Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 март 2017
Мислења
2.057
Поени од реакции
5.558
Толедо беше дефинитивно најпромашениот трансфер у историјата на Вардар. Него ме занима за Јаков Вранковиќ дали е под договор со Динамо Букурешт, или е слободен играч?
Слободен играч е. Го донесоа Хавиер Хумет шпанецон со романски пасош заради новите правила кои им ги наметна федерацијата на негово место и го ослободија Вранковиќ.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.184
Слободен играч е. Го донесоа Хавиер Хумет шпанецон со романски пасош заради новите правила кои им ги наметна федерацијата на негово место и го ослободија Вранковиќ.
Добар е момакот, плус има и искуство. Ме чуди пасивноста на нашиве во врска со него.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Според мене, боље да тргнат по Зеленовиќ, слободен играч, десен бек.
Автоматски споено мислење:

Добар е момакот, плус има и искуство. Ме чуди пасивноста на нашиве во врска со него.
Е, да и овој е топ за нас!
 
Член од
4 јуни 2019
Мислења
90
Поени од реакции
44
Постои некоја шанса за Зарабец или да не летаме многу?
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Сите збориме за бекови, а пикерската позиција е ептен тенка со Столе и Глеб. Глеб е дефанзивец, Столе неможе реално да игра на исто ниво како минатите две години. Очекувам дека управата работи на ова, ама не со младите од Јуниор.
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Сите збориме за бекови, а пикерската позиција е ептен тенка со Столе и Глеб. Глеб е дефанзивец, Столе неможе реално да игра на исто ниво како минатите две години. Очекувам дека управата работи на ова, ама не со младите од Јуниор.
Ваљда сметаат на Атанасовски, кој има талент а и физички предиспозиции(207см, 113кг) за пикер
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Сите збориме за бекови, а пикерската позиција е ептен тенка со Столе и Глеб. Глеб е дефанзивец, Столе неможе реално да игра на исто ниво како минатите две години. Очекувам дека управата работи на ова, ама не со младите од Јуниор.
Двајца пикери ни се сосема доволни.
Како што кажа @Боромире можат да играат и некој наш,како трет.
Глеб може да игра и во напад.
 
Член од
1 август 2015
Мислења
880
Поени од реакции
1.656
Двајца пикери ни се сосема доволни.
Како што кажа @Боромире можат да играат и некој наш,како трет.
Глеб може да игра и во напад.
Јас од Столе годинава не очекувам многу, Глеб е само дефанзивец и за напад е очаен. Не сум сигурен дека сме покриени на оваа позиција.
 
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.475
Поени од реакции
3.539
Јас од Столе годинава не очекувам многу, Глеб е само дефанзивец и за напад е очаен. Не сум сигурен дека сме покриени на оваа позиција.
Оваа сезона имавме 4-ца, ПИКЕРИ ејјјјјјјјјјј......... хахаха
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Не би било лошо уште еден пикер да се донесе, со години играме со три во екипа. И стварно вреди тоа. Столе не игра добро одбрана, а и со тек на години покревок станува. Уште еден не би било лошо. Не мора некој класа, некој за 10 мин да изигра.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Не би било лошо уште еден пикер да се донесе, со години играме со три во екипа. И стварно вреди тоа. Столе не игра добро одбрана, а и со тек на години покревок станува. Уште еден не би било лошо. Не мора некој класа, некој за 10 мин да изигра.
Зошто тогаш клубот би ги потпишувал Атанасовски и Гашовски ако не планирал воопшто да ги игра?

Мислам дека ростерот на пикер е комплетен и нема никаква потреба за дополнителен играч.

А и воопшто останува да чекаат некое поголемо име ако излезе ненадејно слободно во текот на летото (пред се на среден, евентуално на десен бек). Не е некоја тајна дека ги пикираат Зарабец и Карачич. Дали ќе успеат да донесат некој од нив, тешко е да се предвиди. Во спротивно мислам тоа е ростерот, толку се парите...
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Зошто тогаш клубот би ги потпишувал Атанасовски и Гашовски ако не планирал воопшто да ги игра?
Ги држат за иднина. Оваа сезона тешко дека воопшто ќе играта некоја битна утамица тие двајца. Сакам да ги биде, ама неверувам дека ќе играат.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom