Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .
Член од
18 јули 2012
Мислења
1.080
Поени од реакции
684
Да да сигурно ќе биде пред Саки,Капело и Анчелоти.[DOUBLEPOST=1441123672][/DOUBLEPOST]

А у реалност требаше да се земе една асална региста и ич кур да не не боли сеа па да мораме да експериментираме со Де Јонг ала Гатузо коа веќе и слеп знае дека фудбалери со такви карактеристики никој не бара денес.

Се знае шо требаше али се плашам дека ќе ни се удри од глава све и пак нема да сме близу топ3.
Metaforicno e kazane drugar , tolku slab sreden red a da ides top 3 e dostignuvanje za respekt
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Metaforicno e kazane drugar , tolku slab sreden red a da ides top 3 e dostignuvanje za respekt
Брат преку кур ми е, знаеш колку сме далеку од топ3? Реално да збориме сега.

Ќе треба цела сезона Ночерино да ми покрива дупки у средина и да се молиме Монтоливо да влезе у форма што не требаше да го дозволиме у ниеден случај.

Јас бев оптимист поради тоа што дадоа до знаење дека ќе има асален везњак до крај на преоден рок за на крај кељавицата да испадне со изјава дека знаеле оти тоа ќе се деси.

Кое ти е тоа работење бе? Какво е тоа менаџирање на клуб?
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Metaforicno e kazane drugar , tolku slab sreden red a da ides top 3 e dostignuvanje za respekt
Ja mislam deka eden trener postigna takov uspeh. ;) Mozebi konkurencijata bese poslaba, no i Milan imase poslab sostav.[DOUBLEPOST=1441126689][/DOUBLEPOST]
Па реално тоа само ни остана.
Moze i 4-4-2... Nekolku pati pisuvav lani deka treba da se proba taa formacija, zatoa sto vo sreden red na raspolganje imaat, toa sto imaat...
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Оваа средина шо ја имаме Де Јонг,Монтоливо,Поли,Маури,Бонавентура,Бертолачи,Куцка за во сериа а и не е толку мизерна.
 
C

Castiel

Гостин
Ja mislam deka eden trener postigna takov uspeh. ;) Mozebi konkurencijata bese poslaba, no i Milan imase poslab sostav.[DOUBLEPOST=1441126689][/DOUBLEPOST]

Moze i 4-4-2... Nekolku pati pisuvav lani deka treba da se proba taa formacija, zatoa sto vo sreden red na raspolganje imaat, toa sto imaat...
Aли со 4-4-2 во средина еден до друг ќе мора Де Јонг-Монтоливо да играат што барем според мене ептен лошо ќе изгледа така. Еднаш проба да ги игра еден до друг на пријателски очобол беше.
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Ja mislam deka eden trener postigna takov uspeh. ;) Mozebi konkurencijata bese poslaba, no i Milan imase poslab sostav.[DOUBLEPOST=1441126689][/DOUBLEPOST]

Moze i 4-4-2... Nekolku pati pisuvav lani deka treba da se proba taa formacija, zatoa sto vo sreden red na raspolganje imaat, toa sto imaat...
Мора да сфатиме дека Берло сака да се игра 4 3 1 2, склероза лоша работа, али у години е човекот застанат му е мозокот во 2003
 
Член од
4 октомври 2010
Мислења
7.924
Поени од реакции
13.900
Aли со 4-4-2 во средина еден до друг ќе мора Де Јонг-Монтоливо да играат што барем според мене ептен лошо ќе изгледа така. Еднаш проба да ги игра еден до друг на пријателски очобол беше.
Moze i Bertolaci, pa i Kucka. I toa ne e 'tipicna' 4-4-2...
 
C

Castiel

Гостин
Moze i Bertolaci, pa i Kucka. I toa ne e 'tipicna' 4-4-2...
Епа затоа викам дијамантот на Анчелоти најубаво би ни легнал. А и 4-4-2 не изгледа лошо само убаво да ги склопи на терен. Реално за излез во европа иаме шанси ако се уиграат убаво.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.796
Смени го Видал со Де Јонг и го имаш проблемот на Милан низ годиниве.


Само што да се надеваме Синиша ќе се исфрустрира доволно за да може Монтоливо да стапи на сцена и откако ќе се деси ова треба да се молиме да не фаќа настинки, да не се повредува, да не искача бањат надвор и слично.

Тиебам да се немало осет за фудбал упм.
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.140
Наводно ке чекале официјализирање со Бее,да пусти некоја пара,па во Јануари ке го земале.
 
Член од
14 мај 2013
Мислења
1.240
Поени од реакции
507
Лопез
Де Шилјо-Запата-Ромањоли-Антонели
Бертолачи-Де Јонг-Бонавентура
Хонда
Луиз Адриано -Бака
Претходните 2 утакмици беа катастрофа на средината,и така и така не се кој знае какви техничари барем нека стоат по густо и по дефанзива и на контри.А не Антонели и Де Шилјо пола утакмица на противничката половина и тоа со страшни центаршутеви го утепаа противникот нема шо,и само дупка оставаат во одбрана.
 
Член од
19 март 2014
Мислења
577
Поени од реакции
874
Каква фама имаше на темава на 30 август а сеа живо пиле нема:)))
Разочарани до максимум:pos::facepalm:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.463
Поени од реакции
5.435
Каква фама имаше на темава на 30 август а сеа живо пиле нема:)))
Разочарани до максимум:pos::facepalm:
Мораше нешто и за на зима да остаат, знаеш Божиќ, поклони ова она... :D
Витсел прва мета, Биља втора опција.... до тогаш ќе излезе уште некој сигурно, најбитно до тогаш е да се држимо горе на табелата!

Инаку утре пријателска со Мантова, еве ги повиканите:

 
Член од
19 март 2014
Мислења
577
Поени од реакции
874
Мораше нешто и за на зима да остаат, знаеш Божиќ, поклони ова она... :D
Витсел прва мета, Биља втора опција.... до тогаш ќе излезе уште некој сигурно, најбитно до тогаш е да се држимо горе на табелата!

Инаку утре пријателска со Мантова, еве ги повиканите:

се моли Миланез да ја врати Маца кака на форумов со нејзе ни јадеше у ЛШ:)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom