Фан клуб: Партизан!

Член од
18 септември 2011
Мислења
5.432
Поени од реакции
5.555
Вил Хачер аааааааа!!!!

@CaptainClutch не знае Наркос а?
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850

Институција!
21 век, само на денот на утакмицата се продаваат карти. Организација ужас.
Лукович ги исполепи маливе, Хечер у старт реков дека е машина, плус и влезе во ритам ради јака атмосфера.
 
Член од
29 ноември 2014
Мислења
985
Поени од реакции
3.899
Вил Хечер без конкуренција ке ни биде најдобар играч оваа сезона. Врабац има страшни предиспозиции, уште шут да има и топ играч може да стане, ама јбг има блокада во главата, се гледа дека игра со страв. Ни фали тежок центар.
Во преговори сме со Владимир Драгичевиќ, кој каде и да играл не играл под 500к, ама се преговара кај нас да игра за 150к, пошто е голем Гробар...
А се спомнува и доаѓање можеби и на Павловиќ...

Мислам дека домашниот терен на Партизан ке биде неосвоива тврдина, освен можеби за Ѕвезда и Будуќност, да видиме прво како ке изиграат со појаките екипи...


АЈМО МИ!
ЈЕБАЧЕ ВАС ЛУДИ БИРЦА!
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Кажа ја ичер дек смо у преговори сс Драгиќевиќа, Павлака би бија добар да дојде, ннннаркоман од 0 до најкључнога играча, Хачер немам речи, Вања дете уозбиљи се[DOUBLEPOST=1475869004][/DOUBLEPOST]
Вил Хачер аааааааа!!!!

@CaptainClutch не знае Наркос а?
Бато прво полувреме не знаеше куде се наваѓа, друго куцање, блокаде, скокови, подсети не на онога Луковиќа што играше у Куманово ;)
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Не треба Саша моментално, сигурно е во полоша форма и од Новица, а уште едно големо его и авторитет не треба на моменталниов тим. Драгичевич е добар, ама и он е како Мајсторович на некоја меѓупозиција 4/5, па може да се направи гужва доле на позиција 4. Подобро би било класичен центар, Урош не може повеќе од 15 минути да игра во ниеден случај, ама сигурно ќе биде дај шта даш ситуација и најпаметно би било да си дојде Драгичевич.
Вања одличен сезонава, ваљда ја тргна таа психичка блокада и ќе се ослободи од притисокот па ќе игра порационално.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
Све е супер брат, слажем се 5 ке ни треба некоја да дели минуте сс Мајстора и Луковиќа и можда 3 Врапче не ми е сигуран до толко
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
ХЕЧЕР е играчиштеееее!

Луковиќ не закуца ни 1х не му дизај цену:D

Ако е он најбитан онда до курца,да се угасимо у исти тренутак:)

За Драгичевиќа е тачно дека се шушка,али шансе да потпише су помали од 10 процента ( не ми работи тој дугме на тастатуру,као ни друга заграда ]

За Павловиќа не е тачно дечко погоре што напиша,значи нема никакав контакт сас њега.

Робинсон полка га губи кредит,ако најдемо некоју бољу замену ке биде супер.

Неопходан е играч на 5,ако сакамо да претендирамо за највисок пласман.

Новица ке биде ОК не сумњам у њега.

И за крај,Стевче 300 миле мајке да ти ебу,го*но политичко,ке печалиш к*р мој, ке има само 200-300 Гробара и 100 пријатела на клуб на КСК меѓу кои и најблизак род на играчи.

Зш реално да причамо ретко кој може да издвои 300 ден + пут,за мене не е проблем,ама нажалост многи други ке бидев спречени кои стварно не можев толко да си дозволив.
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Ајде да се вклучам и јас на темава. Почетокот на сезоната подобар од очекуваното.

Хачер е навистина полн погодок. Сме немале ваков плеј уште од Бо. Вања конечно покажува знаци на живот. Ратковица ми е откровение на сезоната за сега. Синоќа немаше добра утакмица али дечкото е навистина плеј во правата смисла на зборот, ни фалеше играч како него во претходните неколку сезони.

Ни фали тешка петица. Мајстор и Лукович се добри али дефинитивно ни фали месо во рекетот. Со уште една петица и плус подобар Робинсон (или негова замена) можеме да им ги поматиме сметките на циганите.

Убица не е у форма али ќе се среди тој не сумњам. Бирча добар. Андрич и Врабац се добри role играчи.

Ова е можеби еден од послабите ростери во последните години ама Џиле може да го извади максимумот така што немам грижи. Идеме у понеделник до 4-0.

Инаку, кој ќе оди на утакмицата? Јас одам 100% па да прашам кај ќе бидеме ние Гробарите за да знам за кај да купувам карти.
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.453
Поени од реакции
15.992
ХЕЧЕР е играчиштеееее!

Луковиќ не закуца ни 1х не му дизај цену:D

Ако е он најбитан онда до курца,да се угасимо у исти тренутак:)

За Драгичевиќа е тачно дека се шушка,али шансе да потпише су помали од 10 процента ( не ми работи тој дугме на тастатуру,као ни друга заграда ]

За Павловиќа не е тачно дечко погоре што напиша,значи нема никакав контакт сас њега.

Робинсон полка га губи кредит,ако најдемо некоју бољу замену ке биде супер.

Неопходан е играч на 5,ако сакамо да претендирамо за највисок пласман.

Новица ке биде ОК не сумњам у њега.

И за крај,Стевче 300 миле мајке да ти ебу,го*но политичко,ке печалиш к*р мој, ке има само 200-300 Гробара и 100 пријатела на клуб на КСК меѓу кои и најблизак род на играчи.

Зш реално да причамо ретко кој може да издвои 300 ден + пут,за мене не е проблем,ама нажалост многи други ке бидев спречени кои стварно не можев толко да си дозволив.
ХЕЧЕР е играчиштеееее!

Луковиќ не закуца ни 1х не му дизај цену:D

Ако е он најбитан онда до курца,да се угасимо у исти тренутак:)

За Драгичевиќа е тачно дека се шушка,али шансе да потпише су помали од 10 процента ( не ми работи тој дугме на тастатуру,као ни друга заграда ]

За Павловиќа не е тачно дечко погоре што напиша,значи нема никакав контакт сас њега.

Робинсон полка га губи кредит,ако најдемо некоју бољу замену ке биде супер.

Неопходан е играч на 5,ако сакамо да претендирамо за највисок пласман.

Новица ке биде ОК не сумњам у њега.

И за крај,Стевче 300 миле мајке да ти ебу,го*но политичко,ке печалиш к*р мој, ке има само 200-300 Гробара и 100 пријатела на клуб на КСК меѓу кои и најблизак род на играчи.

Зш реално да причамо ретко кој може да издвои 300 ден + пут,за мене не е проблем,ама нажалост многи други ке бидев спречени кои стварно не можев толко да си дозволив.

Капетане и 1000-дарку да гу стави карту ке иду због Партизана, а иначе последњи да су му што ке ги земе и он и цела управа на врапци[DOUBLEPOST=1475937524][/DOUBLEPOST]
Ајде да се вклучам и јас на темава. Почетокот на сезоната подобар од очекуваното.

Хачер е навистина полн погодок. Сме немале ваков плеј уште од Бо. Вања конечно покажува знаци на живот. Ратковица ми е откровение на сезоната за сега. Синоќа немаше добра утакмица али дечкото е навистина плеј во правата смисла на зборот, ни фалеше играч како него во претходните неколку сезони.

Ни фали тешка петица. Мајстор и Лукович се добри али дефинитивно ни фали месо во рекетот. Со уште една петица и плус подобар Робинсон (или негова замена) можеме да им ги поматиме сметките на циганите.

Убица не е у форма али ќе се среди тој не сумњам. Бирча добар. Андрич и Врабац се добри role играчи.

Ова е можеби еден од послабите ростери во последните години ама Џиле може да го извади максимумот така што немам грижи. Идеме у понеделник до 4-0.

Инаку, кој ќе оди на утакмицата? Јас одам 100% па да прашам кај ќе бидеме ние Гробарите за да знам за кај да купувам карти.
Друже Ротквица ичер беше урочен и затој слабо игра :P Иначе земи за блок 1, 2 или 3 ;)
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Друже Ротквица ичер беше урочен и затој слабо игра :P Иначе земи за блок 1, 2 или 3 ;)
Пошто идам од Струмица, мислиш дека ќе можам да купам карти на врата или пак у понеделник пред утакмица?
 

Cappie

Vincere non è importante: è la sola cosa che conti
Член од
29 мај 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
307
Пошто идам од Струмица, мислиш дека ќе можам да купам карти на врата или пак у понеделник пред утакмица?
Ќе можеш 100%, секако пола сала празна ќе биде :) Идам и јас на тие блокови, со МЗТ бев со другарка шо е за нив и болно грло, али понеделник треба да се пее :)
 
Член од
25 мај 2016
Мислења
419
Поени од реакции
663
Ќе можеш 100%, секако пола сала празна ќе биде :) Идам и јас на тие блокови, со МЗТ бев со другарка шо е за нив и болно грло, али понеделник треба да се пее :)
Супер значи да не се секирам. Ќе носам јас на утакмицава семејство што само се пресели во Скопје од Австралија да им покажам што значи вистинско навивање. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom