Фан клуб: Партизан!

А

Аернло

Гостин
Последнава песна на Гробари земен е ритамот од на Комити
Него ај он топик
ДА не беше судијата може ќе победеа, супер атмосфера ама можеа играчите повеќе, ај следната година може ќе постигнат подобар успех
:pos::pos:?

Дај ајде кажи барем кој ритам е и која песна зошто не гледав ја?
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Атмосфера топ,судење јок :jaj::jaj: ГЕЈЛАДЦИНЕ УМРЕНИ ДО ТОЛКУ ДА БИЛЕ :pusk:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Тоа е реално,Партизан има млад тим,талентиран,но толку е.
Кошаркарите преку целата сезона покажаа игра со срце,така се бранат боите за клубот!!!
 
I

InF3cTeD

Гостин
аууу судиите не изедоа со се коски мамата нивна скапана....ама гробари ја направија атмосферата ТОП свака им част....
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Нема потреба од разочарување,овој млад тим на Партизан нема доволно искуство за вакви натпревари,додека ЦСКА последните неколку години е редовен учесник на фајнл фор,а е и актуелен европски првак...Новица-Убица беше неверојатен денеска,сам се бореше ама немаше подршка од речиси никој друг,Трипкович можеби најслаба партија додека е во Партизан,Лазми исто така,нешто направија Тепич и Рашич ама не доволно за победа над ЦСКА...Атмосфера која може само да се сонува,но кога се во прашање Гробари се' е можно,цел натпревар не престанаа да го бодрат Партизан...осеќам дека ќе има некоја казна бидејќи фрлаа секакви предмети по судиите ама ЈБГ :toe:

П.С Ако знае некој да ми одговори што беше тоа плавиот транспарент БББ Сисак...дали е можно да е Бед Блу Бојс???
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Да и јас приметив ама не знам што беше со транспарентот.
Ми смо ГРОБАРИ најјачи смо најјачи.
 
I

InF3cTeD

Гостин
П.С Ако знае некој да ми одговори што беше тоа плавиот транспарент БББ Сисак...дали е можно да е Бед Блу Бојс???
аиии БББ и Гробари заедно....колку и да сакам да верувам неможам....тие се тепаат меѓу себе а не па заедно да навиваат....кузнае шо значел тој транспарент
 

Кавадарчанец

Бадр Хари фан
Член од
18 декември 2007
Мислења
4.156
Поени од реакции
28
Мало објаснување за трансот на БББ секој одземен транспарент на некоја противничка навивачка група се истакнува наопаки и за тоа плавиот транс на БББ кој беше закачен најверојатно е одземен од Гробарите па сеа ете го прикажуваат на својата трибина и на телевизија за да ги фрустрираат Хрватите т.е у случајов БББ.:salut:
 

FamilyAerodrom

1996/97
Член од
2 февруари 2009
Мислења
283
Поени од реакции
7
Мало објаснување за трансот на БББ секој одземен транспарент на некоја противничка навивачка група се истакнува наопаки и за тоа плавиот транс на БББ кој беше закачен најверојатно е одземен од Гробарите па сеа ете го прикажуваат на својата трибина и на телевизија за да ги фрустрираат Хрватите т.е у случајов БББ.:salut:
Иииии колку се разбира дечково у пичку матер еј!! ...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:pos::pos:?

Дај ајде кажи барем кој ритам е и која песна зошто не гледав ја?

Земена од Комити??:pos2::pos2::pos2::pos2:МЕ ИЗНАСМЕА ЕЕЕЕЕЈ:pos2::pos2::pos2:
Тој транспарентот што беше во врска со БББ земен е пред неколку дена во акција на дел од Гробарите,РЕСПЕКТ!!!!
А судиите,мајката нивна не уништија на лице место,не ни дозволија игра да развиеме туку само цело време свирчето во уста им беше и само свиреа без врска.Како не го утепаа тој едниот судија педерот кога го погодија со паричка не знам јас
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Земена од Комити??:pos2::pos2::pos2::pos2:МЕ ИЗНАСМЕА ЕЕЕЕЕЈ:pos2::pos2::pos2:
Тој транспарентот што беше во врска со БББ земен е пред неколку дена во акција на дел од Гробарите,РЕСПЕКТ!!!!
А судиите,мајката нивна не уништија на лице место,не ни дозволија игра да развиеме туку само цело време свирчето во уста им беше и само свиреа без врска.Како не го утепаа тој едниот судија педерот кога го погодија со паричка не знам јас


:pos::pos::pos:Како бе да го утепат со паричка....иначе стварно судиите не беа на нивото на задачата денеска ама :toe: одиме напред и освојување на домашно првенство и НЛБ лига...:smir:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
:pos::pos::pos:Како бе да го утепат со паричка....иначе стварно судиите не беа на нивото на задачата денеска ама :toe: одиме напред и освојување на домашно првенство и НЛБ лига...:smir:
:pos2::pos2::pos2:Не ми беше тоа мислењето,туку тој судијата што го мавнаа со паричката како не го утепаа со нешто друго:pos2::pos2::pos2:
 
Член од
27 мај 2008
Мислења
164
Поени од реакции
29
Хвала Дулету хвала кошаркашима на одличним партијама ове сезоне, ипак и неке други ствари су утицале на овај резултат, но вратимо се ми на ову боранију тј. на НЛБ лигу и домаће првенство.
 

BoR4e

Manchester United
Член од
28 февруари 2008
Мислења
2.384
Поени од реакции
36
ај некој ако сака нека стаа некоо клипче од вчера
 

Tomasino

За својот народ и за тебе, морав јас да робувам.
Член од
19 март 2009
Мислења
9.250
Поени од реакции
19.533
http://http://www.youtube.com/watch?v=QhDZ91hST-w

Не сум навивач на Партизан,ама за оваа атмосфера (не само за оваа ,туку и за сите утакмици во Евролигата odigrani vo Belgrad последните сезони)ќе кажам само-Секоја Чест Гробари-Respekt!:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom