Фан клуб: Пелистер!

Член од
8 октомври 2015
Мислења
881
Поени од реакции
2.467
Како член на управен одбор од страна на Таскфорс ќе влегвал и Топот, бивш ракометен голман, зет на газдата на Тф. Ова е масло на Мац кој со својата харизма моментално владеј во градот. Дали сето ова ќе биди во ред, ќе почекаме да кажи времето.
Три години чекаме на титула и празни ветувања, во најслабата конкуреција во макбаскет историјата. Уште се чудам за 1/4финалето со Феникс, барем на куп да се израдвавме. Од наредна сезона нема да е исто, Работнички полека но сигурно креват на горе, а Мзт ќе бидат научна фантастика.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
4.996
Споредбата ти е иста како пред 2 и 3 години кога во ракометот се надевавме дека Пелистер ќе биди пред Вардар и ќе земи титула, а знајш сигурно со буџет и ростер како беа екипите, така и сега....

За другото step by step ;)
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Знајш која ќе е реалноста после оваа сезона ?

КК Пелистер во долгови, извалкано име од местење утакмици, излажан народ и 4 сезони втори.

А Мац во Маџари главен тренер кога ќе играат Прва Лига.
Автоматски споено мислење:

Ако викаш step by step еве ти давам 5 години рок дека Пелистер нема да е шампион за 3500 евра.
Ti em parajlija golem so kladbite em struchnjak golem te gledam se znajsh tuka da pisis ama bitno bojkotirash ne odish na utakmici.
 
Член од
27 март 2023
Мислења
16
Поени од реакции
18
Ако сакате да има успех мац мора аут да е, слободно ќе ви остам контакт од лица во Охрид да се информирате кај шо клубот го пропадна за неполни 3 сати состанок и после како имаше обиди во општината да го превземи истиот клуб за да има корист како шо пробал и овде да има,да го донесе тф ама без цел не го носи тој,да сме реални никој ништо не прај нешто ако нема корист од него.
 
Член од
1 октомври 2020
Мислења
38
Поени од реакции
103
Taskforce so 100 000 eur ili 10 000 evra mesecno stana gazda na klubot so pretsedatel i mnozinstvo vo uprava..

Ne e ni sponzor, pokrovitel e vo dogovorot a go dobiva klubot. Ako se zaibteresirani zosto ne si zemat akcii kako rk i cista smetka. Amaaaaaa ima druga shema, cermat scenario dzabe se radvate na tf..
 
Член од
19 февруари 2013
Мислења
70
Поени од реакции
145
Оваа година многу послабо го правев Пелистер, се до утакмициве со МЗТ, и можам комотно да кажам дека лани имавте за скалило појак состав, поготово странците. Околу Мац и целата ситуација не знам колку ќе се сетите дека пишувавме и лани околу серијата дека во клубот имате чирови, истото се префрли па и појача годинава. Оваа година повеќе од јасно е кој ќе е шампион, а за наредна и буџетите, МЗТ пак ќе има минимално милион, Работнички доста појако од годинава, а по некои чаршиски причи и Охрид, али по целава состојба со играчи Господ нека ни е на помош на сите клубови, шампион ќе биде тој што ќе убоде најјаки странци
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.016
Поени од реакции
7.737
a sho misliste taskforce sila e da se rasfrla shampionska ekipa da praj :LOL: ebivetar reshenie da se reci ete najdeno nekakva nepoliticka varijanta a i tie ulajte vo kosharka vo mk da frlas para teshko niv
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Abe prajte novi profili da komentirate protiv Pelister i Mac oti ve nateraja 2ca budali da go prajte to site znajme koj se tie 2ca... Vi se chudam na mozoko supliv :pos::pos:
Автоматски споено мислење:

Непланирам да одам да шлукам за некој кој 2 пати ми се јавува да ми се заканува.

И не сум парајлилја ич само гледам шанса да се напрај некоја пара :icon_lol: .

Таа е реалноста ја пратам кошарката веќе 4та година интензивно.

Дали излажав нешто во мојте ставови? Дали не се наместија минимум 4 утакмици? Имаше докази за тоа и уплати?

Има втор клуб кај што е газда во Маџари? Другата година му завршува договорот и кога ќе фаилни ќе си оди таму да си биди газда и тренер.

Ако нешто од ова неиспадни вака или Пелистер освој трофеј јавно ќе се извинам на кој треба дури и нему лично ќе му се извинам и ќе му пуштам рака.
druzhe, Mac reche deka ne te ni poznava ne pa da ti se ima javuvano tebe da ti se sili. Ajde daj brojo od call history da vidime koga ti ima zvonato tie 2 pati jas ke potvrdam javno deka e toj brono na Mac ako e vistina.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
A kaj spomnav gore koj mi se zakanva? Od kade so iminja na forum? Nemam posocheno direktno nikoj tuku lugje od klubot.
Screenshot_20230602_181710_com.huawei.browser_edit_278449538338569.jpg
Автоматски споено мислење:

A kaj spomnav gore koj mi se zakanva? Od kade so iminja na forum? Nemam posocheno direktno nikoj tuku lugje od klubot.
Celo vreme pisis protiv Mac i so to posochvash deka toj ti se javil da ti se zakani a toj se smej veli deka ne te poznava. Ajde daj brojo sho ti zvonrshe jad lichno ke ti kazham na koj e javno.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Nema sloboda na govor ? To e moeto mislenje za kosharkata, po edna godina kje vidime koj e vo pravo a koj ne e. Neznam od kade so iminja samo
Автоматски споено мислење:

I nemam spomnato ime, i da odish pogore kje vidish deka citiram “ lugje od klubot dzvonat”.
E ajde ako nejkjish javno ako ti e straf da kazish pisi mi privatna poraka koj se tie sho ti zvonat jas ke te zastitam od niv ako si navivach ti. Daj go brojo i jas za 2 minuti ke najdam koj e i ke te zastitam od niv ako si vo pravo.
 

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.231
Поени од реакции
4.996
Од партија пуштени на најјако :D
Како шо беше порано, секој член 3 нови да предложи, овде со 3 нови јузери :kezec:
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
319
Поени од реакции
230
Ako moja noga barem na 1 den vpartija ima stapnato da me ubiesh kaj kje me najdish vgrad.

I nepobarav pomosh tuka da me zashtitva, obavestiv nareden povik deka kje bidi snimen i prijaven.

Neka zavrshi diskusijata tuka oti nikoj nepishi za inaet i protiv klubot. Site sme navivachi tuka, po 1 sezona ajde da naprajme muabet koj e vo pravo i na koe mesto kje sme vo ligata.
Ushte ova i nema sho da diskutirame pokje. Ako ne si navivach ako ne idish na utakmici zoshto na forum samo referati i na fb referati protiv site??? Ti koj si greg popovic pa se znajsh??? Ne ni trebat takvi navivachi nas tuku ni treba nekoj sho ke dojdi v sala da ne podrzhi igrame FINALE. Neshto nezamislivo za nekoj lugje. Bidi pozdraven i da, ke prajme muabet ke vidime (na normalen nachin ne e ova zakana da ne snimash i tuka nema potreba).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom