Фан клуб: МЗТ Скопје

chef_cook

._perlous
Член од
25 октомври 2011
Мислења
4.295
Поени од реакции
13.156
па закуцај ја еднаш бре Јуре,да ми се напраи ќеиф,да му ебем матер,немој така млитаво!
Дечкото е Џош Скот,со оглед на тоа дека игра прва сезона професионално плус во Европа,е супер.Само многу е крут,не размесен шо би се рекло.Со правилна работа,Може да стане змеј!
Диабате слободно може да оди во Обала Слоновача и со Дрогба да игра табла![DOUBLEPOST=1480885125][/DOUBLEPOST]@Институт што е работава со Ксавиер Темс ?
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
па закуцај ја еднаш бре Јуре,да ми се напраи ќеиф,да му ебем матер,немој така млитаво!
Дечкото е Џош Скот,со оглед на тоа дека игра прва сезона професионално плус во Европа,е супер.Само многу е крут,не размесен шо би се рекло.Со правилна работа,Може да стане змеј!
Диабате слободно може да оди во Обала Слоновача и со Дрогба да игра табла![DOUBLEPOST=1480885125][/DOUBLEPOST]@Институт што е работава со Ксавиер Темс ?
Татко му е тешко болен, требаше да дојде неделава ама замолил да отсуствува уште една...тоа е според јас што го знам
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.322
Џабе, пак нема публика...а и зошто да има да ги гледа дрвава? Ќе влезе во аналите сезонава, вака очаен настап во Европа немала ниедна екипа од нашиве простори, лагано со 0 победи ќе си завршат...

А ептен ми е криво пошто сезонава стварно имаше потенцијал да биде сосема солидна
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Овој Клоф каменов нека си оди одма. 7/7 за 2 поени, 0/1 за 3 поени, 1/2 слободни, 15 поени, 9 асистенции и 6 скока. ОТКАЗ.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Овој Клоф каменов нека си оди одма. 7/7 за 2 поени, 0/1 за 3 поени, 1/2 слободни, 15 поени, 9 асистенции и 6 скока. ОТКАЗ.
1 утакмица имал добар учинок , а 20 претходно камен жив , кој знае само колку е платен , и дали реално вреди за тие пари тоа е прашањето .
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
1 утакмица имал добар учинок , а 20 претходно камен жив , кој знае само колку е платен , и дали реално вреди за тие пари тоа е прашањето .
Ајде отвори ги утакмиците и баш провери ја статистиката. Освен првите 5-6 утакмици кои се сепак за аклиматизирање, добро игра човекот. Имаше и повреда, и ете пак добра партија. Си се фатил за него секој пост неосновано, а МЗТ има милион други поголеми проблеми. Дреновац што не може да погоди табла и шутира 4/17 со Игокеа сигурно е Клоф крив за тоа.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
Ајде отвори ги утакмиците и баш провери ја статистиката. Освен првите 5-6 утакмици кои се сепак за аклиматизирање, добро игра човекот. Имаше и повреда, и ете пак добра партија. Си се фатил за него секој пост неосновано, а МЗТ има милион други поголеми проблеми. Дреновац што не може да погоди табла и шутира 4/17 со Игокеа сигурно е Клоф крив за тоа.
http://www.aba-liga.com/player.php?id=2569

Еве ти ја статистиката само за аба лига за еврокуп да не збориме каде што апсолутно ништо не покажа
, во АБА до сега имал минутажа од 26,2 мин на утакмица , вкупен просек од 9 коша
и 3 асистенции по натпревар , тоа се за тебе добри бројки за играч кој што е којзнае колку платен ???
седи друже , далеку е он од класа играч за таа плата што ја зима
Дреновац 11,7 коша просек ( и он беше повреден )
 
Член од
17 март 2014
Мислења
670
Поени од реакции
917
^
Какви мизерии поминале низ МЗТ, Клоф е сосема солиден играч според мене. Нова околина, 3 тренери сменети досега, немање тимска хемија, повреда месец и пол, си има повеќе фактори и влијанија за перформансот на играчот на терен.
Башка што си запнал толку со тие пари и колкава плата зимал. Ни ги потече мадињата секој пост све едно исто коментираш. Не му даваш ти пари од џеб. Ако му чини на ивица нека крши глава и онака сезонава барем што се однесува на европско ниво е фрлена во вода уште одамна.
 
Член од
24 февруари 2016
Мислења
348
Поени од реакции
97
^
Какви мизерии поминале низ МЗТ, Клоф е сосема солиден играч според мене. Нова околина, 3 тренери сменети досега, немање тимска хемија, повреда месец и пол, си има повеќе фактори и влијанија за перформансот на играчот на терен.
Башка што си запнал толку со тие пари и колкава плата зимал. Ни ги потече мадињата секој пост све едно исто коментираш. Не му даваш ти пари од џеб. Ако му чини на ивица нека крши глава и онака сезонава барем што се однесува на европско ниво е фрлена во вода уште одамна.
Епа се додека фрлаат големи пари за нискоразредни играчи ваков МЗТ ке гледаме ,
никад навивачи нема да има во сала , вакви дрва да гледаат .
и самиот рече дека низ МЗТ проаѓаат мизерии од играчи
ако веќе се носат странци барем нека вредат нешто , а не шупаци вакви .
Или нека направат тим како што треба или нека се ебат у гз,
Преку курот ми е веќе да гледам како губат .
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
Дреновац човече еден шут на крај не погоди што се случи со овој играч
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.109
Поени од реакции
4.964
А и Клоф хахаххаха е да им ебам матер па зашто не идеа на шут за три овоу британецов можеше да ја реши
 

Kajgana Shop

На врв Bottom