Фан клуб - РК Вардар

Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Со оглед дека BetCity ќе биде спонзор на фудбалскиот клуб Монако следниве 2 години, човек да се зачуди како толку проблеми со финансии тука, а се нафаќа Самсоненко да спонзорира клубови кои не се споредуваат во големина со тоа што го има тука.

Не можеме еден бек да донесеме :)
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Со оглед дека BetCity ќе биде спонзор на фудбалскиот клуб Монако следниве 2 години, човек да се зачуди како толку проблеми со финансии тука, а се нафаќа Самсоненко да спонзорира клубови кои не се споредуваат во големина со тоа што го има тука.

Не можеме еден бек да донесеме :)
сите сметки му се блокирани тука!
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Со оглед дека BetCity ќе биде спонзор на фудбалскиот клуб Монако следниве 2 години, човек да се зачуди како толку проблеми со финансии тука, а се нафаќа Самсоненко да спонзорира клубови кои не се споредуваат во големина со тоа што го има тука.

Не можеме еден бек да донесеме :)
Дали сериозно некој уште мисли дека Самсоненко свои пари троши во Вардар :LOL:

Не си го губете времето со вакви теми, имате добра екипа и уживајте во уште една добра сезона (иако би ги спуштил малку очекувањата јас, минатата е еднаш во 100 години, тоа не се повторува).

А инаку гледам барате бекови, јас како што гледам имате 8 (Криштопанс, Толедо, Скубе, Атман, Дисингер, Горбок, Кукуловски и Карапалевски). Тоа е сосема доволна бројка за да се истера цела сезона. Е сега ако некој од овие не ви е доволно квалитетен, тогаш треба зголемување на буџетот (што се сомневам дека е реално), но и ослободување на овие играчи. Нема полошо од чување играчи во екипата кои не планирате да ги играте.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
2.173
Поени од реакции
4.094
Дали сериозно некој уште мисли дека Самсоненко свои пари троши во Вардар :LOL:

Не си го губете времето со вакви теми, имате добра екипа и уживајте во уште една добра сезона (иако би ги спуштил малку очекувањата јас, минатата е еднаш во 100 години, тоа не се повторува).

А инаку гледам барате бекови, јас како што гледам имате 8 (Криштопанс, Толедо, Скубе, Атман, Дисингер, Горбок, Кукуловски и Карапалевски). Тоа е сосема доволна бројка за да се истера цела сезона. Е сега ако некој од овие не ви е доволно квалитетен, тогаш треба зголемување на буџетот (што се сомневам дека е реално), но и ослободување на овие играчи. Нема полошо од чување играчи во екипата кои не планирате да ги играте.
Сме го дискутирале сите тоа, дека се сомневаме дека се негови парите. Ама, јас се сомневам дали се негови и парите што одат во ЦСКА Москва и Монако.

А за бековите, избриши ги нашите двајца, зошто тие нема да влезат во игра. Толедо повреден, Атман, Дисингер и Горбок, стакло играчи. Затоа се бара уште некој бек.

Инаку, французиве ни лежат, очекувам полн плен денес.
 
Член од
5 април 2013
Мислења
3.311
Поени од реакции
6.533
Сме го дискутирале сите тоа, дека се сомневаме дека се негови парите. Ама, јас се сомневам дали се негови и парите што одат во ЦСКА Москва и Монако.

А за бековите, избриши ги нашите двајца, зошто тие нема да влезат во игра. Толедо повреден, Атман, Дисингер и Горбок, стакло играчи. Затоа се бара уште некој бек.

Инаку, французиве ни лежат, очекувам полн плен денес.
Ако не планирате да ги играте нашите зошто воопшто ги имате во екипата? За ЛШ + СЕХА + домашно првенство требаат 7, максимум 8 бека.

Мене ако ме прашаш екипата можеби не е склопена на ниво за нова титула, но е сосема солидна. Единствена болна точка е Горбок кој по повредата реално треба и самиот да сфати дека време е во тренер на младинска школа да се прекомандува, му поминаа годините за ракомет него, моментално ни за во Пролет не е, а не за Вардар. Ама ако ги задржувате Горбок и Кукуловски нема логика да носите друг бек.

Најголемата глупост на нашите екипи е што прават ростери од по 25 играчи во ракомет. Видете ги сите германски, скандинавски, француски и слични екипи ниту една нема повеќе од 18-19-20 играчи. Па дури и да е болница во екипата патуваат со 13-14 играчи на гостувања ако треба. Нелогично е да се чуваат играчи кои ќе одиграат под 700-800 минути во сезона...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Нелогично е да се чуваат играчи кои ќе одиграат под 700-800 минути во сезона...
Уште по нелогично е да се надеваш на добри резултати каде што пола прва постава ти е со стаклени нозе. Не сме ние германци, 1-2 лоши повреди во лош тајминг и отиде цела сезона.
 

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
Дали сериозно некој уште мисли дека Самсоненко свои пари троши во Вардар :LOL:

Не си го губете времето со вакви теми, имате добра екипа и уживајте во уште една добра сезона (иако би ги спуштил малку очекувањата јас, минатата е еднаш во 100 години, тоа не се повторува).

А инаку гледам барате бекови, јас како што гледам имате 8 (Криштопанс, Толедо, Скубе, Атман, Дисингер, Горбок, Кукуловски и Карапалевски). Тоа е сосема доволна бројка за да се истера цела сезона. Е сега ако некој од овие не ви е доволно квалитетен, тогаш треба зголемување на буџетот (што се сомневам дека е реално), но и ослободување на овие играчи. Нема полошо од чување играчи во екипата кои не планирате да ги играте.
Голем дел од парите се негови,останатото е од партнерство.Глупост е,според мене,да гледаме на него РК,и ФК како политички проект.Политички проект е тоа што му се блокирани сметките,и запрени проектите,во знак на одмазда,за некој "гревови" од минатото,за кој нема доказ а само сомнеж.Кај руските олигарси,нема емоции,кон одредени луѓе и структури.Инаки,Раул,Штербиќ,Душебаев,Терзиќ,Македа,Кањелас,се донесени и плаќани,со негови - странски пари, поточно од Латвија, од латвиски сметки. Го знам човекот уште пред да се појави во Македонија,и знам колку тежи,бет-сити е само гранче од неговиот холдинг.
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
1.895
Поени од реакции
717
Тешко со оваа одбрана да догураме годинава, премногу непокриен простор. А и Гедбан до сега... (n)
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Под итно нов добар голман Вардар да си земе, вака секој меч по 30 и повеќе голови ќе се примаат..и лево крило, нема белким по 60 минути да се троши Дибиров во Лига на шампиони...
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.332
Поени од реакции
27.890
Навикнавме на Штербик и Милосављев, ама овој Гедбан у Пролет да отиде втора постава ќе биде. Не знам по кој пат Гедбан зима место пред Кугис, ама мислам дека сеуште немаме прв голман па цело време се ротираат. Најслаба позиција ни е голманот. Џабе се и 10 џинови кога Гедбан рипа ко мајмун, а 10 голови му ги дадоа под нозе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom