Фан клуб: МЗТ Скопје

Пеце

Пелистер-Битола
Член од
16 септември 2009
Мислења
4.207
Поени од реакции
4.944
Честито победа :)
Пошто не го гледав цел меч, што беше работава на крајов, што беше штама некако во сала. Некако стихијно си отидовте, а и последниве минути освен по тројката на Стојановски, некако многу тивки бевте.
И дури ми се слушна дека пеете Металург але :eek::pos:
Бтв мислам дека МЗТ доби мала помош од судиите на крајот. Чист фаул не беше досуден над Караџовски на нерешено, а и после место три слободни за Перо, МЗТ доби две слободни :D
Исто и мене ми се слушаше :pos::pos::pos:
Реков ова е сигурно некој мајтап...
Ги гледав само последните 5мин од последната четвртина и многу слабо навивање, пред тоа незнам шо било, ама последните 5мин беа катастрофа, ептен тивко како 15 души да пееа само...
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
Исто и мене ми се слушаше :pos::pos::pos:
Реков ова е сигурно некој мајтап...
Ги гледав само последните 5мин од последната четвртина и многу слабо навивање, пред тоа незнам шо било, ама последните 5мин беа катастрофа, ептен тивко како 15 души да пееа само...
Navivanjeto bese solidno, i naprotiv poslednata cetvrtina a posebno poslednite 5 min bese najdobroto, pola klip e od tie momenti.. Taka da ne sudi od TV :) Natprevarot bese uzas, pogrda utakmica ovaa sezona mislam i nemase!
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Добро навивање али имам замерка како сериозна група која ќе го има идниот македонски шампион би требало да пеете и кога губите 1 разлика а не на тв кога гледа некој од страна има момци со скрстени раце седат и ќутат гледаат кон семафорот.


Честито победа.
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.951
Поени од реакции
5.508
Добро навивање али имам замерка како сериозна група која ќе го има идниот македонски шампион би требало да пеете и кога губите 1 разлика а не на тв кога гледа некој од страна има момци со скрстени раце седат и ќутат гледаат кон семафорот.


Честито победа.
Не си баш во право, навивачите на МЗТ пееле и кога губеле по 20 разлика.
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Првпат сезонава кога е домаќин МЗТ го глеав на ТВ, и никако неможе од фотеља да се добие заклучок какво било навивањето во сала. Ко прво кАНАЛ 5+ немаат наместено микрофони туку звукот го превземаат од микрофончињата од камерчињата, втората работа е што амбиентот во салата го намалуваат за да се слуша коментаторот, а третата работа вчера беше што целокупното ниво на звучен сигнал им беше на минимално ниво (требаше да го одрокам телевизорот на 100lvl, за да се слуша ко на друг канал со 30-40lvl)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Следната година, кога МЗТ ќе игра Јадранска Лига... Ќе игра Првенство на Македонија, или ќе се вклучи директно во Плеј-оф? :)
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Следната година, кога МЗТ ќе игра Јадранска Лига... Ќе игра Првенство на Македонија, или ќе се вклучи директно во Плеј-оф? :)
Ќе се вклучи кога ќе се формира Супер Лигата. :)
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Ќе се вклучи кога ќе се формира Супер Лигата. :)
Да де, на Супер Лига мислев... Знам Српските тимови што настапуваат во Јадранска, се вклучуваат покасно :)

Значи, како му доаѓа, две дерби со Работнички помалку...
 
Член од
8 декември 2009
Мислења
2.706
Поени од реакции
2.181
Да де, на Супер Лига мислев... Знам Српските тимови што настапуваат во Јадранска, се вклучуваат покасно :)

Значи, како му доаѓа, две дерби со Работнички помалку...
Па така му доаѓа али ќе ги надокнадат во полуфинале - финале, доколку се остварат шпекулацииве дека Работнички ќе прави јак тим.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom