Фан клуб: МЗТ Скопје

F.A

Член од
3 октомври 2010
Мислења
238
Поени од реакции
54
tocno! padja moral i igracite se pod pritisok ne vodi nikade toa samo se zgolemuvaat sansite za poraz!
 
Член од
22 април 2012
Мислења
68
Поени од реакции
47
Дојде и тој ден, кога МЗТ Скопје ќе мора да се збогува со неговиот дом. Домот во кој влезе во `80-те години, кога екипата своите домашни натпревари започна да ги игра од Автокоманда во Аеродром. Низ историјата "Јане Сандански" бил сведок на многу радосни и тажни моменти. Ова место спојувало многу генерации на луѓе, без разлика дали се работело за актери кои се директно вклучени на теренот или пак за оние кои што го чекале тоа саботно попладне кога симболот на Аеродром го играл редовното коло во кошаркарската лига. Звучи чудно, меѓутоа "Јане Сандански" оди во историја токму во најуспешната година на МЗТ Скопје. Тоа е можеби најмалиот поклон што клубот и навивачите можат да и го дадат на оваа сала во знак на благодарност за сите моменти.

ЗАТОА...УТРЕ ВО 19.30 ЧАСОТ...СИТЕ ГЕНЕРАЦИИ КОИ ШТО БИЛЕ ДЕЛ ОД ТИЕ МОМЕНТИ ОВИЕ ИЗМИНАТИ ДЕЦЕНИИ, ДА ГО ИСПРАТИМЕ ДОСТОЈНО "ЈАНЕ САНДАНСКИ" ЗАЕДНИЧКИ НА ПОСЛЕДНИОТ ТРЕНИНГ НА КК МЗТ СКОПЈЕ ВО ОВАА САЛА!!!
 
Член од
26 јануари 2013
Мислења
312
Поени од реакции
177
абе ташак ова беше забава! се челичат :)
--- надополнето: 17 февруари 2013 во 00:18 ---
Момци ја едно знам дека се бодри тимот,Се сложуваам со вас дека Богоев не ја заслужува нашата подршка ама дали мислите дека со тоа исвиркување вие го убивате борбениот морал на целата екипа?
и јас тоа мислам .. :S
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Чековски во 2-рава четвртина ко изгубен е! :confused:
 
Q

qazwsxedc

Гостин
АЈДЕЕЕЕЕЕЕЕЕ БЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ ПОБЕДАААААААААААААААА:vozbud::vozbud::vozbud:
И НЕКА ЗНАЕ ЈАДРАНОТ МЗТ СКОПЈЕ ТИ СИ ШАМПИОН...........:cuc:
 
P

PewDiePie

Гостин
Ете како се победува Цедевита на сред Загреб. :D

Николовски одличен,си ја враќа формата.

Браво за МЗТ. (y)
 
Член од
10 ноември 2011
Мислења
120
Поени од реакции
56
Добра игра,уште да средат со грешките можат да газат понатаму.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom