана на крај, ги издоминираа Тото и Диало.
Голот на Тале предизвика урнебес на трибина, штета што нема некоја снимка директно од трибината, ама се славеше како на голот на Прибак.
И во сала имаше доста луѓе што навиваа за Вардар, цел паркинг беше со коли со скопски регистрации. А и јас знам еден куп кавадарчани што беа дојдени за Вардар.
Инаку, да остане запаметено колку се галени битолчани, не сакаа да се поместат во горните редови и екипите не ги сменија страните, бидејќи буквално беа оставени да стојат на кабината со играчите и немаше услови играчите на Вардар да дојдат на тие седишта. Во второ полувреме имаше една свиња дебела што го провоцираше Столе над глава цело време, па овој му се заврте и ќе настанеше инцидент.
Се' на се', заврши со чиста 10ка.
Славење пред сала со ЈАС НЕ БИ ТЕ ОСТАВИЛ И НЕ БИ НАВИВАЛ ЗА МАНЧЕСТЕР, ЈАС НЕ БИ ТЕ ОСТАВИЛ НИ ДА СИ МИЗЕРЕН КО ПЕЛИСТЕР :D
 
Член од
13 август 2019
Мислења
431
Поени од реакции
2.199
Се слагам со @Saber Rider за Додиќ, одлично би било доколку го задржиме, млад е, може само да напредува со Дејвис (ако продолжи и он со нас, дај Боже), добар е во одбрана и има дрскост, знае да повлече еден на еден, да проба да влезе у 6. Њокаси стандардно, многу грешки али на Кевин и не може многу да му се замери, годинава освен некоја минута во ЛШ, другото се на трибини го помина, нема ни многу утакмици, нормално е да греши. Да играше Куни, уште во прво полувреме ќе ја решевме утакмицата. Вака, мислам дека Тале и Томовски и одбраната во последните 10 минути кога буквално ги затворивме на секоја позиција, го донесоа пресвртот. Тале пука од самодоверба, шутира од секоја позиција, превзема одговорност, сезонава ни е дефинитивно број 1 играч во двата правци.
Околу организацијата, мислам дека тотално потфрли организаторот со одлуката да ги стави Чкембоси над една од клупите, со самото тоа уште од старт немаш услови за нормален тек на натпреварот, затоа и не се ни сменија клупите нити па страните на головите. Ги напативме битолчаниве, не знам дали ќе се опраат од ова во брзо време, убедени беа во дупла круна сезонава, плус цел костур на екипата им бега, а засилувањата што ги донесоа се далеку од квалитетот на тие што си одат.
Останува рутински викендов со Бутел и за две недели со Тиквеш, да има добра бројка во сала за прослава на титулата, го заслужија момците тоа.
 

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
12.402
Поени од реакции
22.712
Sto znam, mene so Karapalevski mi deluvavme mnogu posmireno i podobro nego so Dodic. Fakt e deka ni treba podobar centralen bek moze najdobro e da se pustat i Dodic i Gadza i da se donese nekoj ekstra Karpalevski bez problem moze i zasluzuva pogolema minutaza.
Автоматски споено мислење:

Posle ovoj kup Vardar 15 ostanatite klubovi 14...

Vardar ima 14 tituli (15ta za naskoro) - ostatokot 13.

Vardar ima 5 SEHA tituli - ostatokot 5 (evropskite klubovi) i 0 drugite od mkd.

Vardar ima 2 LS tituli - ostatokot 60 (evropskite klubovi, od koj Barsa 10) i 0 drugite od mkd.

Se na se, VARDAR e daleku najrakometen klub vo Makedonija.

-8 sme od Barsa ali sekogas koga trebalo gi resavame taka da kaj i da e ke gi stigneme i niv :icon_mrgr:
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom