Фан клуб: Партизан!

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
На која фора Најџел Вилијамс Гос? Мута направи страшна селекција за разлика од Џиле...
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
На која фора Најџел Вилијамс Гос? Мута направи страшна селекција за разлика од Џиле...
Кружи приказна дека Жељко Обрадовиќ играл голема улога во доведувањето на Вилијамс. Рашковиќ им е менаџер и нему и на Вилијамс.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
На која фора Најџел Вилијамс Гос? Мута направи страшна селекција за разлика од Џиле...
Знаеш ли кд га е Мута селектираја Госа?:pos:

На Жељкову препоруку момак е дојден,ако направим БУМ у прву сезону,а не е далеко од тој Фенер ке га купи следеќу,значи ем квалитетан играц,+ паре од продажбу.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Еве веќе скоро цел ден помина од победата и освојувањето на првиот трофеј после цели 4 години и не можам а да не напишам збор два за Новица. Поминале безброј играчи низ Партизан, играчи кои со својот квалитет биле подобри од Новица ама такво срце и таква љубов и приврзаност е нешто единствено. Буквално Новица ти е како навивач да влетел на терен кој одлучил последниот атом на сила да го остави на теренот и да помогне на саканиот клуб. Еден од оние капитени кои тоа навистина се!

“Ми чемо остати пуног срца и поносних лица, да ширимо мит од једном дечку кога смо звали УБИЦА!“

 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Ајде со сите сили сега на Плзен да се пројде и направи една од најдобрите сезони за ФК од 2000та па навака а за лигата ептен тешко ќе биде и да се стигне Звезда тука сум песимист
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Ајде со сите сили сега на Плзен да се пројде и направи една од најдобрите сезони за ФК од 2000та па навака а за лигата ептен тешко ќе биде и да се стигне Звезда тука сум песимист
Друже овој е фан клуб на КК Партизан, а не на фудбалски клуб :D
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.486
Поени од реакции
16.130
Противнику нестане
осмех са лица
када у игри улази
Новица Величковиќ УБИЦА
 

Kajgana Shop

На врв Bottom