Фан клуб - РК Вардар

kano

Farang
Член од
27 ноември 2014
Мислења
5.247
Поени од реакции
6.889
Претпоставив дека ќе го земат во Веспрем кога веќе заминал Самба, затоа и прашав, не знаев дали има потпишано со некој клуб до сега.
Не е возможно какви копита се овие од Веспрем, секој што ќе замине од кај нас го прибираат, уште Бутин да го соберат.
skap im e, ima 2 LS osvoeno...
 
Член од
6 мај 2021
Мислења
352
Поени од реакции
655
Колку за инфо, не останува кај нас.
Автоматски споено мислење:

Од следнава сезона ќе играл на позицијата среден бек.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.431
Колку за инфо, не останува кај нас.
Автоматски споено мислење:

Од следнава сезона ќе играл на позицијата среден бек.
Да да новиот Љубо Врањеш да ти бил овој, ама ние да не сме знаеле. Баш се заебавме што го дадовме, со Гаџа ќе беше одличен тандем на центар.
 
Член од
13 август 2019
Мислења
14
Поени од реакции
23
Сергеј направил пак некоја превара со МОК и со салава, прво имале договор да не плаќа клубот ништо за користење, па после испаднало да плаќаме 50% и сега по ново да се плаќа некоја енормна сума и нашиве се на размислување да се враќаат во Борис Трајковски... нема спас од СС....:mad:
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.939
Невидено ѓубре испадна Сергеј. Кога ќе ми текне уште па какви приказни и лигавења продаваше по интервјуа и гостувања на телевизии околу тоа колку он ги сакал Вардар, Македонија и сл. ми се гади!
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.511
Невидено ѓугре испадна Сергеј. Кога ќе ми текне уште па какви приказни и лигавења продаваше по интервјуа и гостувања на телевизии околу тоа колку он го сакал Вардар, Македонија и сл. ми се гади!
Абе бизнисмен. Продава приказни да врти пари. Трагично што многу луѓе го гледаат како некаква жртва.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
1.295
Поени од реакции
2.939
Чиста среќа што Михајло дури и на 70 и кусур години има ентузијазам и способност да се нафати да го води клубот. Од лајната во кои што не стави Сергеј тешко дека и еден Кил ќе успееше да излезе.
 
Член од
11 ноември 2012
Мислења
889
Поени од реакции
1.840
Абе бизнисмен. Продава приказни да врти пари. Трагично што многу луѓе го гледаат како некаква жртва.
Апсолутно, тоа е најтрагично. Што уште има луѓе што го гледаат ко жртва, а он е најголемиот гробар на Вардар.
Да не беше Михајло, немаше да се случи ни импровизирано решение ко што е во фудбалот, туку Вардар ќе заминеш во историјата.
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
402
Поени од реакции
1.585
Апсолутно, тоа е најтрагично. Што уште има луѓе што го гледаат ко жртва, а он е најголемиот гробар на Вардар.
Да не беше Михајло, немаше да се случи ни импровизирано решение ко што е во фудбалот, туку Вардар ќе заминеш во историјата.
Не знам дали е возможно и дали сите спортски дисциплини се сеуште официјално под СД Вардар или се како посебни правни ентитети. Али мислам дека Михајло заслужува да биде претседател и потоа почесен претседател на целото спортско друштво со тоа што го има сработено до сега за промоција на името Вардар. Он да не беше во моментов дефинитивно немаше да има повеќе РК Вардар. Буквално го одржува во живот името во овие времиња каде што гасење беше доста високо на агендата.

Самсоненко како што тргнал нема да ме чуди ако и МЗТ ги избрка од Јане откако ќе изгубат овие локална власт во Аеродром.
 
Последно уредено:
Член од
4 септември 2019
Мислења
684
Поени од реакции
1.021
Јас очекував нешто вакво, прашање на време е кога ќе не избркаат од таму. Нека не вратат во Расадник, нека ја подизградат салата и да згрмиме :D
И јас сум за у К.Вода. Раат место! Нема подобра сала!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.431
Не ти треба официјален веб сајт на клубот кога голман ти е Али Сафар. Идеш кај момакот на инстаграм и си пратиш шо се дешава со тренинзи, со искачанки, географија поновуеш градиво и така.
 
Член од
11 мај 2020
Мислења
104
Поени од реакции
241
 
Член од
17 август 2014
Мислења
2.325
Поени од реакции
2.575
Уште среден бек мора да донесат, незнам како не изпазарија на најбитната можна позиција, а на другите позиции имаме по 3-4 играчи..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom