Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
16 август 2007
Мислења
1.929
Поени од реакции
1.659
Силва одлично изигра.. да небеше он примавмо 3-4 комада сигурно
Одо - Сократис - Бонера - Антонини :vozbud: страшна одбрана
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
9.024
Поени од реакции
5.947
Не смее да се ризикува во купот со некој Х фудбалери.Требаше порано да се ставаат тие сега кога сме веќе во 1/2 финале треба да изиграме најдобро што можеме и да се извади најдобриот тим.
17-04-11 15:29
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Не толку лош резултат со оглед на играта, а и играчите пред се мислам на одбраната.. Кога на се ќе се додаде и недосудениот пенал и не бевме така лоши. Се надевам дека Алегри ќе отстапи од замислите и соновите дека Антонини некогаш може да се опраи, а гркот дефинитивно не е за прв тим, џабе се тоа што е млад и талент коа нема мозок ебате не е ни чудо со оглед на тоа од каде доаѓа. Одо и не беше така лош како што може да биде, изигра просечно но толку може немам замерки. Од Пирло и Боатенг не сум задоволен, другите беа солидни. Грешката на Алегри беше токму давањето предност на гркот во однос на Легортаље, пошто не ги имаше повикано другите (а и тоа е грешка) и Антонини :nesum: - кој и да ставеше на негово место нема да згрешеше. Увиде во второто полувреме, одма се смена играта со влегувањето на Робињо и Емануелсон - кој очигледно дека треба да добива повеќе шанса.

Тоа е тоа, искрено неам некои очекувања за другиот натпревар иако не е нешто кузнае колку тешко да ги победиме на Сицилија ипак ние сме најдобрата екипа во Италија моментално. :)
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби не си играј курот и ти,каде со таа средина без ниедек копач ,ке не скинат со контри,да не мислис Сифорф и Пирло се Бомел и Гатузо,со ваква среддина не се излегува ни против Турново.
Најдобро ке биде да се игра со Пирло......Фламини...Емануелсон, или Страсер место Фламчо,и така ке му се собере многу на Сидорф попотребен ни е за со Бреша зашто сме во дефицит со напагачи ,Сидорф може да се снајде и како втор шпиц за недај боже
.
и јас од ова се плашев
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Одо еден асален центаршут немаше дури и Ибра на крајот почна да му вика ги набацува во височина не ги дава остри ич заедно со Антонини летоска аут не сакам да ги гледам подобро ќе изиграше некое од младинците,ме радува тоа како играше Емануелсон требаше да игра прва постава незнам зошто и почна со Сидорф.Одбранава реков јас дека ќе биде мезе уште пред почетокот гркот појма немаше требаше да си игра Јепес заедно со Абате и Емануелсон лев бек или па Замброта.
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
Одо еден асален центаршут немаше дури и Ибра на крајот почна да му вика ги набацува во височина не ги дава остри ич заедно со Антонини летоска аут не сакам да ги гледам подобро ќе изиграше некое од младинците,ме радува тоа како играше Емануелсон требаше да игра прва постава незнам зошто и почна со Сидорф.Одбранава реков јас дека ќе биде мезе уште пред почетокот гркот појма немаше требаше да си игра Јепес заедно со Абате и Емануелсон лев бек или па Замброта.
Right... :icon_lol:
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.448
Поени од реакции
47.274
Ја наискрено не знам оноа Гркон како станал фудбалер, не знам ни како имал преодна оценка физичко уопште. Човекон делува како да не е од планетава, такви движења(или недвижења) такво неснаоѓање во простор, такво немање на основен рефлекс не сум видел никаде до сега. Бог знае што му се дешава кога тренира со Силва, што ли му се врти во глава кога ќе се спореди со него.
Заедно со Антонини и Одо се мислам најужасната тројка на фудбалери во Сериа А, со тоа што Одо бар на една утакмица (Наполи) покажа нешто и даде придонес за сезонава, а овие двајцава се стварно феномени.

Најкриво ми бше за Урби денес, син му се родил, даде гол и место да слават сите ко за Касано, кога нункаа ко идиоти пола сааат, мораа да ја враќаат топката на центар, иначе стварно добро се покажа.

До 10ти мај има време, ако здравје боже се биде ко шо треба и ја стаиме у џеб титулава до тогаш, овие од Палермо нека не се надеваат на многу. И они се свесни дека денес само трите кретенчиња ги спасија, со првата одбрана и малце инат ќе мора и они да паднат.... Пичка му матерна, чим Реал Барса ја удри ќе ги удриме и ние нив еднаш. :D
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Уште кога видов со кој фудбалери испадна Алегри ...јасен беше исходот.

Сидорф денеска очаен, Пирло слабо ..онака лагано си трчка во одбрана не покрива. Ван Бомел е ЦАР за него во дефанзива! Секое преминување на половината ни правеа шанса.

За Сократис, Антонини и компанија не ми се трошат зборови.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Одбраната утепана, а средниот ред со двајца играчи за кои однапред се знаеше дека нема да можат 90мин да издржат. Можеше да се победи, но и да се изгуби... изгледа дека нерешено е најреално. Ако наредат 2 победи до реваншот мислам дека ќе успеат да победат, во спротивно тешко дека Алегри ќе атакува со полн капацитет. Како и да е, ќе го гледаме Инзаги :) (бар би требало).
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
Добро бе ,кога ќе го избркаат овој Антонининининнининининиини више се живо да му ебам... волку да сум мразел играч не памтам . . .
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Што мислевте,како ке изиграме со Антонини,Одо,Сократис и Фламини....Макс напај грешка без деструктивец излезе а и го иссилува Сидорф 35 години секој трет ден да игра. Се надевам дека Пирло ке си оди годинава...немој да ми каѓивате колку е добар живи се....едино Силва и Ибра беа преодни и Емануелсон секако со неколку рекции...
Видовте ли сега колку е битен Ван Бмел и Абате.....
не сме победил досега кога ја тупа преку Одо црепот. Шут карта за Одо,Пирло,Јанко,Сократис,Амбро и Бонера,да се земе некоја пара од мин и да е купат еден штопер и бочен бек и еден креативец.
а најубаво би било тебе прво да ти дојде некој така поразвиен да те шутне :uvo:
 
Член од
18 јули 2008
Мислења
636
Поени од реакции
122
Ја стварно не знам што толку плукате по Антонини утакмицава кога единствен кривец беше Гејот. Ако ништо друго овој претрча 50 фудбалски терени и се трудеше. Ја више би плукал по Рубињо што промаши чист зицер при крајот на натпреварот, дечкото на волеј ја мава со сета сила..бутни си ја само не си играј курот...
 

Сутлијаш

PAZZO PAZZINI
Член од
5 декември 2010
Мислења
2.614
Поени од реакции
1.550

Амн бе амн :icon_lol:

Патем следната сезона најверојатно ќе се дошол Микеле Пациенца од Наполи за замена на РИНО на слободен трансфер..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom