Фан клуб - РК Вардар

Член од
11 јануари 2014
Мислења
489
Поени од реакции
757
Не се криви голманите, толку им е капацитетот.
Криви се од управа што не донесоа барем нормален голман. Ептен некако се занесоа со носење играчи од 17та лига, а притоа да очекуваш да бидат како Милосављев, Мораеш и слично.
Инаку треба да му се даде подршка и на Писонеро, одлично ја води екипата.
Јас сум задоволен со четвртфинале оваа година, реално тоа е максимумот а тоа што се деси лани се дешава еднаш у 100 години.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Не се криви голманите, толку им е капацитетот.
Криви се од управа што не донесоа барем нормален голман. Ептен некако се занесоа со носење играчи од 17та лига, а притоа да очекуваш да бидат како Милосављев, Мораеш и слично.
Инаку треба да му се даде подршка и на Писонеро, одлично ја води екипата.
Јас сум задоволен со четвртфинале оваа година, реално тоа е максимумот а тоа што се деси лани се дешава еднаш у 100 години.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
пред 3 месеци не се знаеше дали ке постоиме...да бидеме реални ваков старт да ни понудеше некој со две раце ќе потпишевме
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.948
Поени од реакции
84.383
А бе во вакви мечеви се докажува победничкиот ментали#тет :D
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.174
Поени од реакции
4.095
Стартот е супер, луѓе се само загрижени за потенцијалот на тимот.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
Не треба целата вина да се префрли на голманите, кои точно дека се просечни досега, но примените голови не се сите ради нивна слаба партија.

Денес сигурно барем 20 гола на Мотор паднаа од зицери. Противниците доаѓаат до 6 метри полесно од вработен у телеком до ВИП карти. И таму треба да си класа голман за да им фатиш зицер, оти си останат сам 1 на 1, без блок, без ништо. Кога сме кај блокот исто, речиси не постои. Криштопанс е единствениот играч во одбрана кој игра на високо ниво сезонава, сите останати се испод просек.

Ако играат ваква одбрана со Кил, плус со оглед на тоа што левата бековска позиција не постои... тешко.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.948
Поени од реакции
84.383
Монпеље подобри од Веспрем.

Ќе биде покољ групава до крај.

Реално треба да бидеме презадоволни ако завршиме меѓу првите три во групава, што некако е и реално ( заедно со четврто место) како резултат.

Ете Порто ги тепаше Киелце, доказ дека нема тука лесни мечеви. До сега имаме 3 победи од кои 2 се на гостински терен. Може баш овие победи да испаднат ептен битнина крај на сезоната.

Вака гледано според претходните сезони некаде 8 победи би биле доволни за топ 3 пласман јас мислам. Ете, до сега 3...плус дома да се победат Мотор и Монпеље..плус две победи против Мешков...тамам сме..на добар пат :D (добро, остајте ме да си ги праам математикиве, забавни ми се :D )

Муабетов ми е, нема простор за нервоза што и да се случи со Кил, фактот што и со ваква игра победуваат дава простор за позитивни мисли, дека тогаш кога ќе дојде битното ќе го покажат најдоброто.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Стартот е супер, луѓе се само загрижени за потенцијалот на тимот.
Па баш поради тоа, не се знаеше дали ќе постоиме па не да се мислат за засилувања,игра на живот и смрт беше. За жал во ракометот трансферите се прават за година до две унапред...јаките играчи практично никогаш не остануваат слободни агенти.Ко што и ние ги договоривме Каљелас и Македа унапред.Веспрем уште прошлата година до договориле Кораљес,за 2020 и Кил,Сагосен за 2020..За осетно да се појачаме у последен момент едино теба да да се распадне некој клуб ко Атлетико Мадрид, или да се најде некој испрдок ко Скубе или Диско... да не зборам и дека не сме финансиски конкурентни на пазарот, и нестабилни во моментов што ги плаши играчите. Понуде те му на Ландин 2 миљона по сезона и пак нема да дојде...има и такви..на пример Кире Лазаров )))))
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Монпеље подобри од Веспрем.

Ќе биде покољ групава до крај.

Реално треба да бидеме презадоволни ако завршиме меѓу првите три во групава, што некако е и реално ( заедно со четврто место) како резултат.

Ете Порто ги тепаше Киелце, доказ дека нема тука лесни мечеви. До сега имаме 3 победи од кои 2 се на гостински терен. Може баш овие победи да испаднат ептен битнина крај на сезоната.

Вака гледано според претходните сезони некаде 8 победи би биле доволни за топ 3 пласман јас мислам. Ете, до сега 3...плус дома да се победат Мотор и Монпеље..плус две победи против Мешков...тамам сме..на добар пат :D (добро, остајте ме да си ги праам математикиве, забавни ми се :D )

Муабетов ми е, нема простор за нервоза што и да се случи со Кил, фактот што и со ваква игра победуваат дава простор за позитивни мисли, дека тогаш кога ќе дојде битното ќе го покажат најдоброто.
Глдеајки го Шего ми се насолзија очиве ....
 
Член од
4 март 2017
Мислења
2.059
Поени од реакции
5.564
Бај д веј, која безосетна глупост е да подигнеш дрес на банер со бр. 87 и после да го регистрираш факинг Горопишин со тој број...
Срамота, исто како што не им текна дека треба да го повлечат бројот 18. Омилен меѓу навивачите, 7 сезони дел од Вардар, 6 титули во лигата, 5 во купот, 4 СЕХА и 2 ЛШ! Што требаше Игор да направи повеќе за клубот? Грам осет нема управата за овие работи.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Нормално е Македонец да очекува дрим тим и победа на секој натпревар од 10 разлика..Tаков ни е менталитетот во секој спорт газиме се пред себе какви фаворити какви глупости..Луѓе дај освестете се имаме 3 од 3.
Предноста кај Кил е тоа што германската лига почна мн рано и се во натпреварувачки ритам и изгледат страшно.А во најбитниот дел од сезоната ќе се закопат самите полека само.Еве ги Киелце вчера еве ги Везпрем денес.Имаме искусна екипа полека но сигурно влегуват во форма,Септември месец е незнам шо очекувате.Знаете и самите лани Калараш и одбраната како ни изгледаше на почеток на сезона а како ни изгледаше на крајот.Полека малку не летајте после да не се каете за коментарите шо ги пишувате во текот на сезоната како лани!!!
 
Член од
19 август 2010
Мислења
3.578
Поени од реакции
8.234
Нормално е Македонец да очекува дрим тим и победа на секој натпревар од 10 разлика..Tаков ни е менталитетот во секој спорт газиме се пред себе какви фаворити какви глупости..Луѓе дај освестете се имаме 3 од 3.
Предноста кај Кил е тоа што германската лига почна мн рано и се во натпреварувачки ритам и изгледат страшно.А во најбитниот дел од сезоната ќе се закопат самите полека само.Еве ги Киелце вчера еве ги Везпрем денес.Имаме искусна екипа полека но сигурно влегуват во форма,Септември месец е незнам шо очекувате.Знаете и самите лани Калараш и одбраната како ни изгледаше на почеток на сезона а како ни изгледаше на крајот.Полека малку не летајте после да не се каете за коментарите шо ги пишувате во текот на сезоната како лани!!!
Коментарот беше со оглед на играчкиот кадар и моменталната форма да се нема преголеми очекувања против Кил, кој игра одлично во овој момент. Реално она четвртфинале( каде имавме екипиште за ова денес) што го игравме со Кил беше тешко. Тепавме тамо еден разлика со голот на Македа на крај, ама дома се мучевме и имавме среќа бидејќи дадовме гол поише на гости така нешо. Тоа не значи дека сме без шанси, далеку од тоа, али добро е да се биде реален некогаш. Пошо после реакциите се како бе од Кил го сркнавме дома, дома ејјј, пациенти ова она, а реалноста е друга. Кил е Кил и има фантастичен ростер. Не е работава дали ќе се каеме, дај боже да се поправат некои сттвари и да продужиме доминантно у ЛШ, дај боже и со ваква партија на голманите да го поминеме и Кил, амаа.... мислам дека тоа не иде така лесно против таква екипа. Ќе видиме на терен као ќе биде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom