Фан клуб: Новак Ѓоковиќ

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.420
Поени од реакции
42.495
Член од
14 март 2010
Мислења
16.832
Поени од реакции
15.946
Го упеца на психички план. Играта и не беше нешто сјајна, ама шта је ту је, 4 титула во Дубаи, плус поени ќе си добие на контото и се сконцентрира на Индиан Велс, мастерс турнир кој ќе започне за една недела.Taму брани 1/2 финале, лани загуби од Џон Иснер.
Честитки на титулата.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.832
Поени од реакции
15.946
Интересна сликичка најдов на нетот, па да ја споделам.


Туку што сакав да кажам за Новак и турнирот во Индијан Велс, некако се гледаше како да не му се игра на овој турнир, можеше уште и пред 1/2 финале да испадни, со таа негова лежерност и не ангажирана игра, но како - така догура до 1/2 финалето, и ги одбрани поените.
Можеби се работи и за тактика некоја си, ако може најголемите тенисери да тактизираат, го чека Мајами, а таму брани титула.
За едно жалам, што низата од 22 победи заврши, а можеше барем да потрае уште некој меч.
Волеј играта му е многу подобрена, имаше и одлични сервиси на турнирот, не би требало да влијае овој пораз врз неговата игра.
 

Шеј Лонг

Koristam kirilica.
Член од
16 јуни 2010
Мислења
1.987
Поени од реакции
1.610
Светскиот рекет број 1 се повредил на мечот против ДелПо во Дејвис Куп натпреварувањето. Мечот го предал, и сеуште не се знае сериозноста на повредата но како што и самиот вели повредата не е нималку наивна. Многу лошо, у ваквите моменти највеќе губи тенисот и ние кои го пратиме. Брз опоравок.
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Се глеа колку со срце игра тенис.. :/
 
Член од
28 јануари 2012
Мислења
4.502
Поени од реакции
8.715
Се глеа колку со срце игра тенис.. :/
Се гледа колку ја цени и почитува земјата, во интевјуто по натпреварот напомена дека ако играл на некој турнир не за репрезентација уште од моментот на повредата би го предал натреварот. Ова е големината на НОВАК !
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.356
Поени од реакции
108.721
Само да кажам дека ми е жал за Новак и се надевам дека што поскоро ќе се врати. Секоја чест за храброста, како само го извитка зглобот и го продолжи поенот како ништо да не било, а потоа и го доврши мечот со стил, како воопшто да не се случила некаква повреда. :cuc: Сум кажал многу пати, ќе кажам и пак, ова е тоа што ги двои Роџер/Рафа/Ноле од останатите, стакленковците како Типса и компанија никогаш нема да бидат ни приближно како овие, разликата е во менталитетот, начинот на гледање на тенисот. Дефинитивно Новак е најжилавиот тенисер во светот, ретко кој после вакво виткање на зглобот би изиграл така во продолжението од мечот. Искрено му посакувам што поскоро да се врати и да нема никакви последици од повредата. Малку беше што Рафа го немаше 7 месеци па уште ова треба сеа.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Ќе се врати човекот. Можеби нема да може да игра на Монте Карло, ама верувам дека ќе ја надмине повредата.
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
so vakvo previtkuvanje na zglob , bilo koj teniser od top 20 vednash bi go predal mechot za da ne rizikuva kariera i ushte pogolema povreda , no ne i No.1vak. Zatoa Novak e edinstven , najgolem CHOVEK megju site teniseri , se nashiba apchinja protiv bolka i so natechen zglob go pregazi Querey . Rizikuvashe kariera za svojata drzava . Kako be majku mu nemame nie takvi sportisti upm . Utre ke ima potochni informacii za serioznosta na povredata , ama Roland Garos nema da e problem . Duri i za Monte Karlo se cheka ,ne e definitivno otkazan . Sepak izgleda srekata gi prati hrabrite
 

The King of Clay

Модератор
Член од
28 јануари 2012
Мислења
5.032
Поени од реакции
3.608
Ништо чудно и да не настапи на мастерсот во Монте Карло.
Тенисот без него ќе претрпи голема загуба, како и без Надал или без Федерер да речиме, ама и самиот рече дека повредата воопшто не делува како наивна... се надевам дека ќе биде 100% спремен за Рим и Мадрид ако веќе навистина не може да настапи во Монте Карло. :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.832
Поени од реакции
15.946
Djokovic's recovery from his ankle injury is 10-30 days. No ligament damage. Still, one has to think how he play Monaco in that condition?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Ако нема оштетување на лигаменти брзо ќе иде опоравувањето :)
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.832
Поени од реакции
15.946
Монте Карло е за недела дена, јас да сум како него, без разлика што ете и не е толку сериозна повредата, не би се појавил на турнирот, башка на нему не му е тој турнир толку приоритет, барем според изјавите што ги читам, знаеме кој владее таму, убаво ќе беше прав здрав Новак да се појави на турнирот, па да си ги измерат силите со Надал, овака само може да направи поголема беља.

Eве што изјави на неговиот профил
Hvala vam svima na brizi i podrsci. Puno mi znace. Povreda nikada nije dobrodosla ali je sastavni deo sporta. Radim vredno na oporavku sa svojim timom i verujem da cu se uskoro vratiti na teren.
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Официјално, Ноле го потврди учеството на Монте Карло :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom