Фан клуб - РК Вардар

Член од
28 јануари 2018
Мислења
1.698
Поени од реакции
5.589

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.593
Не играа 4-5ца првотимци не значи ништо мечот од вчера, дури и солидно играа у прво полувреме па потоа се разбрани нивниот голман и избегаа одма на почетокот од второ. Треба да се види цел тим на Вардар па да се даде оценка.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Талески и Вујовиќ ќе биде интересна приказна сезонава :D иако морам да го пофалам имаше некој добри моменти Филип вчера, проблем е неговата игра во одбрана шо му дозволува на противничките играчи без никаков контакт да го поминат ко брз воз, на шо и Вујовиќ едно 4 пати му потенцираше во текот на мечот.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Конечно се врати форумчево од мртвите, после 100 години :D. Не знам што се палат луѓе, ја уште кога го видов составот вчера знаев дека губиме. Они скоро у фул состав(само тој од Франција им фалеше мислам), а ние без скоро сите засилувања ( читај бековска линија), ни Кудуз, Гурнбиндо,Кубанецот централен, Тото, нишо. Ова беше свесно изгубен супер куп кој само Вујо знае зошто го пушти. Да се бориш за титула со Карапалевски, Јагуриновски Атанасовски, Гогов не иде.
 
Член од
17 август 2014
Мислења
3.577
Поени од реакции
5.480
Конечно се врати форумчево од мртвите, после 100 години :D. Не знам што се палат луѓе, ја уште кога го видов составот вчера знаев дека губиме. Они скоро у фул состав(само тој од Франција им фалеше мислам), а ние без скоро сите засилувања ( читај бековска линија), ни Кудуз, Гурнбиндо,Кубанецот централен, Тото, нишо. Ова беше свесно изгубен супер куп кој само Вујо знае зошто го пушти. Да се бориш за титула со Карапалевски, Јагуриновски Атанасовски, Гогов не иде.
Од македонските играчи Гогов беше најсолиден, имаше доста одбрани во второ.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.529
Поени од реакции
8.000
Од македонските играчи Гогов беше најсолиден, имаше доста одбрани во второ.
Фати некоја топка да, ама мислам дека ми ја конташ поентата.Ама генералната слика е таа. Вујо ако мислел дека нашите ракометари можат да бидат нешто повеќе од краткотрајна замена за некој да одмори ондак се заебал. Мислам дека се надеваше да проба да ги изделка и измотивира за одбрана ама не иде без мозок. За одбрана исто така мора да имаш кликер, и тоа не само индивидуално туку и колективно. Им кажува дека мора да пазат во следен напад на Периќ, овој фаќа топка и одма шутира над Тале без никаков блок без ништо. Тоа е недозволиво. Сепак овој натпревар не беше никаков показател, пред се зошто игравме со смешен ростер, и плус уште е рано. Ќе видиме кога ќе почнат да играат сите. Се надевам дека во Струга веќе ќе почне да игра со пополнет ростер.
 
Член од
27 септември 2015
Мислења
598
Поени од реакции
614
Ќе има пренос од турнирот во Струга?

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.157
Поени од реакции
3.875
Јас пред некој ден во Hype club ги видов Кудуз , Тото и тој голманот новиот (тој по влечки дошол во диско ) :pos:
Пушат цигари пијат немаат гајле ...
Па и некои девојки си ќарија :D

Јас се поздравив со Тото , се чудеше дека одма го знаеме дека игра во Вардар ,интересен лик ми е :)
 
Последно уредено:

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.604
Поени од реакции
2.655
Јас пред некој ден во Hype club ги видов Кудуз , Тото и тој голманот новиот (тој по влечки дошол во диско ) :pos:
Пушат цигари пијат немаат гајле ...
Па и некои девојки си ќарија :D

Јас се поздравив со Тото , се чудеше дека одма го знаеме дека игра во Вардар ,интересен лик ми е :)
Ti cepna nekoja ili samo oni? :)
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
1.323
Поени од реакции
3.795
Леле преносов од Струга, пола кадар фаќа трибина, пола терен. Има ли некој да му каже да зумира? Плус пола утакмица и повеќе без звук одеше.
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.004
Поени од реакции
7.705
:D
Леле преносов од Струга, пола кадар фаќа трибина, пола терен. Има ли некој да му каже да зумира? Плус пола утакмица и повеќе без звук одеше.
ne se tie krivi, ti si kriv sho si zastanal da gledash bashibuzuk turnir rakometen vo struga, realno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom