Фан клуб: МЗТ Скопје

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Доаѓање во Струмица нема да биде исполнување на сонот верувај.
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
во врска со вашето доаѓање во СТРУМИЦА имате пост на темата СТРУМИЦА во фиба евро купот и таму видете што ќе прифатите иако ако јас се прашувам другарски и човечки би ви сугестирал за првата опција или како и досега сонувајте за СТРУМИЦА
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Дечко, не ни е сонот да дојдеме во Струмица. Не пишувај глупости. Кој црн сон за Струмица?
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Конечно добри вести од таборот на Мзт Скопје. Д(М)ифтари и брат му Аземи добија клоца а од денес и официјално, Младен Ѓуровски е нов играч на Мзт и утре против Вардар ке го има своето деби
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Конечно добри вести од таборот на Мзт Скопје. Д(М)ифтари и брат му Аземи добија клоца а од денес и официјално, Младен Ѓуровски е нов играч на Мзт и утре против Вардар ке го има своето деби
Ajdee ....... ne ni trebaat vo timot...


MZT!
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.620
Попозитивна вест мене ми е што си отидоа овие двјцава Ќамураниве.а ко што памтама овој Ѓуровски играше сеа скоро за нас и не беше лош како и да убаво е ова сега само ако може од Вардар некако на зима да се земе Кралевски.
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Попозитивна вест мене ми е што си отидоа овие двјцава Ќамураниве.а ко што памтама овој Ѓуровски играше сеа скоро за нас и не беше лош како и да убаво е ова сега само ако може од Вардар некако на зима да се земе Кралевски.
Кралевски, уште едно плејче и Циганот екипа за финале е веќе тоа. Камо среќа
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.620
Кралевски, уште едно плејче и Циганот екипа за финале е веќе тоа. Камо среќа
На кој Циган мислиш??
Не знам бе овие денови слушам некои многу оптимистички муабети ама нејкам да ги спомнувам пошто не ми се за верување баш многу а и нејкам да си давам лажна надеж
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Мзт има потпишано со некој Американец, црнец, Kurtis Rice, кој се опоравува од повредата, бил страшен играч, лани кога дошол во Турција, кај што бил Тоадрвов тренер, имале 0-7 а на крај завршиле со 19-7. 24-5 годишен, 2.02 висок, многу добар другар со Хејтан Бол, овој американецов сега што е и треба да дојде во текот на декември, кога комплетно ке се опоравел од повредата и ке бил спремен за вториот дел од сезоната.

А ти што знаеш? За тоа дека ке улетаат спонзори и дека ке имаме буџет од 300.000 евра?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.499
Поени од реакции
47.620
Мзт има потпишано со некој Американец, црнец, Kurtis Rice, кој се опоравува од повредата, бил страшен играч, лани кога дошол во Турција, кај што бил Тоадрвов тренер, имале 0-7 а на крај завршиле со 19-7. 24-5 годишен, 2.02 висок, многу добар другар со Хејтан Бол, овој американецов сега што е и треба да дојде во текот на декември, кога комплетно ке се опоравел од повредата и ке бил спремен за вториот дел од сезоната.

А ти што знаеш? За тоа дека ке улетаат спонзори и дека ке имаме буџет од 300.000 евра?
Не суми не ми спомнаа само некои спонзори многу јаки ми спомнаа ама не ми се верува баш од вакви приказни ехеееее .дур не видам не верувамsd
 

F.A.

Smile Now, Cry Later
Член од
17 април 2007
Мислења
862
Поени од реакции
3
Е и ја така си викам дур не видам не верувам зш пред сезона се најавуваа 100 спонзори па еден не испадна да дојде. Ај сега нека биде обратно. :)
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
Како не дојде. Хипо, Алкалоид, Телеком, Горска, малку да не се
 
Член од
8 септември 2007
Мислења
335
Поени од реакции
1
со Младен Ѓуровски тешко дека нешто повеќе ќе направите отколку досега бидејќи сум го гледал типчето и стварно е срање од кошаркар.
Краток мој опис на Ѓуровски

од познатите личности најмногу наликува на ОЛИВА-девојката на Попај
шутот од далечина па дури и од дистанца е далеку од прецизен и убоит, знае и лични често да промашува, во одбраната е слабо активен со слабо движење, малку подобра му е играта под кошевите за што придонесува неговата височина но и таму е ранлив бидејќи многу лесно се фаулира, а потоа како што реков слоб. фрлања му се проблем
 

Radical Boy

Говнојадец
Член од
21 април 2005
Мислења
3.529
Поени од реакции
59
со Младен Ѓуровски тешко дека нешто повеќе ќе направите отколку досега бидејќи сум го гледал типчето и стварно е срање од кошаркар.
Краток мој опис на Ѓуровски

од познатите личности најмногу наликува на ОЛИВА-девојката на Попај
шутот од далечина па дури и од дистанца е далеку од прецизен и убоит, знае и лични често да промашува, во одбраната е слабо активен со слабо движење, малку подобра му е играта под кошевите за што придонесува неговата височина но и таму е ранлив бидејќи многу лесно се фаулира, а потоа како што реков слоб. фрлања му се проблем
Не КЕвин Гарнет, ама за Мифтари е измислен. Не се согласувам за одбарната, добар е под кош, а мал хендикеп му е што е слаб. Кога играше минатиот пат кај нас, беше добар се додека не се повреди. Тоа му е главаната мана, што е склон на повреди. Иначе, чим Пелистер, Струмица и Работнички се тепаа за него, репрезентативец на Македонија, играше во Сплит во Јадрнаска Лига, играше во Словенија... значи дечкото вреди. Ги имавме Хаџивасилев и него во екипата во исто време, неможат да се споредат, Ѓуроски е за неколку класи подобар. Исто кога ке го споредам со оној Зивчевиќ, да ми даваат два Зивчевиќ и еден Ѓуровски, Ќуровски ке го земам, бар не троши толку топки.

И не личи на Олива нека не ве залажува. Личи на некое смешно типче од цртан филм, ама никако да ми текне од кој цртан филм е излезен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom