Фан клуб - РК Вардар

Член од
12 декември 2010
Мислења
7.232
Поени од реакции
6.434
Уште среден бек мора да донесат, незнам како не изпазарија на најбитната можна позиција, а на другите позиции имаме по 3-4 играчи..
епа најверојатно ги исцица овој долгот и тоа е тоа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
28.260
Поени од реакции
54.337
Сите 4 да ги споиш, еден квалитетен голман не можеш да составиш.
Ќе ги ротира Вујо, на кого му се погоди денот, тоа е тоа :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.617
Што воопшто го донесоа оној од Кувајт ако планираа да го вратат Гогов во екипата. Поред 3 други голмани, тој нема да види минута игра. А ете го, го вратија, и тренира со екипата.
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
9.993
Поени од реакции
21.024
Што воопшто го донесоа оној од Кувајт ако планираа да го вратат Гогов во екипата. Поред 3 други голмани, тој нема да види минута игра. А ете го, го вратија, и тренира со екипата.
Може го донесоа за Маркетинг и ПР.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.632
Поени од реакции
2.617
Може го донесоа за Маркетинг и ПР.
Може, и јас шпекулирав дека тоа може е причината. Ама што го вратија овој Гогов, да му скратат развој. Во секој случај, тешко дека некогаш тој ќе застане помеѓу стативите со овие тројца пред него.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.628
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
399
Поени од реакции
712
Welcome back! :)
Вардар загуби од Еурофарм Пелистер во Супер Купот на Македонија зо резултат 22:31.

Составот на Вардар за натпреварот со Е. Пелистер.
Ристовски
Јагуриновски
Стоилов
Валчак
Моралес
Георгиевски
Карапалевски
Томовски
Гаџа
Талески
Дибиров
Џукиќ
Атанасовски
Ќосевски
Мишевски
Гогов
Автоматски споено мислење:

Многу разочарувачки на почеток... иако бевме без неколку играчи (незнам поради кои причини) требаше да се докажат тие што добија шанса...
Автоматски споено мислење:

(незнам поради кои причини)
Поради правилото за странци било, сега прочитав.
 
Последно уредено:
Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.400
Поени од реакции
3.040

Jankoff

ATP Expert
Член од
4 септември 2019
Мислења
449
Поени од реакции
457
Не играа 4-5ца првотимци не значи ништо мечот од вчера, дури и солидно играа у прво полувреме па потоа се разбрани нивниот голман и избегаа одма на почетокот од второ. Треба да се види цел тим на Вардар па да се даде оценка.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.383
Поени од реакции
2.732
Талески и Вујовиќ ќе биде интересна приказна сезонава :D иако морам да го пофалам имаше некој добри моменти Филип вчера, проблем е неговата игра во одбрана шо му дозволува на противничките играчи без никаков контакт да го поминат ко брз воз, на шо и Вујовиќ едно 4 пати му потенцираше во текот на мечот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.542
Поени од реакции
4.628
Конечно се врати форумчево од мртвите, после 100 години :D. Не знам што се палат луѓе, ја уште кога го видов составот вчера знаев дека губиме. Они скоро у фул состав(само тој од Франција им фалеше мислам), а ние без скоро сите засилувања ( читај бековска линија), ни Кудуз, Гурнбиндо,Кубанецот централен, Тото, нишо. Ова беше свесно изгубен супер куп кој само Вујо знае зошто го пушти. Да се бориш за титула со Карапалевски, Јагуриновски Атанасовски, Гогов не иде.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.383
Поени од реакции
2.732
Конечно се врати форумчево од мртвите, после 100 години :D. Не знам што се палат луѓе, ја уште кога го видов составот вчера знаев дека губиме. Они скоро у фул состав(само тој од Франција им фалеше мислам), а ние без скоро сите засилувања ( читај бековска линија), ни Кудуз, Гурнбиндо,Кубанецот централен, Тото, нишо. Ова беше свесно изгубен супер куп кој само Вујо знае зошто го пушти. Да се бориш за титула со Карапалевски, Јагуриновски Атанасовски, Гогов не иде.
Од македонските играчи Гогов беше најсолиден, имаше доста одбрани во второ.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom