Фан клуб: МЗТ Скопје

Член од
18 јули 2009
Мислења
6.729
Поени од реакции
6.372
Честито победа на МЗТ,конечно по долго време и они да победат! Јасно е дека повеќе се слушаа Фемили но мислам дека заради тоа што кај нив на трибина беше и камерата! Бројката на Фемили околку 1500 а СПБ околку 1000 , видов и интервенција на желките ако знае некој нека каже што се деси!
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.499
Ај нека ви е честита победава, одлична игра од двете страни.
Дали че идите во Прилеп следнава недела ? :vozbud:
Незнам што си гледал ти...
Да немаше фото финиш, утакмицава ќе беше ултра досадна. Да не ме сватите погрешно не дека не беше резултатски незивесна, туку беше максимално неквалитетна. Избрзани шутеви од далечина. Грнчаров и Зивчевиќ сто пати путнаа од сто метра. На спротивнава страна Симиќ лузер со само еден поен, ама во одбрана беше доста солиден. Јане беше лидерот на крајот. Ја превзема одговорноста врз себе и му донесе победа на својот тим. Победи посреќниот...
Честито победа Аеродромци :)
За навивањето си стојам на ставот од прво полувреме. Овие не се слушаа освен кога скандираа, ама гледам извадија многу пароли, но и тие немав шанса да видам за што беа. Епа кој бил ќе раскаже нешто подоцна :)
 
Член од
19 април 2010
Мислења
763
Поени од реакции
28
Ај нека ви е честита победава, одлична игра од двете страни.
Дали че идите во Прилеп следнава недела ? :vozbud:
:kesa::kesa:

--- надополнето ---

i jas navijanje ocekuvav povike ne navijaa mnogu jako famili poslednata doma na primer podobro navijaja koga imaja i znaminja na tribina golemi
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
ако сакам да :drk:ам на екстра навивачки групи,тоа го правам на youtube.............а верувај ФА(ни било која друга МК група) не ми се ни во потесниот список од 100 ТОП навивачки групи...........извини што те разочарав:nesum:

да беа константи секоја сезона,можеби ќе ги декларирав како добра навивачка група,вака се исти како и останатите просечни групи во Мк
море они дека ќе дркаат на тоа шо напраиле не ти.Не ме разбра.:smir:
 
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
Dobra uvertira na Family. Spored moi soznanija, dvajca navivaci na Rabotnicki bile izbodeni utrovo vo nekoe sredno uciliste (ne doznav koe). Navodno, edniot seuste e vo operaciona sala bidejki povredata mu bila od mnogu seriozen karatker. Bravo!
Двајца биле избодени и ти викаш браво ?!?!...Па и за било кој да навиваат нема да кажам браво на бодење со нож па уште помалце на некои 16 годишни деца. Најверојатно и ти си некој мал мрсулко. Срамота.
 
Член од
27 октомври 2010
Мислења
18
Поени од реакции
1
Незнам што си гледал ти...
Да немаше фото финиш, утакмицава ќе беше ултра досадна. Да не ме сватите погрешно не дека не беше резултатски незивесна, туку беше максимално неквалитетна. Избрзани шутеви од далечина. Грнчаров и Зивчевиќ сто пати путнаа од сто метра. На спротивнава страна Симиќ лузер со само еден поен, ама во одбрана беше доста солиден. Јане беше лидерот на крајот. Ја превзема одговорноста врз себе и му донесе победа на својот тим. Победи посреќниот...
Честито победа Аеродромци :)
За навивањето си стојам на ставот од прво полувреме. Овие не се слушаа освен кога скандираа, ама гледам извадија многу пароли, но и тие немав шанса да видам за што беа. Епа кој бил ќе раскаже нешто подоцна :)
Беше интересно за гледање затоа што резултатот беше тесен, а играта е објаснета во постот твој :)
 

RaZ-R

Артилерец
Член од
8 ноември 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
2.518
Честито победа на МЗТ,конечно по долго време и они да победат! Јасно е дека повеќе се слушаа Фемили но мислам дека заради тоа што кај нив на трибина беше и камерата! Бројката на Фемили околку 1500 а СПБ околку 1000 , видов и интервенција на желките ако знае некој нека каже што се деси!
??????
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Честито победа, интересен дерби-меч, но само резултатски на крај, иначе со премногу грешки и удари за три поени, и со малку поени... Штета што неможев да дојдам во Скопје да го гледам натрпеварот :wink: Бројките и на двете групи беа феноменални, над 1000, е сега дали стварно Фемили беа надмоќни или бидејќи камерата беше на нивна страна незнам, да не зборам на празно... видов неуспешен обид за крадење на транс на Фемили :) Потоа незнам на која трибина имаше гужва со полиција мислам беше... Бидејќи не ги гледав почетните две минути, може некој покасно да постира слики, клипови со кореографиите на двете групи (ја покажаа на Фемили на почетокот на 3/4, но не се гледаше убаво), и паролите ако може некој да ги напише :)
 

Ивица ЈМК

Forza Juve Per Sempre!!!!
Член од
28 март 2010
Мислења
1.399
Поени од реакции
270
Двајца биле избодени и ти викаш браво ?!?!...Па и за било кој да навиваат нема да кажам браво на бодење со нож па уште помалце на некои 16 годишни деца. Најверојатно и ти си некој мал мрсулко. Срамота.
абе тоа браво е кажано во негативна смисла.и ја мислев као тебе,ама изглеа не е така ми пиша само оди на очно момакот и не се изјасни шо сакаше да каже со тоа.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.845
Поени од реакции
72.499
http://telma.com.mk/index.php?task=content&cat=1&rub=6&item=3990

Иначе на преносов не се виде ништо од паролите и кореографијата. Знам дека на почеток ЦПБ имаа покривно знаме City Park Boys и толку покажаа...

--- надополнето ---

Двајца биле избодени и ти викаш браво ?!?!...Па и за било кој да навиваат нема да кажам браво на бодење со нож па уште помалце на некои 16 годишни деца. Најверојатно и ти си некој мал мрсулко. Срамота.
абе тоа браво е кажано во негативна смисла.и ја мислев као тебе,ама изглеа не е така ми пиша само оди на очно момакот и не се изјасни шо сакаше да каже со тоа.
Абе неговото БРАВО беше во иронична смисла, толку ли не сваќате...
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Член од
25 јуни 2007
Мислења
2.307
Поени од реакции
1.134
[

Абе неговото БРАВО беше во иронична смисла, толку ли не сваќате...
Ако било во иронична смисла океј...мада овде на форум треба подобро да се искажува сепак текст е само ова, потешко се доловува.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom