Фан клуб: Партизан!

Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Како што најавив сигурна и рутинска победа!Вестерман и Кинси одиграа одличен меч,а и Мусли коначно покажа знаци на живот со дабл-дабл од 10 поени и исто толку скока.

qazwsxedc


Нема да ми е криво ако изгубиме од МЗТ,бидејќи тоа е наш клуб и секогаш навивам за МЗТ,само не во случај со Партизан.

Andrej_MKD

Можеме да се организираме заедно да одиме во Евролига.Поздрав.
Обавезно, само да дојде време. Поздрав
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Ако праите некои договори од тука кажете, може да се отиде до BG на некоја Евролигашка или со МЗТ.:D
 
D

dagau

Гостин
Ќе има организирано одење за Пионир на домашните утакмици од Евролигата? Посебно за тие со Барса и ЦСКА би имало интерес...
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Па може 4-5-на да се организираме со некое авто и да идеме.Јас ке можам да обезбедам карти,а авто имам,ама не сум положил уште:pos:
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
газење против Мега Визура..Ветерман игра супер доста го подобрил шутот од поле.

 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Вестерман доста добар шут последните 2 утакмици т.е целата надворешна линија е одлична дури и Дало игра добро, но високите играчи слабо особено 5ките. Денеска Варда и другиот центар што заедно се 300 кг се утепаа од скокање и скокови, Шалич некако доста исплашено делува се надевам дека да биде нов Џекич.

п.с За Евролига ако има нешто организација сметајтеме и мене без разлика против кој и да било тим
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Добра утакмица синоќа одлични 3/4 и како што се очекуваше пад во 4/4 и баш за толку малку и ја изгубивме утакмицата.Мада ништо страшно партизан и не треба да бара победа во дуелите со барса туку со Будивелник и Нантер мада 100% сум сигурен дека во арена ке газиме и еден од големиве (мислам на фенер,цска,или барса)
 

Cuore |nter

inter4life
Член од
14 јануари 2010
Мислења
504
Поени од реакции
140
Дечки и фазава по групи оваа година ќе се игра во Арена?
Нема веќе Пионир?
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Добра утакмица синоќа одлични 3/4 и како што се очекуваше пад во 4/4 и баш за толку малку и ја изгубивме утакмицата.Мада ништо страшно партизан и не треба да бара победа во дуелите со барса туку со Будивелник и Нантер мада 100% сум сигурен дека во арена ке газиме и еден од големиве (мислам на фенер,цска,или барса)
Слаба утакмица, Партизан може да жали за поразот, тешјо ќе ја начека Барса со толку лоша игра. Партизан имаше сигурно преку 15 изгубени топки, одбрана играа добро на моменти. За почеток на сезоната и не е така лошо, вака добро отварање на сезона нема одамна.
Проблем се центрите кај Партизан(Мусли особено), вчера се утепаа со обиди за асистенција од 4ка на 5ка и обратно, штета што надворешните играчи не успеаа да искористат :)

п.с Од каде информации за Арена?

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Дечки и фазава по групи оваа година ќе се игра во Арена?
Нема веќе Пионир?
Не, Звезда игра таму а Партизан доколку помине во следните групи ќе игра натаму во Арена.

Вчера доста тежок меч, ме радува солидната одбрана што ја играат против една Барселона и доста ја намачија..

потег на вечерта
 
Член од
24 мај 2012
Мислења
104
Поени од реакции
44
Само не се надевајте дека лесно ке ги добиеме Будивелник и Нантер.
 
Член од
20 август 2012
Мислења
1.426
Поени од реакции
448
Ајде да не изнесуваме неточни информации,ако нема некој нешто сигурно да рече подобро нека праша.

ЗНАЧИ ВО АРЕНА ИГРАМЕ САМО ПРОТИВ БУДИВЕЛНИК!

Само тој термин е слободен,додека Фмп во Арена одигра уште еден меч против Лаборал.

Ако пројдеме у Топ 16,ке се игра во Арена.Нашиве сакаа да играат у Арена против ЦСКА,Фенер и
Барселона бидејќи сигурно ке ја наполниме,ама нема слободен термин и ништо.

Во право е Андреј нема да е лесно ни против Нантер,ни против Будивелник,ама сепак мислам дека сме поквалитетни и за разлика од нив ке добиеме уште некој фаворит во Пионир што ке биде и пресудно за Топ 16.
 

GROBAR1986

САМО ПАРТИЗАН
Член од
16 септември 2007
Мислења
627
Поени од реакции
92
Слаба утакмица, Партизан може да жали за поразот, тешјо ќе ја начека Барса со толку лоша игра. Партизан имаше сигурно преку 15 изгубени топки, одбрана играа добро на моменти. За почеток на сезоната и не е така лошо, вака добро отварање на сезона нема одамна.
Проблем се центрите кај Партизан(Мусли особено), вчера се утепаа со обиди за асистенција од 4ка на 5ка и обратно, штета што надворешните играчи не успеаа да искористат :)

п.с Од каде информации за Арена?

Sent from my ALCATEL_one_touch_995 using Tapatalk
Ништо,моја грешка ја мислев дека сите ке ги играме у арена?
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Ќе има екипа за на МЗТ Партизан ? Знае некој како да дојдеме до инфо кај ќе биде сместена четата на Дуле Вујошевиќ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom