Фан клуб - РК Вардар

Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Не би рекол доста пати го гледав како го водеше Еурофарм можам слободно да кажам дека поради него имаа такви резултати какви што имаа со друг на клупа ке беа поуспешни гарантирам.

Они никогаш небеа прв тренер некаде само помошници може e вистинско време на Билјана Црвенкоска да и се даде шанса :D
Клуб никогаш нема да разберам како мешаат со домашни играчи дека требало да им се даде шанса кој е тој параметар по кој се водат . Абе за тоа постои школа и се селектира а и ние ко држава колку мојме да истајме ракометари 1 саглам на 5 години и 3-4 просеци толку е со оние тренери по младински категории шо се клуб бира како ке гради тим не е репрезентацја ова
Не дека небеше и он во право ко ги спореди ама и Тале се покака во Германија али буквално баш на дебито мислам беше го гледав и за клуб ко Балинген може и урна некој рекорд по промашени удари беше очај а и поке би се снашол во друг клуб Металург/Е.Пелистер отколку во Вардар а и одбивен им е на навивачите поголем знак амин дека не му е местото во Вардар. Санталов според мене е Деревен/Киселев левел и толку искрено се надевам дека грешам али ја во него тоа го гледам
Деревен пред повредата беше добар и доста надежен играч и би рекол за 2 класи подобар од Киселев. Талески сигурно е подобар од Киселев пример.
Санталов не сум го гледал.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Санталов не сум го гледал.
Се крена непотребна полемика околу калибарот на Санталов.
Баш пред некој ден се распрашав за него подетално,кај еден од тренерите у Руска лига.
Он бил многу физички силен дечко,многу скочен.
Класичен бек шутер.
Игра и во двата правци.
Има проблеми со прегледност,не ги разработува крилата.
И не се знае како ќе се адаптира на брза игра.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Се крена непотребна полемика околу калибарот на Санталов.
Баш пред некој ден се распрашав за него подетално,кај еден од тренерите у Руска лига.
Он бил многу физички силен дечко,многу скочен.
Класичен бек шутер.
Игра и во двата правци.
Има проблеми со прегледност,не ги разработува крилата.
И не се знае како ќе се адаптира на брза игра.
Исто и Теле е физички опасен со невероватна скочност. Класичен бек шутер :pos:. А за прегледност уопште муабет не праам, крилава мижечки ги фаќаат топките кои им ги сервира :D. Се плашам дека Барса ќе биде побрза од нас и ќе го ангажира пред нас:cautious:.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Исто и Теле е физички опасен со невероватна скочност. Класичен бек шутер :pos:. А за прегледност уопште муабет не праам, крилава мижечки ги фаќаат топките кои им ги сервира :D. Се плашам дека Барса ќе биде побрза од нас и ќе го ангажира пред нас:cautious:.
Санталов е дрво,недоделкано.Доаѓа да расне со тимот.Ќе го видиме.
А Тале е класичен пример за неискористен талент,пропаднат играч на 24 години
Автоматски споено мислење:

@Velgor има кој да ми гледа тафчето,си знаеш ти,ти напишав у порака!
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Сите руски играчи и тренери имаат кажано дека таму ракометот е ептен назад тактички. И овој Киселев викаше дека он научен е да трча и шутира. Никој не го учел одбрана како да игра, и дека шок му било тука колку воиграни комбинации имало.

Овој Санталов го гледав во 2017 во живо, уште тогаш го спомнува. Класичен шутер од 9м, без креативност некоја. Делуваше и спор, нединамичен. Мислам дека и го одби Вардар он тогаш. Па имаше некое интервју, му викале другиве дека добро било тука. Па мислам дека уште пред 2 години потпиша преддоговор со Вардар.

Од тоа што го имам видено, неверувам дека ќе има некој голем успех тука.

Јас Талески не го го сакам или пак да беше клубот појак, би мислел дека не е добра идеа да го зимаат. Ама со оглед кои се алтернативите во екипата, ако може да го донесат, зошто да не. А више се преговара со него.

Дисингер дојде тука со 3 операции на колената, тука ја имаше четвртата. Дали некој сериозно мисли дека тој ќе се врати на некое ниво? Плус ништо не покажа во 2 години во Вардар. Овој Санталов недокажан, без некое искуство, без јаки натпревари. Со оглед на овие двајца, ако може да се има Талески во екипата, океј. Ако можат да донесат некој појак, супер.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.454
Поени од реакции
68.705
Сус бе :D

Темава е срање за читање откако со месеци само се пишуваат шпекулации и се коментираат ракометари кои никако не се поврзани со Вардар. Како муабет во коментари на ФБ пост е темава.
Нека прекине тука муабетот со споредба на двајцата ракометари, мислам дека ја исцрпивте дискусијата. За меѓусебни коментари разменете си пп.
 

RedBlack

Grof
Член од
28 март 2008
Мислења
4.618
Поени од реакции
2.717
Сус бе :D

Темава е срање за читање откако со месеци само се пишуваат шпекулации и се коментираат ракометари кои никако не се поврзани со Вардар. Како муабет во коментари на ФБ пост е темава.
Нека прекине тука муабетот со споредба на двајцата ракометари, мислам дека ја исцрпивте дискусијата. За меѓусебни коментари разменете си пп.
AJ zaklucija temava malce dodeka ne izleze Miho javno da kaze sto kako. Najubavo taka
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
@KosteM ја кога го гледав Крис у живо,у Татран.Го имав истото мислење.Апсолутно.
Али глеј што се деси со дечкото...Така да,ќе покаже времето.
Неможам бе да го сакам Тале,кога знам дека он го мрази Вардар, и нежа 100% да се даде.Па он е Черваров пулен.Со мржња е задоен
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Давам фора да се средат до крајот на денот, ако се продолжи со трачарење, ќе има бајрамски карантин за темава.
дуже разговараме за играч и потенцијален играч на Вардар.Не за Петко-Станко
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Значи горе доле, освен десен и централен бек формиран е тимот.Се гледа дека Михајло е човек од збор. На голманска позиција доволно сме покриени, на лево крило исто така, Чупко може евентуално да добие конкуренција во малиот Костески, на пикер исто сме покриени со Столе и Калараш плус тука е и младиот Атанасовски. Јагуриновски мора да биде 2 опција на десен бек, тука мора Михајло да донесе некој квалитетен бек шутер. На лев бек со Дисингер, Мишевски плус и ако дојде Талески, пола од членовиве на форумот ќе одат на респиратор. Останува уште клучната позиција централен бек. Дај боже да дојде Кара или Зарабец или евентуално тој португалецот. А шанса мора да добијат и Карапалевски и Крстевски, како 2 и 3 опција на централен бек. Шанса би му дал и на малиот Ставревски на десен бек во сеха лига.
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.568
Поени од реакции
8.188
Јаки ми се овие што категорично викаат дека Санталов не веруваат дека ќе се снајде у Вардар, ама затоа Теле зашо да не:)) Само уше ова. Санталов е плафон во однос на Телевски. Многу брзо ќе се уверите у тоа:) Еве ова беше задње од мене на таа тема, не праам више споредби на двајцава. По мене воопшто и немаше потреба ама јебига има напатени душички, другарчиња, роднини на одредени ракометарчиња па мора малце:D
 
Член од
2 август 2017
Мислења
263
Поени од реакции
365
Јаки ми се овие што категорично викаат дека Санталов не веруваат дека ќе се снајде у Вардар, ама затоа Теле зашо да не:)) Само уше ова. Санталов е плафон во однос на Телевски. Многу брзо ќе се уверите у тоа:) Еве ова беше задње од мене на таа тема, не праам више споредби на двајцава. По мене воопшто и немаше потреба ама јебига има напатени душички, другарчиња, роднини на одредени ракометарчиња па мора малце:D
Леле го отече со тој Санталов, аман веќе. Ако потпишал веќе за нас, да е паметен Михајло, па да го однесе на калење во Бутел и така на нив им фали физички јак лев бек.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Јаки ми се овие што категорично викаат дека Санталов не веруваат дека ќе се снајде у Вардар, ама затоа Теле зашо да не:)) Само уше ова. Санталов е плафон во однос на Телевски. Многу брзо ќе се уверите у тоа:) Еве ова беше задње од мене на таа тема, не праам више споредби на двајцава. По мене воопшто и немаше потреба ама јебига има напатени душички, другарчиња, роднини на одредени ракометарчиња па мора малце:D
и ја
 

Kajgana Shop

На врв Bottom