Фан клуб - РК Вардар

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
На инстаграм клубот има ставено стори од новиот дрес, ист е ко стариот. Спонзори стојат, ватростална, комерцијална банка, и T-home.
Ќе има уште,ќе видиме
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Многу среќа на Вардар во новата сезона, е сега ова е само мое размислување, се си мислам дека требаше уште едно искусно лево крило, па не белким ќе му ја вадат пак душата на Дибиров по скоро 60 минути, има 37 години, дај Боже да игра пак на највисоко ниво, а за Димитриоски не сум сигурен, не добиваше голема минутажа ниту во СЕХА..Како и да е со среќа и на Алушовски! (y)
Прегледај го приврзокот 262116
Tребаше да се повлече 18ката бар неформлано. Исто како што треба да се повлечат 5, 27 и 31 кога тие играчи ќе го напуштат клубот. Ама ок не може тоа да се очекува од клуб/управа кој има кренато на банер дрес со број 87, а истиот број лани го носеше Горошпин, Горпишин како и да беше.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Нејкам да цепидлачам, ама налепницава комерцијална банка ептен ми квари доживљај. Бар да не било налепница, знакот од Комерцијална би бил доволен и боље би изгледало по мене. Исто као што е на Т-home.
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
И прошлата сезона беше истата налепница, само што стоеше под логото на Бет Сити и не доаѓаше толку до израз. Главниот проблем е што боите на логото на КБ се темни, а и црвено-црните на дресот се исто така темни, така што се освен ставање на логото на бела позадина, визуелно би претставувало проблем. Кaj Т-Home е далеку поедноставно, бели букви на црна позадина.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Од двај чекам вечер. Гоцката и неговите прослави на голови ептен ми фалеа!
Сега па у дрес на Вардар, леле...
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
И прошлата сезона беше истата налепница, само што стоеше под логото на Бет Сити и не доаѓаше толку до израз. Главниот проблем е што боите на логото на КБ се темни, а и црвено-црните на дресот се исто така темни, така што се освен ставање на логото на бела позадина, визуелно би претставувало проблем. Кaj Т-Home е далеку поедноставно, бели букви на црна позадина.
Е баш така, не доаѓаше до израз:). Нема везе тоа е што е. И вака и онака убедливо најубав дрес е:) <3
Автоматски споено мислење:

Вечер против Охрид ќе имаме некоја почетна слика за тоа што сме склопиле летово. Од она што можев да го видам вчера ( барем од премиерните мечеви) може да се каже дека и годинава сме број 1 фаворит за титулата во МК.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Е баш така, не доаѓаше до израз:). Нема везе тоа е што е. И вака и онака убедливо најубав дрес е:) <3
Автоматски споено мислење:

Вечер против Охрид ќе имаме некоја почетна слика за тоа што сме склопиле летово. Од она што можев да го видам вчера ( барем од премиерните мечеви) може да се каже дека и годинава сме број 1 фаворит за титулата во МК.
Да
Автоматски споено мислење:

 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Може некој што гледаше ако знае да пише колку одбрани имаа Борко и Кантегрел :D ? Ми сецкаше стално преносов па пола натпревар не го ни видов као што треба.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Може некој што гледаше ако знае да пише колку одбрани имаа Борко и Кантегрел :D ? Ми сецкаше стално преносов па пола натпревар не го ни видов као што треба.
Вкупно шест мислам. И овој французов ми делува ко Малумбрес бр.2..
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Вкупно шест мислам. И овој французов ми делува ко Малумбрес бр.2..
Dobro sea ne možeme da davame generalni oceni i predviduvanja po eden (prv) kontrolen natprevar. Fakt e deka primaše dosta golovi od 9 metara (na moment kao da go gleav Gedban) ali ima dosta vreme pred nego da pokaže što znae. Mene mi padna vo oči forsiranjeto na Borko koj beše teška rupa. Po mene Stevo treba da prai obratno, odnosno Kižič i Kantagrel da bidat so maksimalna minutaža, a ako nemaat den da uskaka Borko, ama jebiga valjda znae što prai Aljušov. Za utakmicava što da se kaže, rutinski, se glea deka uše ne se ni 30% od možnistite. Mora opasno uigruvanje, a posebno vo odbrana kade Vekič ke kora da jade dosta furni leb za da dojde na nivoto koe e potrebno. Ohrid dosta ideše na nego i davaše lesni golovi. Rano e po eden natprevar da se sudi, mislam deka ima štof, samo kolku ke uspee toa Stevo da gi sklopi ke vidime.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.451
Поени од реакции
68.695
Не знам за вас, ама малку ми се приплака кога гледам дека после толку години немаме пробивен бек ко Кара, Циндра или Скубе.
Многу послаби сме од лани.
Вујин пуштил шилесто цице ко шестооделенка по стара програма.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom