Фан клуб - РК Вардар

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.915
Поени од реакции
9.521
Чим и Загреб ве покоси нечинит работата сеа Пелистер ако ве дотолчит време е за огромни промени
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Ове е веќе смешно. Само тотален непознавач на ракометот може да се надева дека ќе направиме нешто оваа сезона. Шурите има да не отворат као паштета следниов натпревар, тоа е реалноста во овој момент. Цела полусезона да не мрднеш едно скалило на подобро, ондак мора нешто да е труло. Ја разбирам и пријателство и се, ама Михајло мора да сфати дека кога не иде, односно кога гледаме вакви хаварии на терен, тренерот е тој кој прв ја превзема одговорноста. Како можеш да ги играш толку долго на натпревар неинтелигентниве црепови Њокаси стварно не ми е јасно. Ја да сум на чело на Вардар одма им давал клоца у г'з уше на полусезона и нека си ебат мајката. Ќе играм со останативе, и онака ќе изгубиме и титула и се. Да не ги гледам више им ебам тоа семката ружна. По боси ракометари одамна не сум видел. Боље од почеток да ни покажеа какви рупи се, а не овака не подлажаа првите 2 натпревари. Гаџа ејјј каков лик. Абе еден клучен шут не успеа да погоди сезонава у последни 3 минути. И тоа се удари за водство. Копук, се исти промашувања има во тие клучни моменти на натпреварите. И се слагам со Сајбер за Вујо. Ова е веќе премногу. Факт е дека и играчите се очобол, ама Вујо е изгубен во простор и време. Ти цела полусезона да не успееш да смениш некои работи на подобро во играта е стварно срамно. Секој натпревар е мање више копи пејст. Михајло мора да пресече ако не сака да го ебат. Да веруваш во нешто на сила не чини. Чекал победи во Загреб и Битола?? Ајде бе! Доколку не се сменат некои ствари само ќе тапкаме во место.Таа е реалноста.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Мене пораз не ме плаши, ме плаши тоа што Вардар како клуб не знае кај тера.
Ние немаме никаков план, правец.
Хаотично е од организација на врвот во клубот до релизација на терен.
А тешко и да се помести нешто во иднина.
Жално е покрај вакви услови, легенди во тимот, покрај таква публика да Вардар нема добар и стабилен спонзор со план..
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Ове е веќе смешно. Само тотален непознавач на ракометот може да се надева дека ќе направиме нешто оваа сезона. Шурите има да не отворат као паштета следниов натпревар, тоа е реалноста во овој момент. Цела полусезона да не мрднеш едно скалило на подобро, ондак мора нешто да е труло. Ја разбирам и пријателство и се, ама Михајло мора да сфати дека кога не иде, односно кога гледаме вакви хаварии на терен, тренерот е тој кој прв ја превзема одговорноста. Како можеш да ги играш толку долго на натпревар неинтелигентниве црепови Њокаси стварно не ми е јасно. Ја да сум на чело на Вардар одма им давал клоца у г'з уше на полусезона и нека си ебат мајката. Ќе играм со останативе, и онака ќе изгубиме и титула и се. Да не ги гледам више им ебам тоа семката ружна. По боси ракометари одамна не сум видел. Боље од почеток да ни покажеа какви рупи се, а не овака не подлажаа првите 2 натпревари. Гаџа ејјј каков лик. Абе еден клучен шут не успеа да погоди сезонава у последни 3 минути. И тоа се удари за водство. Копук, се исти промашувања има во тие клучни моменти на натпреварите. И се слагам со Сајбер за Вујо. Ова е веќе премногу. Факт е дека и играчите се очобол, ама Вујо е изгубен во простор и време. Ти цела полусезона да не успееш да смениш некои работи на подобро во играта е стварно срамно. Секој натпревар е мање више копи пејст. Михајло мора да пресече ако не сака да го ебат. Да веруваш во нешто на сила не чини. Чекал победи во Загреб и Битола?? Ајде бе! Доколку не се сменат некои ствари само ќе тапкаме во место.Таа е реалноста.
Мене знаеш што ме плаши поише, што мислам дека Михо не може ни да донесе друг тренер. :(
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
381
Поени од реакции
1.078
Вујо мајсторе, фала ти за се, но доста е! Тајмаути без тајминг, лоши или ненаправени измени, напад без идеја, последен напад го игра преку Столе кој денес како да не беше во сала. Имаше катастрофални, почетнички индивидуални грешки кај сите, но одговорноста мора да тргне од првиот на клупата. Премногу се собра, сега е право време за смена. Шурите имаат моментум, свежа идеја од клупата можеби ни е единствена шанса против нив. Михо разбудисе и спаси му го достоинството на другар ти. Да го паметиме и понатаму како легенда.
 
Член од
6 декември 2021
Мислења
35
Поени од реакции
39
Колективна хистерија, ова е траорно за гледање. Пукавме по сите шавови, денес сите беа немоќни и потфрлија. И да победевме ќе беше без елан и секако незаслужено.

Кажете еден ебен сериозен клуб од Европа во кој Кевин Њокас ќе има толку кредити и минуту во игра, па јеботе за овие грешки треба да го тепа некој, гледа сеа Металург и си вика што тргнавме од врат и платна листа..

Вујо брате, уште вечер депонирај една новогодишна честитка во вид на оставка и продолжи на адвент у Загреб.

Ремонт под итно, Вардар е згазен!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.567
Поени од реакции
8.182
Мене знаеш што ме плаши поише, што мислам дека Михо не може ни да донесе друг тренер. :(
Не знам. По потезиве делува доста изгубен. Знам дека имаше состаноци со поедини играчи и Вујо и бараше победи во Загреб и Битола. Во Загреб го издудла, а да бидеме реални и во Битола бетер ќе го сркнеме.(дај боже да грешам). Ако после ова не повлече некои потези ондак тоа ќе биде знак дека одиме во провалија. Иако по мене сезонава е 80% изгубена. Едноставно нема ни играчки квалитет, ни срце, ни атмосфера во тимот ни ништо. Па оној тим што го имаше Вујо со Кара, Ико, Добривоје, Петриќ и компанија тоа беа мудајлии бе, играа со срце ко фанатици на терен, а овие се пички и тоа е реалноста.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Не знам. По потезиве делува доста изгубен. Знам дека имаше состаноци со поедини играчи и Вујо и бараше победи во Загреб и Битола. Во Загреб го издудла, а да бидеме реални и во Битола бетер ќе го сркнеме.(дај боже да грешам). Ако после ова не повлече некои потези ондак тоа ќе биде знак дека одиме во провалија. Иако по мене сезонава е 80% изгубена. Едноставно нема ни играчки квалитет, ни срце, ни атмосфера во тимот ни ништо. Па оној тим што го имаше Вујо со Кара, Ико, Добривоје, Петриќ и компанија тоа беа мудајлии бе, играа со срце ко фанатици на терен, а овие се пички и тоа е реалноста.
Освоивме два пати ЛШ, ама тој тим што му ја зема титулата на Металург - за мене тие се најголемите фраери што некад сме ги имале. Дури и Кара мислам дека во интервју имаше изјавено дека мечот од Кале му е омилената победа во вардаровиот дрес.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Само ние зенитот на формата го имавме во септември на почеток на сезоната, место сега кога е битно. Во таква ситуација нема друг виновник освен тренерот. За поразот од Еурофарм Пелистер 2 и очајната игра против факинг РК Скопје не сакам ни да почнувам!

Дино Славиќ што до вчера играше за Адемар и никој не знаеше дека е ракометар, со своите неверојатни 185 сантими висина денеска ја изигра партијата на животот. Јас стварно не разбирам како може да не приметиш дека речиси НИТУ ЕДНА висока не пројде!? А Гаџа, Њокаси, Тимур, па и во неколку наврати Тото се утепаа од шутирање на тој начин! Па еден Валчак што не ми стои баш како на некој интелегентен играч сфати што е работата и му шутна од под! Па и тоа е дел од работата на тренерот кога гледаш дека промашуваме сто зицери, а држиш тајмаут.

И не, не е дека не сме можеле да донесеме друг тренер. Самиот Вујо во интервју за balkan-handball кажуваше дека имало уште 3-4 сериозни имиња во конкуренција. Памтам дека го спомна Филип Гарден (екс тренер на Шамбери, ПСЖ, Тулуз), но спомна и уште некое сериозно име. Ќе се обидам да го најдам интервјуто.

Како и да е, господ нека ни е на помош, пошто очигледно е дека во клубот не се знае кој пие, кој плаќа.
 
Последно уредено:
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.340
Поени од реакции
3.873
Само ние зенитот на формата го имавме во септември на почеток на сезоната, место сега кога е битно. Во таква ситуација нема друг виновник освен тренерот. За поразот од Еурофарм Пелистер 2 и очајната игра против факинг РК Скопје не сакам ни да почнувам!

Дино Славиќ што до вчера играше за Адемар и никој не знаеше дека е ракометар, со своите неверојатни 185 сантими висина денеска ја изигра партијата на животот. Јас стварно не разбирам како може да не приметиш дека речиси НИТУ ЕДНА висока не пројде!? А Гаџа, Њокаси, Тимур, па и во неколку наврати Тото се утепаа од шутирање на тој начин! Па еден Валчак што не ми стои баш како на некој интелегентен играч сфати што е работата и му шутна од под! Па и тоа е дел од работата на тренерот кога гледаш дека промашуваме сто зицери, а држиш тајмаут.

И не, не е дека не сме можеле да донесеме друг тренер. Самиот Вујо во интервју за balkan-handball кажуваше дека имало уште 3-4 сериозни имиња во конкуренција. Памтам дека го спомна Филип Гарден (екс тренер на Шамбери, ПСЖ, Тулуз), но спомна и уште некое сериозно име. Ќе се обидам да го најдам интервјуто.

Како и да е господ нека ни е на помош, пошто очигледно е дека во клубот не се знае кој пие, кој плаќа.
Побарај, баш ме интересира.
Во меѓувреме, Вујо не ни помислува на оставка според изјавава по натпреварот:
 
Член од
2 јули 2020
Мислења
23
Поени од реакции
32
Побарај, баш ме интересира.
Во меѓувреме, Вујо не ни помислува на оставка според изјавава по натпреварот:
Vujo noviot Zaev!
 
Член од
30 август 2012
Мислења
3.295
Поени од реакции
5.497
Само ние зенитот на формата го имавме во септември на почеток на сезоната, место сега кога е битно.
Важно го освоивте турнирот во Струга :)
Мајтапот на страна ја гледав утакмицата , мислам кај вас не се знае кој кај тера...
Тото и Дибиров најдобри , толку за другите немам некој впечаток оти само што нешто ќе изиграа Вујо мајсторе ги ротираше...
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Клучни и задњи два напади во игра најнеингелегентните играчи во Вардар, Тале и Њокас... Вујо, секоја ти чест!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom