Фан клуб: МЗТ Скопје

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
И првата утакмица што беше во Струмица требаше да ве тепаме *Ама судии ви помогнаа ... разни глупости судеа*
 

C-13

Лудо маало
Член од
7 декември 2010
Мислења
260
Поени од реакции
60
Мрш Мрш!!!
скопска општина сте бе....мораше да ви ја пуштиме
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
725
Поени од реакции
218
teshko na MZT i so Budo trener...ili Pece neka go oblekuva dresot.ABA odrza lekcija kako se igra kosharka.Zivcevic da smali dozivljaj,Pupo da se ubace u kombinatorikata,crneco ne e losh(ima skok mame mu ebam,Gocevski da igra poveke so srce,ko picka e.Bravo za Strumickata publika...samo shto pocna utakmicata,upravata na ABA i delegato sakaa da gi isfrlat Family nadvor zaradi novoto pravilo da nema gostinska publika(ebati idiotite KFM,poglupo pravilo zdravje,pa za publika se igra be idioti,a ako nemate mehanizam da gi sredite nemirite,ne ni organizirajte liga,ebago)...no pocnaa Strumicane(publikata) da ja pcujat upravata na ABA (trenerot na ABA i igracite bea za da ostane publikata) taka da se sredi rabotata.Family bea odlicni,meraklii za peenje,dodusha nemaa tri cetvrtini ni konkurenti,sepak poslednite 5 min.neutralnite stumicani gi nadzvucija.ABA ke e nezgodna u Strumica,ushte da imat i publika...ovaka epten kamerno
 

Tiveriopol

Струмичанец
Член од
23 декември 2007
Мислења
1.193
Поени од реакции
937
Најубав момент од цел натпревар беше кога цела сала скандираше КФМ ПЕДЕРИ. Сите се противеа и никој не сакаше FAMILY да го напушти натпреварот браво за сите шо беа во салата :))))
 
Член од
26 октомври 2010
Мислења
29
Поени од реакции
11
pozdrav do Strumica i cestito pobeda.....


a vo MZT ima uste mn raboti sto treba da se sredat za da zememe titula ....ne se dovolni samo pari i "bolni" navivaci
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
21
Kiril sut 3/11, Jane sut 5/15, Zivcevic 5/17, Toni 5/13...zatoa izgubivme...Zosto Penov i Kocov ne vlegoa vo igra?
 
Член од
27 јануари 2010
Мислења
2.430
Поени од реакции
723
Ме интересира дали некој од членовите што пишуваат тука беше денеска во Струмица?...Инаку натпреватор беше максимално фер и коректен како на трибините така и на теренот! И нај кејф ми се направи кога цела сала почнаа КФМ Албанци да викаат! :vozbud:

--- надополнето ---

Мрш Мрш!!!
скопска општина сте бе....мораше да ви ја пуштиме
Пази малку што пишуваш бе да ми се сневити 21 година имаш а мозок ти е какп на 4то оделенец...па толку да се нема култура бе :tapp:
 
Член од
29 ноември 2008
Мислења
1.041
Поени од реакции
43
teshko na MZT i so Budo trener...ili Pece neka go oblekuva dresot.ABA odrza lekcija kako se igra kosharka.Zivcevic da smali dozivljaj,Pupo da se ubace u kombinatorikata,crneco ne e losh(ima skok mame mu ebam,Gocevski da igra poveke so srce,ko picka e.Bravo za Strumickata publika...samo shto pocna utakmicata,upravata na ABA i delegato sakaa da gi isfrlat Family nadvor zaradi novoto pravilo da nema gostinska publika(ebati idiotite KFM,poglupo pravilo zdravje,pa za publika se igra be idioti,a ako nemate mehanizam da gi sredite nemirite,ne ni organizirajte liga,ebago)...no pocnaa Strumicane(publikata) da ja pcujat upravata na ABA (trenerot na ABA i igracite bea za da ostane publikata) taka da se sredi rabotata.Family bea odlicni,meraklii za peenje,dodusha nemaa tri cetvrtini ni konkurenti,sepak poslednite 5 min.neutralnite stumicani gi nadzvucija.ABA ke e nezgodna u Strumica,ushte da imat i publika...ovaka epten kamerno
Браво за ова, ретко кој би го направил тоа во оваа држава... На крајот малце заебавте работа со скандирањето, ама честито заслужена победа сепак
 
Член од
19 октомври 2010
Мислења
576
Поени од реакции
344
Знач лузер си е лузер... па и се силат пред натпреварот дури едно типче од ск ми вика, ќе одиш ли на Аба-МЗТ ќе ве згазиме 20 коша минимум исто како на тренинг да одиме во Струмица бла бла... и сега оп си ојдеее посерани за Скопје :pos:

Aјде сега почнете да јадете сладолед за провинцијалците и за нивните сестри, ајдееееее!!!! :)
Aј браво тепавте, сеа бриши од тука... Муабетот можеш да си го праиш со типчето што те убедувало за 20те коша, а овде немој да се курчиш. Пола фан клуб ви честиташе за победата и за гестот на публиката, еве и од мене едно големо браво, али прво размисли што пишуваш!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
Ќе треба време да влезат во ритам, сепак има нови засилувања МЗТ, прва(за некои втора) утакмица заедно им е. Иначе Јане го поштувам многу ама во слаба форма е оваа сезона.90% од утакмиците ги гледав и стварно сум разочаран. Па едно време за репрезентација играше, сега во оваа лига неможе ни 10 поени во просек да даде. И Зивче има пад на формата, да се надеваме дека од следната утакмица ќе се врати. За Будо допрва ќе видиме, рано е да се збори...
 
Член од
21 февруари 2011
Мислења
65
Поени од реакции
21
penov ima nekoj sreka sto uste e u klubot ... poso e drvo ... kujznae kako e uste u mzt ...
Penov drvo? tesko toa...
Da ne bese negovoto cuvanje na Mirakovski na prvata utakmica so Rabotnicki, kojznae sto ke bese...
Covekot igra odbrana, ima energija, plus e megu retkite vo MZT koi igraat timski.
Moze smeta sto nema sut 3/15 na sekoja utakmica...

--- надополнето ---

Jane e kompletno nadvor od bilo sto, mu treba na MZT kako plej, a ne kako suter. I za Zivcevic se slozuvam, nitu sutot, nitu vlezovite ne mu palat veke nekolku utakmici...
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.601
Поени од реакции
69.990
Penov drvo? tesko toa...
Da ne bese negovoto cuvanje na Mirakovski na prvata utakmica so Rabotnicki, kojznae sto ke bese...
Covekot igra odbrana, ima energija, plus e megu retkite vo MZT koi igraat timski.
Moze smeta sto nema sut 3/15 na sekoja utakmica...

--- надополнето ---

Jane e kompletno nadvor od bilo sto, mu treba na MZT kako plej, a ne kako suter. I za Zivcevic se slozuvam, nitu sutot, nitu vlezovite ne mu palat veke nekolku utakmici...
Реков јас и порано. Незнам што се случува со нашиве кошаркари (не на МЗТ туку општо од македонија). Ќе се прослават малку овде, ќе отидат во некој шкљ странски тим, и толку стагнираат во формата тоа е чудо едно. После кога се враќаат овде се едни просечни играчи. Очекував многу од јане кога беше помлад. Ама и тој си ебал мамата. Несакав и претходно да кењам, ама Будимир како тренер :raz:
Екипа што се бори за титула мислам дека не треба да си дозволи вакви егзебиции на тренерски позиции :raz:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom