Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.497
Имаа и пишеше ПОБЕДА и за тоа одма скандираа Мајмуни и Победа Прилеп Сити парк боис
Значи не ми се причинило само мене :pos:
Ми се слушаше Мајмуни и Победа Прилеп ама мислев дека бладам нешто :pos:

--- надополнето ---

Некој од ФА земал транс од ЦПБ, ама џандарите успеале да го фатат иако момакот идел со трансот и пиел пендреци од сите страни. Откако го уапсиле им го вратиле трансот на цпб.
И единствената тепачка на трибини се случила меѓу Комити и Пирати на неутрална трибина. Пирати торпедирани и неколкумина уапсени :tapp:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Значи не ми се причинило само мене :pos:
Ми се слушаше Мајмуни и Победа Прилеп ама мислев дека бладам нешто :pos:

--- надополнето ---

Некој од ФА земал транс од ЦПБ, ама џандарите успеале да го фатат иако момакот идел со трансот и пиел пендреци од сите страни. Откако го уапсиле им го вратиле трансот на цпб.
И единствената тепачка на трибини се случила меѓу Комити и Пирати на неутрална трибина. Пирати торпедирани и неколкумина уапсени :tapp:
Greska si.....go zema transot eden od family a od cpb mu ripnaa odma i eden od cpb uspea da go vrati znaemto....legna vrz nego i ne uspeaa deckoto od fa da go zeme.....uz pat izede nekolke kloci i boksovi i od cpb i do dzandarite...
CESTITO pobeda mzt........
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Ама јас видов и од F.A. еден на тв како фино лепо си попи пендраче и како си го симнаа од трибина за накај станица.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Ама јас видов и од F.A. еден на тв како фино лепо си попи пендраче и како си го симнаа од трибина за накај станица.
imase tepnanje i posle natprevarot....cpb ostanaa vo sala 45 min i posle natprevarot i nastana tepacka na vlezot....dosta kotek padna...ama i dzandarite izedoa nekolku stolcinja....btw sramota....gospod znae kakvi se kazni ke ima sea....
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Де бе вечерва све се испотепале меѓу себе, Фемили со СПБ а Комити со Пирати ! Додека ние се тепаме меѓу себе,шип....... ке ни ја земат државата и ке ни се смеат! Па нека има пцуење,ривалство ама глупо е да се тепаме меѓу себе,затоа ни пропаѓа државата! Кога ке ја погледнам бројката од двете навиавчки страни вечерва имаше над 2,500 и плус да дојдат уште 600 - 700 Комити ке бидеме 3000 и можеме комотно да отидеме на гости во Чаир или во Тетово!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.497
Машала, машала што тепање паднало и уште паѓа вечерва. Срамота за сите до еден. Гледам на телевизија летаат боксови на сите страни, бтв и во двете групи луѓе што ги познавам. Сабајле 16 годишно дете прободено со нож. Вечерва во Центар изгледа биле нападнати и повредени 4 члена на ФА. ЦПБ тапа на трибина, али собрале екипа за тепање, имало да ги прегазат ФА ако дошло до пообемна тепачка.
Ја затеравте рабоитава, многу гледање филмови и носење карирани капчиња не е на арно!
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
imase tepnanje i posle natprevarot....cpb ostanaa vo sala 45 min i posle natprevarot i nastana tepacka na vlezot....dosta kotek padna...ama i dzandarite izedoa nekolku stolcinja....btw sramota....gospod znae kakvi se kazni ke ima sea....
такви хулигани у таа АРЕНА повеќе не!!!!!!!!!!!!!!!!!!Срамота е да прават неред и да го уништата она што ни е вредно значи мора да се КРЕТЕНИ!!!!!!!!!!!!
 

Gojak YNWA

Ракот на Хелси
Член од
12 јануари 2009
Мислења
1.946
Поени од реакции
866
imase tepnanje i posle natprevarot....cpb ostanaa vo sala 45 min i posle natprevarot i nastana tepacka na vlezot....dosta kotek padna...ama i dzandarite izedoa nekolku stolcinja....btw sramota....gospod znae kakvi se kazni ke ima sea....
Дечко не треси знали типот го зема знамето и само 1 од ЦПБ тргна да го брани и џандарите срипаа срамота срамота 200 души имаше околу трансот неам коментар како може само еден да рипне да го брани... Другото си беше се топ навивање одлично од Фамили, ЦПБ исто така добри со беа појачани со микрофон тоа праеше голема разлика. За после утакмица незнам што како се десило пошо 90% од навивачите на МЗТ си тргнавме по кеј.
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Де бе вечерва све се испотепале меѓу себе, Фемили со СПБ а Комити со Пирати ! Додека ние се тепаме меѓу себе,шип....... ке ни ја земат државата и ке ни се смеат! Па нека има пцуење,ривалство ама глупо е да се тепаме меѓу себе,затоа ни пропаѓа државата! Кога ке ја погледнам бројката од двете навиавчки страни вечерва имаше над 2,500 и плус да дојдат уште 600 - 700 Комити ке бидеме 3000 и можеме комотно да отидеме на гости во Чаир или во Тетово!
Но финтата е тоа што никој не размислува така,и одамна некои членови/групи расчистиле со Комити и Вардар.......локал патриотизам е во мода денес
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.813
Поени од реакции
44.373
Ја дека влегов покасно, која беше причината што беа искршени столчињата на трибината на МЗТ ?

п.с. Кога сме кај влегувањето, ја мислам дека побрзо можам да влезам у Белата Куќа, него у салава денес.

п.м.с. Истото и ја на другаров до мене му го искоментирав за Комити, кога ги видов бројкиве на двеве навивачки групи, комотно ке може лекција за навивање да се предава секое коло.
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Се молам некад да играме против Хајдук или Динамо па да дојдат од Torcida или Bad Blue Boys па да ги видам нашиве "хулигани"!!!!!!!!!!!!
 

/gone/87

+++FOR CLEAN SKOPJE+++
Член од
30 март 2009
Мислења
1.769
Поени од реакции
119
Машала, машала што тепање паднало и уште паѓа вечерва. Срамота за сите до еден. Гледам на телевизија летаат боксови на сите страни, бтв и во двете групи луѓе што ги познавам. Сабајле 16 годишно дете прободено со нож. Вечерва во Центар изгледа биле нападнати и повредени 4 члена на ФА. ЦПБ тапа на трибина, али собрале екипа за тепање, имало да ги прегазат ФА ако дошло до пообемна тепачка.
Ја затеравте рабоитава, многу гледање филмови и носење карирани капчиња не е на арно!
...се знаеше дека ЦПБ ќе бидат во просек над 25 год.,иако ФА има доста млада и хиперактивна екипа,да дошло до некој близок контакт не ми се верува дека yugend-от на ФА ќе беше подобар од oldschool-от на ЦПБ
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
545
Поени од реакции
110
Дечко не треси знали типот го зема знамето и само 1 од ЦПБ тргна да го брани и џандарите срипаа срамота срамота 200 души имаше околу трансот неам коментар како може само еден да рипне да го брани... Другото си беше се топ навивање одлично од Фамили, ЦПБ исто така добри со беа појачани со микрофон тоа праеше голема разлика. За после утакмица незнам што како се десило пошо 90% од навивачите на МЗТ си тргнавме по кеј.
Kaj sedese ti ???!!! bev na metar od celoto slucuvanje.....toj go zema znameto i tuka nastana tepacka i ne vidov koj kogo vlecel i koj go vratil....ti kazuvam na kraj toj od cpb bese legnat vrz znaemto i dzandarite go pribraa....
ps.ne znam sto e sramota,pa toj dremel tamu celo vreme kamufliran i go potegnal znameto da go zeme....pola tribina ne ni znaese sto se sluvuca..
 

Aerodrom News

Магдонос
Член од
19 август 2010
Мислења
119
Поени од реакции
31
taze vraten od derbi :)

Family so brojka preku 1800 dusi .. imase 2000 karti prodadeni no 200 dusi si bea postari luge koi sedea kosot megu tribinata na f.a i neutralnata :)
prekrasno korteo po kej.. ke ima klipovi se nadevam.....
3 pati incidenti so acab.... najjakiot incident bese u sala letaaa stolcinja , boksiraci i drugi predmeti..... (iako bevme 6 pati pretresuvani pri vlez u sala, prosto se cudam kako gi vnesle predmetite u natre )
pri incidentot so acab,eden clen na f.a bese priveden i go pratija nakaj podtribinskiot prostor kaj tribinata na cpb... mu se pustija 6-7 dusi od cpb i sam i se tepase hrabro iako piese nekoj boks i pendraci od dzandari... uletaa i nekoi drugi clenovi na f.a i cpb si se povlekoa na nivnata tribina ...
Viden clen na f.a 5 min sedese na sred teren i gi provocirase cpb .. no od cpb ne dobi odgovor :)
istiot poslem 2 riot incident bese priveden....

obid od clen na f.a da go zeme transparentot na cpb ( sity vlae boys ) koj sam im se pusti po transparentot niz kordon policia i zelki... go simna transparentot i pocna da bega nakaj nasata tribina no bese sprecen od acab i se pustija clenovi na cpb da si go povratat transparentot.... ( da ne go fatea acab sega ke bese kaj nas transparentot ).. ova e dokaz da ne se bunat cpb deka u prilep od acab im bil zemen transparentot .. a sega acab im go vraka :) sramota...
na tribina premnogu nadmokni bevme vo odnos na cpb...brojka od 1800 sprema 1400 cpb(od koi imase okolu 100 dusi od muslimanska nacionalnos,clenovi na sverceri i Kc... , 300 dusi si sedea ne ni peea ,zosto samo se izgagale za vlez na derbito, kako sto znaeme bese bes pari karta za navivackata grupa cpb ....., imase luge od celo skopje na nivna tribina pola ne gi znaea pesnite ....
samo 600 dusi si bea onie pravite navivaci koi si idat za rabotnicki.. drugite bea anti Aerodrom.....
edna pesna i vrtese okolu 20-30 pati,zosto samo taa ja znaea i lesno se ucese :) ahah bese u dvoglas :)

tolku od mene :) cestito pobeda na igracite koj sto izginaa na teren :) BRAVO vaka se igra od srce....
celo SK protiv AERODROM ali dzabe :) se vide koj e koj :)
pozz momci
 
Член од
8 февруари 2010
Мислења
134
Поени од реакции
28
ај бе доста со коментари коа не сте биле во сала ке кажувате какви екипи имало... контакт ако имало... кој бодел коа немате поима зошто и како се случило тоа...

САМО ЕДНО Е ВАЖНО! МЗТ СКОПЈЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom